Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy

Post autor: Partyzant »

:krzycze: Tak jak w temacie, wczoraj dowiedziałem się że telefony najnowszej generacji mają zainstalowany system podsłuchu.

:krzycze: Nie musisz rozmawiać przez telefon aby ktoś podsłuchiwał, po prostu wystarczy że jest włączony.

:krzycze: Informacja doszła ze 100% źródła. Ze źródła które się tym zajmuje.

:krzycze: Podajcie informacje dalej.

:piwo:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
promocja
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: Agneskate »

Halo?! Ale to wiadomo nie od dziś. Każda rozmowa jest "nasłuchiwana", a szczególnie nastawione jest na pewne zwroty.
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: JanOkowita »

Nieprawda ! Przez ostatnie 3 lata gadam z moją kochanką, a żonka nic się nawet nie domyśla.

Tak więc nie ma podsłuchu. :!:

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: Partyzant »

Jeśli coś chcą wiedzieć to cyk, wiedza nawet jaki gotujesz obiad. Ja osobiście słyszałem rozmowy telefoniczne na CB radio.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: Agneskate »

Na cb radio... oj.. oj... tam to dopiero można się nasłuchać. :)
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

eskaer
30
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 23 maja 2011, 19:09
Ulubiony Alkohol: Grappa
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: eskaer »

Nie tak dawno w Focusie był artykuł m. in. o tym, jak i o fakcie że w zasadzie na każdym kroku zostawiamy ślad po sobie dzięki którym odpowiednie organizacje (FBI? CIA? CBŚ?) mogą wiedzieć o nas wszystko - co robimy, gdzie, kiedy, czym się zajmujemy, kontrolują nasze wydatki i jeśli odstajemy od normy, pod jakimś względem zwracamy na siebie uwage, mają nas na celu. Może nie brzmi to wiarygodnie, ale warto się dowiedzieć co nasze rządy mogą zrobić bez naszej wiedzy np. aby prowadzić tak zwaną 'walkę z terroryzmem'.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: Partyzant »

Nie chodzi o cb radio.

Chodzi o nowe technologie... Dla ostrożności to lepiej nie rozmawiać o psocie w jej pobliżu :mrgreen:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: Agneskate »

Jak zaczniesz sprzedawać duże ilości to Cię znajdą. :) Jest tak jak pisze eskaer. Wystajesz= rzucasz się w oczy.
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: klodek4 »

O cholerka to mnie już namierzyli :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

bugmenot
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 24 wrz 2009, 15:39
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: bugmenot »

No to ciekawe że dorośli ludzie piszą takie rzeczy...
Nieco więcej dystansu do świata.
W szczególności do pseudonaukowego Focusa
Awatar użytkownika

Kerry
150
Posty: 154
Rejestracja: czwartek, 25 mar 2010, 13:22
Krótko o sobie: Nie do końca poważnie ;)
Ulubiony Alkohol: Łycha :>
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Silesia Inferior
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: Kerry »

Dlatego cieszę się, że nie mam kamerki w lapku.
Często piszę nieuczesany...
Pozdrawiam,
Kerry
omnia mea mecum porto
Awatar użytkownika

eskaer
30
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 23 maja 2011, 19:09
Ulubiony Alkohol: Grappa
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: eskaer »

@bugmenot, Focus opisał sprawy, które często były już poruszane w wielu innych miejscach. To, że kupujesz kartą i można sprawdzić co kupiłeś jest wiadome od dość dawna. Podobnie jest z kartami lojalnościowymi np. payback, clubcard i takie tam. Zresztą, dużo informacji na własne życzenie umieszczamy sami na portalach społecznościowych. Prawie 200 osób lubi Alkohole Domowe na FB, kto wie, może nawet umieszczają zdjęcia z psocenia? Pamiętam jak ktoś w tym roku zarzucił pomysł zjazdu psotników i jaką wywołało to reakcje. Skoro ktoś może śledzić sieć to czemu ma nie posłużyć się innymi dostępnymi środkami?

robjach
30
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 24 lip 2011, 20:05
Krótko o sobie: Amator degustator :)
Ulubiony Alkohol: Swój własny w każdej postaci
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: robjach »

Partyzant pisze: :krzycze: Nie musisz rozmawiać przez telefon aby ktoś podsłuchiwał, po prostu wystarczy że jest włączony.
powiem więcej, nie musi być nawet włączony - WYSTARCZY ŻE MA PODŁĄCZONĄ BATERIĘ - jedyna opcja żeby mieć pewność to odłączyć zasilanie czyli wyjąć baterię
z % pzdr --=:| robjach | :=--
... my tu gadu gadu a psota się grzeje ....
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: Zygmunt »

Jako, że moją drugą pasją jest radiotechnika, a i robiłem trochę w sieci komórkowej (jak zaczęły się w Polsce pojawiać)to mogę parę słów napisać. Podsłuchiwanie telefonu CB radiem jest niemożliwe- GSM to łączność cyfrowa, CB analogowa- że nie wspomnę o innych częstotliwościach (900/1800 a 40MHz). Na CB można usłyszeć tylko tanie krótkofalówki, albo harmoniczną z radiolinii- telefonów zakładanych tam, gdzie nie ma jak podłączyć kabla. Leci to w okolicach 153MHz.

