Tu możecie pisać posty, które mają wymiar bardziej filozoficzny niż teoretyczny na temat alkoholu wytwarzanego w domu...
Awatar użytkownika

Autor tematu
amator
50
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 18:32
Krótko o sobie: Produkuję amatorsko dobry destylat.
Ulubiony Alkohol: bimberek
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Słownik bimbrownika

Postautor: amator » poniedziałek, 20 paź 2008, 09:34

Podoba mi sie pomysł z tą bimbrownia, to prawie tak jak bym siedział w swojej własnej tylko że tu jest z kim pogadać na dobre tematy:)

Wpadł mi do głowy taki oto pomysł, stwórzmy słowniczek bimber-pojęć ponieważ widziałem tu już niezłe wyczyny słowotwórcze i można by z tego niezły temat zrobić :) Zacznę więc skromnie i z jajem:

BIMBROWNIA - miejsce ważne w domowym zaciszu tak samo jak kuchnia czy salon, wyznaczone terytorium do którego tylko męska cześć stada ma dostęp i to w odpowiednich porach raczej nocnych. Zamykane na kłódkę, trzymane bez dostępu światła słonecznego i w całkowitej tajemnicy co się dzieję w środku. Mogą tam wchodzić tylko wtajemniczone jednostki w pełni świadome czynionego tam procederu, należące do bractwa lub posiadające własną bimbrownię. Pomieszczenie to musi być tak zorganizowane aby nie było konieczności wychodzenia z niego z byle powodu jak np. oddanie moczu po długiej i wytrwałej degustacji ambrozji.

Musi posiadać dostęp do prądu, wody bierzącej, dobrego oświetlenia, telewizji, łóżka lub dwóch (dla kompanów), stały dostęp do internetu (aby w każdej chwili móc skorzystać z tajnej wiedzy umieszczonej choćby na tej stronie) no i jeszcze kilka małych rzeczy.

Jest to również miejsce powstawania wielkich filozoficznych traktatów, rozpraw ezoteryczny, poematów lirycznych, wielu pieśni narodowych, itp które są dopracowywane co do szczegółu podczas wielkich długonocnych debat trwających nie raz do rana dnia następnego.

Tu życie tętni nocą, gdy wieczny płomień ogrzewa zacier a krople ambrozji płyną do kielichów. Potem tylko krzyki, hulanki, swawole :D


(chętnie usłyszę wasze pomysły, słyszałem pojęcie "bimbrofor" lub "bimber-maszyna", ruszcie wyobraźnią :D)
Ostatnio zmieniony sobota, 22 lis 2008, 13:48 przez amator, łącznie zmieniany 1 raz.

 Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 14:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Kucyk » niedziela, 26 paź 2008, 10:07

Skoro trzeba stworzyć słownik bimbrologiczny, to do dzieła!

BIMBROLOGIA – nauka o produkcji taniej i smacznej gorzałki w domowym zaciszu, dzieli się na: b. o g ó l n ą, opisową czyli bimbrografię; b. t e c h n o l o g i c z n ą, zbiór reguł produkcji tyczących się otrzymywania nektaru, jednocześnie zapobiegających otrzymania berbeluchy; b. t e o r e t y c z n ą badającą procesy zachodzące podczas powstawania ambrozji; b. h y d r a u l i c z n ą opisującą konstrukcję sprzętu; b. f i z y c z n ą zajmującą się warunkami procesów parowania i kondensacji.
Oprócz powyższych istnieje p s e u d o b i m b r o l o g i a będąca zbiorem „pierdoł wyssanych z palca” (bo na pewno nie z chłodnicy), od których roi się na rozmaitych forach, na których Ci Co Wiedzą Najlepiej (czyli pseudo-cyber-bimbrofani, co nie tylko zacieru w życiu nie wąchali, ale nawet nie zbliżyli się na bliżej, niż na 500m do bimbroforu), prezentują swoje „trafne, zawodowe uwagi”.

BIMBROFOR – Klasyczny układ parownik–skraplacz pracujący w obiegu otwartym, hydraulicznie szczelny sprzęt do jednokrotnego przeprowadzenia procesu rozdzielenia mieszaniny woda – alkohol w procesie odparowania i, następnie, skraplania otrzymanej pary, wykorzystujący układ równowagi H2O – C2H5OH. Bimbrofor składa się z parownika (kotła) którym może być czajnik, kolba szklana, szybkowar, bańka na mleko, beczka po piwie, parnik gospodarczy, kocioł parowozowy, itp., skraplacza (chłodnicy) chłodzonego powietrzem lub cieczą,, przewodów łączących i osprzętu. Bimbrofor może być zaopatrzony w osprzęt ułatwiający obsługę (zawory serwisowe, spustowe), przyrządy kontrolne (termometr, manometr) oraz elementy poprawiające jakość pary (deflegmatory, odstojniki, nawaniacze). Bimbrofory podlegają dozorowi przez inspektorów BDT. Bimbrofory wyposażone w układy automatycznej regulacji tu bimbromaty. Do bimbroforów nie zalicza się garnków bimbrowniczych (bimbronetek) i zwartych układów rektyfikujących (ZUR).

