Vermouthówka z miodem

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...

Autor tematu
mikolaj1234
50
Posty: 88
Rejestracja: środa, 8 gru 2010, 10:55
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: tequila, sake, żołądkowa
Podziękował: 3 razy

Post autor: mikolaj1234 »

Witajcie. Tym razem chciałbym się pochwalić moim ulubionym przepisem;) Do bimberku 40 -45% dodaje rodzynki, cynamon, imbir, goździki, ziele angielskie plus miód. Na flaszkę 0,5 litra daje garść rodzynek, dwa goździki, 1 kulkę ziela ang., cynamon i imbir sproszkowany na czubeczku łyżeczki oraz dużą łyżkę miodu. Moja żona, która nie lubi wódki a zwłaszcza wódki czystej(sklepowej), bardzo polubiła ów trunek. Można też dodać troszkę wanilii lub cukru waniliowego. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 lut 2011, 10:25 przez Agneskate, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: kosmetyka
alembiki
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Vermouthówka z miodem

Post autor: JanOkowita »

Smaku człowieku narobiłeś :poklon; Zaraz idę taki trunek przyrządzić.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

pvd777
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 18 mar 2010, 15:55
Re: Vermouthówka z miodem

Post autor: pvd777 »

Cześć.
Po jakim czasie zlewaliście tę nalewkę i jak długo u Was dojrzewała'?

Zlałem po ok 3-4 tygodniach + ok. 2 miesiące leżakowania
i nadal smak spirytusu (tzn. wódki 95% /2) wybija się na pierwszy plan.
Zostawić na dłuższe poleżenie czy interweniować? ;P
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 gru 2011, 11:17 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post niestarannie napisany.
Awatar użytkownika

cafekot
250
Posty: 253
Rejestracja: sobota, 15 sie 2009, 15:34
Krótko o sobie: Grupa krwi +miodowa
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Vermouthówka z miodem

Post autor: cafekot »

Jeśli o miód chodzi to podzielę się przepisem na płynne stare złoto :
1. zaprawka : 150 mil. 70 % urobku, 1/2 laski wanilii, 2 gwiazdki anyżu, 5 goździków, 4 cm. kory cynamonu, kilka plastrów imbiru - 10 dni ( dodajemy od 50 do 100 mil – ja polecam 60)
2. 4 litry 80-70 % cukrówki, litr miodu gryczanego zagotowanego z niewielką ilością wody (dobrze odszumować - nie przypalić).
Wszystko połączyć i odczekać, klaruje się dość szybko - napitek jest mocny i rozgrzewający - radzę pić to powoli.
Jest to NO-1 wśród moich wielu gości.

Brzydal
300
Posty: 328
Rejestracja: poniedziałek, 17 paź 2011, 13:51
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Vermouthówka z miodem

Post autor: Brzydal »

Tia ja nie odszumowałem to mi się teraz 3 miesiące klaruje i końca nie widać, ale przednia jest to fakt.
"Jeżeli w ogóle warto coś robić, to warto to robić dobrze" - Albert Einstein

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Vermouthówka z miodem

Post autor: we125 »

Ja robię najprostszą miodówkę. Po prostu na litr 50% psoty dwie łyżeczki miodu. Smak miodu jest wyczuwalny ale nie intensywny. Wychodzi bardzo dobra wódeczka.
Awatar użytkownika

cafekot
250
Posty: 253
Rejestracja: sobota, 15 sie 2009, 15:34
Krótko o sobie: Grupa krwi +miodowa
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Vermouthówka z miodem

Post autor: cafekot »

we125 pisze:na litr 50% psoty dwie łyżeczki miodu
Wymyślono to w 1796 roku i nazywano homeopatią - sorki we125 za cynizm ale proszę, zrób raz według proporcji w/w.

Gryczana - zaprawiana po 10 dniach od narodzin :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Vermouthówka z miodem

Post autor: we125 »

litr miodu gryczanego zagotowanego z niewielką ilością wody
Na pewno jest to mocne ale i bardzo słodkie. Kto wie może spróbuje według twojego przepisu. Jednak wole trunki niezbyt słodkie.

jwara99
5
Posty: 8
Rejestracja: środa, 20 lut 2013, 21:13
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Vermouthówka z miodem

Post autor: jwara99 »

Zrobiłem na próbę flaszkę, zalałem 50 voltami i po 3 tyg mniam mniam - super przepis :punk:

Jedno zdanie 5 poprawek - następne tak niechlujne posty będą lecieć - MANOWAR

toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy
Re: Vermouthówka z miodem

Post autor: toff10 »

Ja zrobiłem 3 litry 45% bimberku według przepisu "mikołaj 1234"
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale dodałem wszystko razy 6 ponieważ przepis podobno na pół litra, a ja zrobiłem 3 ..
Zakisiłem 2 dni temu i nie jestem pewien czy nie powinienem np. z całego przepisu odjąc 1/4 dodatków żeby za mocno nie woniało, ale niedługo sprawdzę jak tam po 8 dniach leżakowania :) Jakieś sugestie ??
Ostatnio zmieniony niedziela, 29 wrz 2013, 10:16 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: konieczne poprawki

toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy
Re: Vermouthówka z miodem

Post autor: toff10 »

Hej człowieki :)

Moja vermuchtówka odstała jeszcze 2 miesiące i powiem wam że nic lepszego jeszcze nie piłem !!! Idealna zarówno w drinku jak i z kieliszka no po prostu REWELACJA


Autorowi gratuluje wyczucia smaku i pozdrawiam :)

grzewo1
150
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 02:05
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Vermouthówka z miodem

Post autor: grzewo1 »

No cóż, mogę tylko potwierdzić słowa kolegi z postu powyżej. Po kilkunastu dniach od zrobienia tej nalewki byłem bardzo rozczarowany. Nie sądziłem aby kiedykolwiek to było pijalne. Dzsiaj wpadł sąsiad na pogaduchy no i z braku męskich trunków (nie chciało mi się biec do składziku) wypróbowaliśmy to co bylo w barku. Było tego kilka rodzajów m.in. Icówka, miodówka , wiśniówka, nalewka plebana no i vermuthówka. Wszystkie robione 9 stycznia. Pierwsze miejsce zdecydowanie zajęła vrmuthówka, drugie pleban później długu długo nic i trzy kolejne. Sąsiad w tym trunku nawet czuł śliwki:) Mnie bardziej pod metaxe to podchodzi. Nie robiłem jej na bimberku tylko na spirytusie, oczywiście własnej produkcji. Może na dobrym bimberku była by jeszcze lepsza. Jestem teraz na etapie produkcji bimberku z jabłek( na krótkiej rurze), a że mam tego trochę to na pewno kilka literków przeznaczę na vermuthówkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”