Co do włączania telefonu zdanie- mit nad mity. BTS identyfikuje telefon (w zasadzie kartę sim) dopiero po włączeniu- nie da się tego zrobić w drugą stronę, bo dany BTS nawet nie wie, że taka karta jest w zasięgu. Odbywa się to przez identyfikacje numerów i kluczy KI i IMSI- IMSI jest publiczny, KI prywatny. Nawet jakby BTS "wiedział", że ma w zasięgu kartę o danym kluczu, to nie może jej sam skolejkować.

Stare telefony dało się kiedyś zdalnie obsługiwać przez tzw. komendy sieciowe (AT)... ale tylko przez kabel :) Sterowanie "zwrotne" BTS->telefon nie jest możliwe.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: Partyzant »

Nie podważam żadnych znajomości technicznych na ten temat. Nie powiem w jaki sposób się dowiedziałem i dlaczego. Każdy niech myśli co chce na ten temat. Nie jestem z osób aby siać panikę, poinformowałem tylko nad czym pracują i jest już w obiegu.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

pith
400
Posty: 440
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2010, 12:15
Ulubiony Alkohol: Zioła, owoce
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: pith »

Zygmuncie. Dla teorii spiskowych nie istnieje określenie "niemożliwe".
Twoja wypowiedź jest dowodem na to, że dałeś się sprzedać korporacjom za parę srebrnikówtechnicznej wiedzy.
Wiadomo przecież, że z nokii da się zrobić merderczego minirobota.
Widziałem Transformers to wiem.
Teraz podsłuchują a za jakiś czas rzucisz nieopatrznie jakieś słowo-klucz w słuchawkę
a twój smartfon- bach ... wypala ci przysadkę wiązką neutrin.
Kto w winku nie smakował, Wstręt do kobiet czuje,
Ten, jeśli nie zwariował, To pewnie zwariuje.

بطرس
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: klodek4 »

SUPERWIZJE/R/ :mrgreen: :bardzo_zly: :bardzo_zly: :evil:

robjach
30
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 24 lip 2011, 20:05
Krótko o sobie: Amator degustator :)
Ulubiony Alkohol: Swój własny w każdej postaci
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: robjach »

Partyzant ma rację. Jest w obiegu jak to ujął. Niestety też się nie pochwale skąd wiem.
Jeśli ktoś nie chce może nie wierzyć.
z % pzdr --=:| robjach | :=--
... my tu gadu gadu a psota się grzeje ....
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: Agneskate »

Hmm.. czyżby jakby padło słowo skąd "to" wiecie to nasze mózgi opanowałaby inna cywilizacja???

P.S.
Uwielbiam takie teksty: wiem, ale nie powiem...
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: Zygmunt »

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak fajnie by było, jakby zdalne włączanie aparatu było możliwe! Weźmy na przykład odnajdywanie zaginionych/ porwanych- chyba nie sądzicie, że służby trzymałyby ten gadźet na "ultra-specjalne" okazje?


Istnieją (ba, sam kiedyś sprzedawałem, być może jestem źródłem tego mitu :) ) tzw. spy phones, czyli popularne telefonu,ale ze zmienionym oprogramowaniem. Pozwalają słyszeć wszystko z mikrofonu, automatycznie dodają nas do połączenia (słyszymy, jak ktoś rozmawia na zasadzie rozmowy konferencyjnej), lepsze podają też współrzędne gps- no ale trzeba komuś podmienić telefon. I on tylko sprawia wrażenie wyłączonego, ale dalej normalnie działa- po prostu ten, któremu podłożono taki aparat nie może go sam wyłączyć (aczkolwiek myśli, że to uczynił bo wszystko z zewnątrz na to wskazuje).