BDT - Bimbrowniczy Dozór Techniczny. Warunki eksploatacji, utrzymania i sprawowania dozoru nad bimbroforami określa rozporządzenie o Bimbrowniczym Dozorze Technicznym z 1410 roku. Ważniejsze postanowienia:

1. materiały użyte do budowy bimbroforów muszą być atestowane i odebrane przez Bimbrowniczy Dozór Techniczny, dopuszcza się stosowanie materiałów zezbójowanych (sprywatyzowanych) w miejscu pracy, niedopuszczalne jest stosowanie materiałów pożyczonych od innego kolegi destylera bez jego wiedzy i zgody;
2. najniższy dopuszczalny poziom zacieru nad najwyżej położonym miejscem stykającym się z ogniem powinien wynosić 100mm;
3. kocioł bimbroforu powinien posiadać odpowiednią ilość szczelnych włazów i wyczystek pozwalających dokładnie wygarnąć pozostały towares po destylacji zanim przekształci się w inteligentną formę życia;
4. aby podczas rewizji i konfiskaty sprzętu nie utrudniać pracy organom ścigania, połączenia osprzętu bimbroforu nie powinny być trwałe;
5. do obsługi bimbroforów należy wyznaczać pracowników posiadających odpowiedni stan wątroby, którzy zapoznani są z zasadą bezpiecznego użycia alkoholu: alkohol pity z umiarem nie jest szkodliwy nawet w największych ilościach. Należy unikać zatrudniania chlejusów, gdyż może to ograniczyć znacznie nocny urobek, jak również abstynentów, ze względu na brak bieżącej kontroli jakości produktu (BKJP);
6. inspektorem BDT może zostać każdy amator produkcji domowych destylatów, który własnoręcznie zbuduje bimbrofor, przeżyje jego próbne uruchomienie (oparzenia II stopnia dopuszczalne na max. 70% powierzchni ciała) oraz zobowiąże się przed Bracią Bimbrowniczą i samym sobą, że nigdy nie będzie cieciem produkującym byle jak i byle co.

BIMBROMAT - Bimbrofor wyposażony w układy automatycznej regulacji zastępujące lub ułatwiające działania człowieka podczas pracy, określenie odnosi się zasadniczo do urządzeń wykorzystujących do wytwarzania ciepła energię elektryczną. Najprostszą formą bimbromatu jest sterowanie grzałkami zainstalowanymi w kotle przez termostat. Bardziej zaawansowane układy pozwalają na pełną automatyzację procesu produkcji od początku do końca bez obawy, że nadmierna senność po degustacji może spowodować uszkodzenie sprzętu, bądź produktu. Formą automatycznej regulacji może też być zatrudnienie przeszkolonego abstynenta / abstynentki do sprawowania nadzoru nad pracą aparatury, podczas gdy kadra będzie się zajmować BKJP.

BIMBRONETKA – małe zintegrowane urządzenie odparowująco – skraplające konstrukcji garnkowej, bądź czajnikowej, którego elementy po rozebraniu, po zakończeniu przekraplania, pozostają nadal naczyniami kuchennymi nie zdradzając niewtajemniczonym i organom ścigania funkcji, jaką przed chwila pełniły.

No, śmiało, Towarzysze, śmiało. Teraz kolej na Was! :mrgreen:
أسامة بن لادن

Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1067
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 15:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Juliusz » niedziela, 26 paź 2008, 16:55

BIMBRYK - aparat z grupy BIMBRONETEK (idem. Kucyk) , którego podstawowym elementem konstrukcyjnym jest imbryk.

BIMBROFON - alternatywna nazwa aparatury destylacyjnej podkreślająca aspekty piękna akustycznego , które emitują urządzenie i obsługujący w czasie procesu.

BIMBRELUDIUM - krotki bimbrofonowy utwór akustyczny na bimbrofon, rurkę lewarową i dwie ręce. Składa się z trzech zdań muzycznych: ciurkanie, brzdąkanie deklami i kluczami i frazy ciszy antycypacyjnej.

