POMYSŁ NA BUDOWE DESTYLATORA

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
DamianMasakra
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 10 lut 2009, 17:16

Post autor: DamianMasakra »

Witam wszystkich mam zamiar zbudować destylator a materiały które do tego ożyje to rura miedziana 2cale,długości 180cm wypełniona zmywakami na wysokość 150cm. Nad wypełnieniem chce umieścić 4 zimne palce,pary etanolu maja wydobywać się szczytem kolumny,dalej przechodziły by przez deflegmator z odstojnikiem i sam odstojnik potem oczywiście przez chłodnice i na końcu dodatkowo miałyby się filtrować przez węgiel aktywny umieszczony w cylindrze.To jest link stronki z której chce kupić część materiałów do budowy. http://www.euro-win.pl/sklep/index.php?cPath=40 Przy moim rozumowaniu na samym końcu świetny bimber.Koledzy czy możecie napisać czy to będzie działać, i czy uzyskam produkt o dobrym smaku i zapachu i oczywiście wysokim procencie. :roll:
Awatar użytkownika

mydlo
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 11 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: najpierw napisalem o sobie referat, a po przeczytaniu go jeszcze raz stwierdzilem ze szkoda gadac hehe
Ulubiony Alkohol: Własnoręcznie zrobiony
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: POMYSŁ NA BUDOWE DESTYLATORA

Post autor: mydlo »

Hej nie mam za duzego doswiadczenia i napewno nie sugeruj sie moja odpowiedzia ale wydaje mi sie kolumna plus zimne palce w zupelnosci ci wystarcza. Filtr weglowy jak najbardziej ale nie w jako integralna czesc konstrukcji poniewaz jak ci cos nie wyjdzie to zawsze mozesz to pogonic drugi raz i nie ma sensu tego przepuszczac przez filtr. Oczywiscie mozesz zabudowac filtr do kolumny ale nie pozbaw sie mozliwosci ominiecia go bo bedziesz rowniez filtrowal metanol ktory i tak pozniej wylejesz. Uwazaj tez na zmywaki poczytaj sobie dobrze forum sporo jest o wypelnieniu kolumny. w skrucie nie wszystkie zmywaki sie nadaja ale o tym juz bylo pisane. Napewno starsi na forum powiedza ci wiecej. Powodzenia
Pijmy pijmy bo sie sciemnia

bogdan
500
Posty: 509
Rejestracja: sobota, 31 sty 2009, 13:44
Krótko o sobie: Jestem dziadkiem lecz nie dziadem
Ulubiony Alkohol: Ten którego jeszcze nie wypiłem
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: POMYSŁ NA BUDOWE DESTYLATORA

Post autor: bogdan »

Poza tym, z kolumny masz otrzymać prawie czysty (92%) alkohol. Gdzieś wcześniej Juliusz pisał, że nie ma sensu takiego etanolu filtrować, bo skutek będzie mizerny. Filtrujemy wódkę o mocy ca 45% i otrzymujemy pychotę. Ja w to wierzę i nie zauważyłem, aby ktoś miał inne zdanie.
Też bym wolał, żeby było inaczej, robilibyśmy za jednym razem gotowca

pozdrawiam Bogdan

Autor tematu
DamianMasakra
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 10 lut 2009, 17:16
Re: POMYSŁ NA BUDOWE DESTYLATORA

Post autor: DamianMasakra »

Dziękuje bardzo wasze uwagi są bardzo cenne, na pewno z nich skorzystam,POZDRAWIAM :poklon;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”