Powtarzam raz jeszcze- nie ma technicznej możliwości włączenia zdalnie telefonu GSM z niezmienionym oprogramowaniem. Komuś, kto ma pojęcie o telefonach w zasadzie nie da się podmienić softu bez jego wiedzy- spajfony strasznie mulą, no i widać to po niedoróbkach tego chińskiego oprogramowania. Dlatego najlepiej schodziły SE k700- tam niedoróbki były już fabrycznie:D

Jeżeli ktoś Wam wciska, że da się włączyć telefon zapytajcie go jak zamierza sobie poradzić z kolejkowaniem BTSa bez autoryzacji KI :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

bugmenot
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 24 wrz 2009, 15:39
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: bugmenot »

Ogólnie temat i okres powstania topicu dziwnie pokrywa się z emisją serialu "person of intrest", który również dziwnie traktuje o tego typu "gadżetach".
Awatar użytkownika

Autor tematu
Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: Partyzant »

Nie oglądam telewizji a tym bardziej żadnych seriali, jedynie co oglądam parę polskich programów w bimbrowni kiedy pracuje :mrgreen:

Jadę dalej z komórkami.
Dzisiaj z potkałem się z osobą która siedzi w polityce ładnych lat i tak sobie gawędzimy o wszystkim i niczym, i wszedł temat o telefonach. Powiedziałem co wiem o telefonach z pewnego źródła, odpowiedziała mi że wcale się nie dziwi i że o tym nie wiedziała, ale powiedziała mi że nowe telefony nawet jak są całkowicie wyłączone to nadal można zlokalizować osobę gdzie przebywa.( Jest to kobieta która niema nic wspólnego z techniką )
W tym przypadku prawda czy nie to nie wiem.

Może to i zbieg okoliczności ale ponad miesiąc temu spieprzyła mi się komórka, wiec wyciągnięciem kartę i przełożyłem do następnego telefonu a telefon wrzuciłem do pieca. Wieczorem dzwoni do mnie operator oferując mi telefon takiej samej firmy (nowszy oczywiście) jaki parę godzin wcześniej przestał istnieć, z wymówką o przedłożeniu kontraktu na następne 18 miesięcy. A dziwne z tego wszystkiego jest że jakoś rok temu też dostałem telefon i też na 18 miesięcy kontrakt a nie minął nawet rok. Po prostu dziwna sprawa.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

bwie
50
Posty: 90
Rejestracja: czwartek, 8 paź 2009, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: bwie »

Partyzant pisze:Może to i zbieg okoliczności ale ....
:shock: :shock: :shock:
Nie ma tylu szpicli aby podsłuchiwać wszystkich na raz, więc nie popadajmy w paranoję, to nie Korea (ta bardziej).
Jak sobie chcesz ugotować za przeproszeniem kilka litrów bimbru to wydaje mi się, że wszelkie służby będą miały takiego przestępcę w :dupa: , natomiast jak byś kombinował z kilkoma kilogramami amfetaminy, innego świństwa bądź też wąglikiem to już coś innego i dopiero wtedy wypadało by snuć teorie spiskowe, mieć oczy dokoła głowy i wyjmować baterie z komórki.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Uwaga z telefonem komórkowym!!!

Post autor: pokrec »

Zasadniczo, to nawet, jakby ktoś zrobił sobie bimbru tak za 1000 zł akcyzy w ciągu kilku lat, to ile będzie Skarb Państwa kosztować ukaranie takiego delikwenta? Najpierw wizyta policji, radiowóz, pobyt na dołku, zebranie zeznań, odcisków, zdjęcia, kartoteka... Już jest 1000 zł. Rozprawa sądowa, koszty dochodzenia (trzeba jakieś dowody mieć) - koszty idą w okolice min. 10 tys. Potem jeszcze koszty wykonania kary (chyba, że będa "zawiasy"). Jak posadza takiego na rok, to dochodzi kilka tys. koszŧów utrzymania skazanego w więzieniu na miesiąc. Grzywny nie da się wymierzyć, bo takiej kary kodeks karny (na szczęście) nie przewiduje. Ściganie kogoś, kto sobie kilka litrów bimbru popędzi i na tym poprzestanie jest koszmarnie nieopłacalne. Dodatkowo tym bardziej, jeśli to jest po prostu hobbysta i i tak by nie kupił alkoholu w sklepie, gdyby go sobie nie był zrobił...
Inna sprawa, gdyby mozna było wymierzyć grzywnę - oj, wtedy porzucam to hobby, pomimo, że zajmuję się nim tylko teoretycznie. Bo w takiej sytuacji okaże się, że po ulicach chodza sami bimbrownicy - trzeba tylko aresztować i dowalić haracz, tak jak to jest z mandatami drogowymi - jechałeś +15 km/h, piszą +30 i 500 zł...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”