BIMBRONATA - kompletny - mniejszy (około 20L) - utwór akustyczny na bimbrofon simplex, palnik/grzałki, kapaczkę, alkoholomierz, cylindry miarowe, maleńkie kieliszeczki, wewnętrzne głosy podziwu, wargi, bąblowarkę i butelki. Długość utworu od 4 do 6 godzin (tu istotne są właściwości osobowe i doświadzczenie BIMBRYNENTA (patrz niżej).

BIMBRYNENT - osoba kierująca procesem destylacji wrażliwa na aspekty akustyczne tegoż procesu.

BIMBROFONIA - wielki (zaawansowany) utwór akustyczny na bimbrofon i całą plejadę urządzeń i elementów destylacyjnych. Eksperci uzgodnili, że mianem bimbrofonii nazywa się utwory powstałe w czasie dwóch rodzajów procesów: 1. procesu wielkiego pędu (od 80L wzwyż); 2. ilościowych pędów sublimacyjnych - głeboko uduchowionych (spirytualnych) - gdzie używany jest bimbrofon delux (otrzymywanie czystego spirytusu), a ilość wyjściowa materiału jest nie mniejsza niż 20L mieszanki 40% na SKALI 0% - 95.6%.
Czas trwania utworu bimbrofonicznego jest nie krótrzy niż 24 godziny.

BIMBROFIL (FILIA) - osoba amator (skłonność osobowa), którego natura i charakter wyzwalają silnie pozytywny stan emocjonalny (miłość) w stosunku do wszelkich spraw związanych z bimbrowaniem.

Proponuje się (międzynarodowe akcje ratyfikujące są w toku) aby zaakceptować wszystkie skłonności samoprodukcyjne (wino, piwo, kumys, kava itp) do obszaru bimbrofilstwa.

BIMBROBUC (IZM) - osoba (zboczenie) skrajnie przeciwna szlachetnej postawie bimbrofilii. Genezami pojawiania się bimbrobucizmu są: genetyczna abstynencja, kretynizm umysłowy i środowiskowa amientia vulgaris (głupota pospolita). Najczęściej bimbrobucami są osoby małe z małym intelektem i z małym penisem. W zdrowym społeczeństwie bimbrobucizm jest zjawiskiem głęboko pogardzanym.

BIMBROTON - 1. pojedynczy dźwięk wyemitowany w czasie pędzenia np.: uderzenie kluczem, spadnięcie kropli, nieuważne stuknięcie butelki, pojedyncze zawrzenie zacieru. 2. sesja grupowego pędzenia bimbru.

BIMBROMANIA - dość poważne schorzenie (jedna sesja 2 tygodnie lub dłużej) bimbrownicze polegające na niepohamowanej skłonności do pędzenia, która ma negatywny wpływa na współżycie rodzinne i ogólną egzystencję w społeczeństwie. U osób samotnych zjawisko to nie jest uznawane jako schorzenie.

CECHA-2-5OHA - drugi gen na piątym chromozomie X - oh. Jest to gen powstały u Adama w czasie drastycznych przemian, które pojawiły się w momencie 'dokonywania' grzechu pierworodnego. Gen przekazywany jest tylko przez mężczyzn. Jest silna korelacja w badaniach biologów, popierająca liczne teorie, wskazująca na kompletny brak tego genu w diagnozie bimbrobucizmu. Do kompletnego potwierdzenia teorii potrzebnę są jednak głębsze, bardziej zaawansowane badania laboratoryjne. Jedną z najbadziej zaawansowanych instytucji naukowych prowadzącą badania w tej dziedzinie jest znany uniwersytet w Polsce południowej.

Jules
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1067
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 15:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Juliusz » niedziela, 26 paź 2008, 17:24

Bardzo mi wstyd bo pominąłem bardzo ważne wyrażenia:

BIMBEL - jedno z pierwszych słów wypowiedziane przez dziecko z genem 'CEHA-2-5-OHA przekazanym przez ocja.

BIMBROUSZANIE (BIMBROTARZ) - wyjątkowo niski postępek społeczny, (forma wymuszania/szantarzu przez np. sąsiada), o bardzo wysokiej szkodliwości społecznej, spotykana rzadko. Metodą na pozbycie się takiej osoby jest przezwyczajenie jej do otrzywywania wyśmienitej 'działki' następnie danie jej wyjątkowo silnie skoncentrowanego przedgonu (coś jak 'grzybki' dla paskudnej teściowej). Bimbruszacze (bimbrouszyści) pogardzani są nawet przez wszelkie środki ucisku.

Jules
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 14:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Kucyk » poniedziałek, 27 paź 2008, 08:19

Temat się rozwija, jedziemy zatem dalej...

BIMBRYK(2) – humorystyczny wybryk pod wpływem bimbru. Do bimbryków zalicza się jedynie wesołe, nieszkodliwe wybryki, żarty, krotochwile nie przynoszące strat materialnych bądź moralnych osobie bimbrykowanej. Bimbrykator powinien mieć dobre poczucie humoru i umieć nie przekraczać granic niesmaku. Rozpieprzenie w drobny mak przystanku autobusowego nie jest bimbrykiem!

BIMBRADER – reality-show na antenie TV Trwam będące moralnym ostrzem Dyrektora Inżyniera Tadeusza wymierzonym w bezpardonowej walce telewizji TVN. Udział biorą uczestnicy pierwszej edycji BigBradera poddani praniu mózgów w seminarium w Toruniu. Zadaniem uczestników będzie pędzenie trunków. Więcej na ten temat już w krótce w relacji na żywo w dziale „Po godzinach”.

ISO 1410 - certyfikat zgodności jakości bimbrowniczej obowiązujący w UE. Posiadacz niniejszego certyfikatu jest gwarantem dobrej, europejskiej, jakości produktu. Jednocześnie uzyskanie ISO 1410 jest dowodem, na to, że dany podmiot nie jest cieciem produkującym z niskich pobudek na zarobek.

BIM-BER... BIM-BER... – zgodny z ISO 1410 odgłos gongu zegara odmierzającego godziny wypędu w który powinna być wyposażona każda szanująca się bimbrownia.
أسامة بن لادن

Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1067
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 15:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Juliusz » środa, 29 paź 2008, 07:36

Kucyk - bardzo smakowite, bardzo.

BIMBRIKSZA (wymawiaj: bimbrikszo) - przenośna destylarka z napędęm pedałowym z regionów azjatyckich ogrzewana gazem osobistym (curry, vindaloo...), powstała w roku 1641 w prowincji Madras. Idea 'bimbrikszy' i praktykowanie w dzisiejszych czasach jest już zakazana w większych miastach ze względu na szkodliwość i agresywność zanieczyśczeń atmosfery.

BIMBA - slang w środowiskach afro-amerykańskich z silnym wpływem emigracji polskiej.

BIMBErSTER (ciche 'r') - Stara tradycja - uroczyśtość celebrowania 'Sylwestra' na której obowiązuje wyłączność serwowania bimbru. Złamanie zasady podawania/picia wyłącznie bimbru w toku uroczystości niesie za sobą karę zmuszenia do głebokich wymiotów i picia tylko i wyłącznie wody z kranu. (myślę, że kara jest wyjątkowo okrutna i mocno niehumanitarna).

BIMBÓRJADA - proces pędzenia bimbru w polskich borach. Bór jest ubogim siedliskiem leśnym sprzyjającym porostowi i podrostowi spejcalnych roślin. Jest kilka podgrup 'bombórjad': np Bimbórjada Tucholska, Bimbórjada Białowieska.
Jestem pewny, że niewielu z nas wie, że znana polska Żóbrówka jest właśnie produktem wynalezionym w czasie bimbórjady białowieskiej gdzie głównym porostem jest trawa żóbrówka, zaś Jarzębiak pochodzi z Borów Tucholskich gdzie główny podrostem jest jarzębina.

BIMBORET - taboret do odpoczywania w czasie pędzenia bimbru. Anegdotą jest geneza powstania: otóż kiedyś używano normalnych krzeseł, jednak na wygodnym krzśle z oparciem często zdarzało się zaśniecie operatora (z różnymi konsekwencjami). Bomboret, jakoże, jest bez oparcia uniemożłiwia zasypianie operatora i jest dziś koniecznym sprzętem wymienianym w podstawowych zasadach gorzelniczych i przepisach BHP.

BIMBROTEKA
- (1) międzynarodowa instytucja, w postaci okazałych budynków z wieloma półkami i z mało rozwiniętą biurokracją, gdzie gromadzone są, ku potomności, trunki z całego świata.
Znane są bimbroteki stałe (bez kieliszków i szklaneczek) i bimbroteki tymczasowe. Bimbroteki stałe to zbiory trunków, które nigdy nie są używane a ich ilość i różnorodność przyrastają w czasie. Bimbroteki tymczasowe cechują się małymi wymiarami i fluktuacją zbiorów; bimbroteki tymczasowe nie posiadają osobnych budynków i mieszczą się zazwyczaj w restauracjach, szynkach, zajazdach, piwiarniach a zgodnie z definicją znajdują się też i w mordowniach.
- (2) Specjalna teka (teczka) do przenoszenia znacznych ilości bimbru. Teczkę taką jest bardzo łatwo zauważyć na ulicy, w tramwaju, w pociągu ponieważ ma ona znacznie większe wymiary niż teczka/teka standardowa.
- (3) Teka zawierająca zestaw dokumentów wyszczególniających obszar działalności Ministra Bimbrownictwa. Jest to teka fikcyjna bo takie Ministerstwo jeszcze nie istnieje ale zaistnieć może jeśli się odpowiednio zorganizujemy.
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1067
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 15:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Juliusz » środa, 29 paź 2008, 11:50

BIMBERMAN – specjalna rasa silnych psów obronnych (podobnych do rasy Great Danes), wyhodowana w Niemczech w XV wieku do wyczuwania i odganiania osób postronnym mogących mieć szkodliwy wpływ na proces pędzenia. W obecnych czasach rasa ta już prawie całkowicie wyginęła lub zwyrodniała (Chihuahua, Chinese Shar-Pei) ze względu na nauczenie psów picia bimbru przez nieodpowiedzialnych właścicieli. Niektóre psy sięgnęły nawet po heroinę. Poniżej fotografie zdegenerowanych alkoholem bimbermanów:

stupid dog.jpg


drugdog.jpg

BIMBERYK – Bezsensowny utwór poetycki (cztero wersowy o rymie A-A-B-B-A) z genezą w Irlandii (okolice Limerick), tworzony z nudów przy pędzeniu ‘potcheen, poteen or poitin’ (irlandzki odpowiednik bimbru). Styl i twórczość bimberykowa stały się bardzo popularne w okresie prohibicji w USA. Wkrótce popularność bimberyku przeniosła się na cały świat. Przykład:

Pewien pan, pędząc bimber w komórce
Siadł na – grubej, gorącej dość rurce.
Poparzyła mu szparę: jak należy, za karę?
Pan ze złości dokopał wiewiórce...

Dziś twórczość bimberykowa prawie zanikła.

BIMBRNICA – piwnica przeznaczona wyłącznie do pędzenia bimbru. Dla bardziej ambitnych i skrupulatnych specjalna sekcja standardu ISO 1410 wyszczególnia kryteria, które muszą być spełnione i zaakceptowane przez ekspertów aby otrzymać licencję na certyfikowaną bimbrbnicę.

BIMBRYCH – strych, patrz wyżej. Bimbrych nie może być certyfikowany standardem ISO 1410 (ze względu na drewnianą struktórę dachową).

BIMBURDEL (ang. bimbrothel) – Dom publiczny z zainstalowaną na stałe aparaturą bimbrowniczą, gdzie operatorami, w międzyczasie, są, specjalnie przeszkoleni panowie lub panie oferujący też usługi intymne. Produktem bimburdelu jest oczywiście bimburdelówka, znana powszechnie jako wódka kurewska- kurwiówka. Kurwiówka jest napojem podawanym klientom gratis.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

Awatar użytkownika

Qba
600
Posty: 642
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 18:17
Krótko o sobie: Szefu
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Qba » środa, 29 paź 2008, 14:12

To ja dołącze swe pomysły :)

DESTYLOFON - popularna odmiana Bimbrofonu - tylko nastawiona bardziej na kontakty między ludzkie zgodnie z ideą : Bimber łączy ludzi

DESTYLOFOBIA - in. BIMBROFOBIA - paniczny strach (często występuję u kobiet które wyszły za mąż w niewiedzy za BIMBROMANIAKÓW) wywołany procederem destylacji w domu rodzinnym lub w BIMBROWNI do której mają dostęp fizyczny tylko BIMBROMANIACY. Strach ten jest powodowany często niewiedzą oraz "zahukaniem" czyli brakiem chęci poznania prawdy o bimbrze.

BIMBA (2) - Pojęcie znane również jest jako klasyczna BIBA (impreza, potańcówka, jumping) z udziałem Bimbromaniaków oraz gdzie strumieniami leje się Bimber oczywiśćie :)


No i nie można zapomnieć o ważnych w Polsce imionach :
BIMBROMIR - (zdaje się ze mamy tu jednego gdzieś na forum) - bardzo popularne imię słowiańskie

BIMBRUMIŁA (BIMBRUMIŁY) - znane bardziej na południu kraju, na północy raczej stosuję się skrucone - Bimbrumił

WÓDZIPĘD - juz nieużywane

WÓDZISYN - syn Wódzipęda
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

Obrazek

Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 14:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Kucyk » środa, 29 paź 2008, 15:58

A może coś z fauny i flory?

STRUŚ PĘDZIBIMBR - szwagier znanego wszystkim Strusia Pędziwiatra, który, w odróżnieniu od swego kuzyna, nie marnuje energii na bezsensowne ganianie i wkur... Kojota, lecz produkuje trunki w piwnicy. Początkowo występował z kreskówkach, jednak praca na planie filmowym nie szła w parze z hobby bimbrowniczym, dlatego obecnie prawie niemożliwe jest zobaczenie jego na ekranie.

A może ktoś posiada wiedzę na
أسامة بن لادن

Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1067
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 15:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Juliusz » środa, 29 paź 2008, 16:49

BIMBROJAD SZAROSKRZYDŁY - jedyny w naturze jadowity ptak (łać. Fronsis plumare venenumare) występujący tylko w Australii i Nowej Zelandii - nielot. Ptak z rodziny ceryliade.
Jest to ptak łagodny głównie z powodu żywienia się odpadkami z destyalcji (fermentowane owoce, zużyty zacier) ale też jest rybołowem, którego ulubioną rybą jest wyjątkowo trująca kamienna ryba (stone fish). Jad ze zjedzonej ryby kamiennej w formie krzyształów osiada na szponach i dziobie tego ptaka. W wypadku przypadkowego skaleczenia innego zwierzęcia (jak też i człowieka) następuje bardzo szybka śmierć. Odtrutką jest natychmiastowe wypicie 150ml kangorówki i położenie delikwenta w cieniu.

BIMBRUŁKA AUSTRALIJSKA - krzewinka, roślina z rodziny bimbrueace o wyjątkowych właściwościach leczniczych stosowana do kurowania wyjątkowych kociokwików. Nasączną nalewką z bimbrułki korę z Eucaliptus bimberus nakłada się na plecy cierpiącego. Po około dziesięciu minutach cierpiący żadą podania mu klina (hair of a dog) i jest gotowy do kontynuowania hulanki.
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

Awatar użytkownika

Qba
600
Posty: 642
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 18:17
Krótko o sobie: Szefu
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Qba » środa, 29 paź 2008, 18:36

for Jules :respect:

Skoro o zwierzakach mowa :)

BEE'm'BEAR - w karajach anglojęzycznych znane jako Pszczoła-Niedźwiedzia lub Niedźwiedź Pszczeli (nieważne bo to i tak bez sensu :D)

PIWO BIMBIROWE - Piwo z dodatkiem naturalnego korzenia Bimbiru który można znaleść tylko nocą ponieważ tylko nocą rośnie.

BIMBROZJA - (1). Rodzaj napoju podobnego do boskiej ambrozji powstały na bazie bimbru, (2) - Totalna korozja mózgu spowodowna zbyt długim spożywaniem Bimbrozji
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

Obrazek

Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 14:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Kucyk » czwartek, 30 paź 2008, 14:21

Znalazłem kolejne zwierzątko mające powiązanie z trunkotwórstwem!

CHŁODNICZKA ZAROŚLOWA - gryzoń występujący w Polsce, daleki kuzyn Australijskiego DUPNIKA (kakalus odbytus). Zamieszkuje zarośla przy destylarniach i gorzelniach, skąd nocą udaje się na żer polegający na wgryzaniu się w rurociągi doprowadzające pary spirytusu do kondenserów, umocowywaniu się pyszczkiem w otworze i skraplaniu par wewnątrz własnego organizmu. Groźny szkodnik, gdyż nie zaślepia wykonanych otworów, przez co generuje straty par. Jedyną metodą walki z tym szkodnikiem jest wprowadzenie do ekosystemu naturalnych wrogów np. CHłODNICZKOJADA BUTELKOWEGO, bądź czujna obserwacja aparatury i natychmiastowe stosowanie Poxipolu w przypadku wykrycia nieszczelności.
أسامة بن لادن

Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1067
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 15:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Juliusz » czwartek, 30 paź 2008, 14:25

Kucyk - dzięki za delikatną sugestię zmiany litery... :lol: :oops:

Zakończę tylko jednym więcej hasłem na 'B':

BIMBROMOTYWA – lokomotywa parowa przerobiona na aparat do pędzenia bimbru. Projekt przerobienia lokomotywy na bimbrownię trwał 3 lata. Od pierwszego dnia jej ‘zapracowania’ (23 Marca 51), uznany został za wyczyn graniczący z doskonałym geniuszem a imieniem wykonawcy, pana Wódzimierza Mombasa został nazwany jeden z krajów afrykańskich.
Istnienie bimbromotywy początkowo utrzymywane było w tajemnicy. Było to jednak trudne szczególnie w sytuacji, gdy w tamtych czasach, w kraju, poniewierało się gro czerwonych pseudoprzyjaciół ze wschodu z wyjątkowymi nosami!
Prawie dokładnie w dwa lata po inauguracji, bimbromotywę 'zarekwirowano' = znikła w nocy. Na pewien czas ślad po niej zaginął. W kilka miesięcy później jeden z naszych sąsiednich krajów nagle zaczął eksportować znaczne ilości wódki. W całej Europie zabrakło ogorków kiszonych. Mawiano w Polsce, że w latach 60-70-tych wódka z niebieską kartką (wielu z naszej grupy nie będzie pamiętało) pochodziła z bimbromotywy, pracującej dzień i noc na maksymalnych ‘obrotach’. Wtajemniczeni mawiali, że Bimbromotywę ogrzewano acetylenem i, że częste pomyłki operatorów ładujących zacier i paliwo jak też brak higieny, były źródłem karbidowo-towotowego posmaku wódki z niebieską kartką.

No to na śmiech.

Jules
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

Awatar użytkownika

Autor tematu
amator
50
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 18:32
Krótko o sobie: Produkuję amatorsko dobry destylat.
Ulubiony Alkohol: bimberek
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: amator » wtorek, 4 lis 2008, 16:01

W naszym regionie bardzo popularne jest pojęcie:

JECHAć Z KOKSEM - oznacza ono poprostu pędzić, destylować we własnym bimbrowniczym zakątku:)
Ostatnio zmieniony sobota, 22 lis 2008, 13:49 przez amator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 14:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Kucyk » sobota, 8 lis 2008, 18:18

No, Panowie (Pań chyba jeszcze na naszym forum nie ma, właśnie, Agnieszka, miałaś coś napisać!!!)! Coś nam temat zdycha, czas go przerusztować!

BIMBROFORYZACJA – proces opuszczania wsi przez bimbrofory i przenoszenia ich do miast; procesowi temu ulegają wszystkie kraje europejskie o wysokiej kulturze.

BIMBROFORYSTYKA – hobby polegające na projektowaniu, wykonywaniu i użytkowaniu bimbroforów.

BIMBERYSTYKA – gałąź iberystyki - nauka o produkcji bimbru na półwyspie Iberyjskim

BIMBRACJA - 1. pojedynczy wypęd (pierwsza, druga itp. bimbracja); 2. prawo racji w sporach imprezowych. Jeśli zaistniałby dowolny spór między dwoma jednostkami będącymi pod wpływem alkoholu, zaś jedna ze stron spierających się nie spożywała samogonu, to rację w sporze zawsze ma ta jednostka, która piła bimber.

Hehehehehe! :smiech:
أسامة بن لادن

Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1067
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 15:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Juliusz » niedziela, 9 lis 2008, 03:04

BIMBROMENTALIZM – myśl, źródło kierunku filozoficznego egzystencjalizmu, na przełomie XIX i XX wieku. Głównym postulatem bimbromentalizmu była teza, że jedynym i wyłącznym środkiem uzyskania pełnej wolności osobistej jest bimber – jego ciągłe spożywanie. W kołach średnio i nisko intelektualnych popularne było domorosłe, choć nie pozbawione całkowicie sensu hasło bimbromentalizmu: Trzeba pić i jebać, aby z biedy się wygrzebać. Jako trend filozoficzny idea ta została zdyskredytowana przez Tomasza De Quicey’ego, był on zajadłym przeciwnikiem bimbru a poświęconym propagatorem opium.

BIMBROSYTET –Wyższa instytucja edukacyjna, której głównym kierunkiem jest badanie wszystkich aspektów dotyczących bimbru i edukacja młodych adeptów sztuki bimbrowania.
W Polsce najbardziej znane są bimbrosytety: w Krakowie im. Witkacego, w Warszawie są trzy ważniejsze instytucje: Bimbrosytet im. Jana Himilsbacha, Studium Podyplomowe im. Zdzisława Maklakiewicza i Wyższa Szkoła Picia im. Stanisława Grzesiuka. Na poziomie wykształcenia średniego znane są: Technikum Zaprawcze im. Agnieszki Osieckiej na Saskiej Kępie i Liceum Ogólnopitne im. Wiesława Gołasa - tamże powstał sławny Hymn "W Polskę Idziemy".

BIMBROSIECZ – (bimbrobladź)– Bezbarwna ciecz powstała przy destylowania denaturatu o wyjątkowo parszywym smaku i niepojętym wręcz odorze. Nazwa ma dwie genezy: – 1. pochodzi od używania sieczki z podgniłych glonów akwariowych do zabicia smaku i zapachu; – 2. po wypiciu setki bimbrosieczy, w ciągu kilku sekund delikwent otrzymywał silne ‘sieknięcie’ – jakby gorącym drutem – w paznokcie ręki trzymającej naczynie do picia, które wypadało z ręki. Druga nazwa (zrusycyzowana z okolic Legnicy) pochodzi od słów wypowiadanych po kilka sekund po wypiciu.

BIMBROGROSZ – osoba ubiegająca się o przynależność do braci bimbrowniczej, która haniebnym czynem, chytrością i przyziemną etyką dokonała aktu sprzedaży (zarobienia grosza) z wypędzonego bimbru. Akt ten, uznawany jest za głęboko pogardzany przez brać bimbrowniczą. Po odkryciu bimbrogrosza, każdy z braci ma obowiązek powiadomić o nim Swych kolegów z braterstwa, aby uniknąć nie mniej haniebnego czynu: podania ręki bimbrogroszowi lub, co jeszcze gorsze wypicia z nim kieliszka skalanego bimbru.

BIMBERATYWA
– 1. prezerwatywa zanurzona na 1 dobę w bimbrze. Miała ona wzmacniać tak sensacje cielesne zbliżeń jak też właściwości antykoncepcyjne. Obie tezy sprawdziły się do pewnego stopnia – alkohol zawarty w materiale na kondom był środkiem podrażniającym, ale tylko dla małej grupy wysublimowanych erotomanów; zanurzanie na dobę opóźniało kontakt cielesny. 2. alternatywa pijacka:
-Pić albo nie pić? To nie jest pytanie!

BIMBROBAL; BIMBRYBKA, – pojęcia wyjaśniające dwie podstawowe tezy sensu spożywania bimbru (rybka lubi pływać i zalewanie robala). Pojęcia te są używane poprawnie tylko lokalnie w Polsce.
W XVI wieku, – pojęcie BOMBROBAL zostało zapożyczone - z usiłowaniem wprowadzenia idei w Meksyku – idę tę z powodu braku znajomości idiomów języka polskiego, bezsensownie sfałszowano zatapiając larwę (ćmy Hypopta Agavis) niszczącą agawę, z której destylowana jest Tequila. Owe zatapianie robala w Tequili oczywiście rujnuje niezły trunek. Co najdziwniejsze to fakt, że drogie gatunki Tequili ciągle sprzedaje się z zatopionym w butelce robalem.
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

Awatar użytkownika

Qba
600
Posty: 642
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 18:17
Krótko o sobie: Szefu
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Qba » niedziela, 9 lis 2008, 16:16

BIMBERNAUTA - Każdy bimbrownik (Ja i Ty czytający to forum) zakopany po uszy w wiedzy tajemnej uzyskiwanej za pomocą (głównie) internetu spędzający długie godziny przed ekranem swego komputera w poszukiwaniu jeszcze bardziej "tajemnej wiedzy" oraz piszący niezliczone posty na pewnym alkoholowym forum:)

i jeszcze słówko które długi czas widniało w sygnaturze strony Alkoholick

BIMBER-NATION - Cały lud Pędzących Braci w Polsce, Australii i na całym świecie, zjednoczony jedną wielką ideą - Oddestylować wszystko co się da. :D
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

Obrazek

Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1067
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 15:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Juliusz » poniedziałek, 10 lis 2008, 00:49

"Oddestylować wszystko co się da" - otóz to, zauważone wyśmienicie! W sumie tak działamy ale nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dobrze że choć Ty masz głowę na karku i nie poddajesz się tej bimbrystycznej euforii :)

:piwo:
Jules
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne

Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 14:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Kucyk » poniedziałek, 10 lis 2008, 09:07

Oddestylować wszystko co się da! Tak jest!!!

W sumie, to ja rzucę jeszcze jedno hasło:

RAZEM SKROPLIĆ MOŻEMY BIMBRU TYLE, CO NIKT!
أسامة بن لادن

Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 14:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
Re: Słownik bimbrownika

Postautor: Kucyk » czwartek, 13 lis 2008, 08:22

Pozwolę sobie nieco uzupełnić temat rzucony jakiś czas temu przez Juliusza... :)

BIMBERYK c.d. - jedną z jego odmian jest bimberyk manifestacyjny.

My pędzić będziemy,
O swej racji wiemy,
Chociaż świat się zmienia, wciąż brak przyzwolenia.
Lecz nie ustaniemy!
:twisted:
أسامة بن لادن


Wróć do „Bimbrownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości