Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
jacekpolak111

Post autor: jacekpolak111 »

Uczestniczyłem w forum motocykli Iż, antyków z około 48-56 lat do tyłu. Było fantastycznie, ale ilość "gównianych" amatorów tego tematu była przerażająca. Widzę na tym forum podobnych osobników. Może damy sobie spokój w temacie Tych, którzy mają tylko promować sprzedaż danego typu aparatury, a zaczniemy wykluczać osoby, których główną misją jest "cicha" promocja swojego sprzętu, który potem jest najlepszy na Allegro. Wkur....ją mnie ludzie, co to uważają się za wielkich hobbistów, ale chodzi im tylko o komercję, czyli o zysk ze sprzedaży, czytaj kurwa handel. Jednocześnie szanuję tych forumowiczów, którzy dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem z innymi, a jednocześnie nie jest ich intencją osiąganie jakichkolwiek korzyści ze swojej działalności.

PS.Osoba pisząca post znajdowała się pod wpływem rektyfikatu, choć nie ograniczyło to jej zdolności psycho-motorycznej, natomiast wzmocniło poczucie sprawiedliwości.

W tytule powinno być "dorobkiewiczów", przepraszam autor postu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 cze 2011, 01:15 przez jacekpolak111, łącznie zmieniany 1 raz.

kondzik
30
Posty: 46
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2010, 09:04
Krótko o sobie: Od dnia, kiedy strzałą trafił we mnie amor
W sercu mam psocenie a w żyłach etanol
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Zielona Góra
Re: Radosna twórczość dorbkiewiczów - niehobbistów

Post autor: kondzik »

Jestem za!!!! Również jak przedmówca jestem pod wpływem ambrozji wyprodukowanej w domowym zaciszu ( sąsiada urodziny). Według mnie jesteśmy elitarną grupą osób wtajemniczonych, którzy cenią sobie alkohol wysoko %%%% wyprodukowany w domowym zaciszu xd nie rozmieniajmy na drobne naszej twórczości!
Pozdrowionka
Od dnia, kiedy strzałą trafił we mnie amor
W sercu mam psocenie a w żyłach etanol ;)
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Radosna twórczość dorbkiewiczów - niehobbistów

Post autor: lucas070707 »

Jeśli chodzi o handel sprzętem do produkcji to rzeczywiście wkurza masowe wprowadzanie w obieg odstojnikowych kolumn z termometrami od CO, co więcej często po niemałej cenie... Jak już sprzedawać to profesjonalnie wykonany sprzęt z którym użytkownik nie będzie miał problemów, bo przecież nie każdy ma czas i możliwości, żeby samemu coś złożyć.

jacekpolak111:
Najpierw piszesz o "gównianych" amatorach a potem narzekasz na promowanie sprzętu na forum. Mogę Cię zapewnić, że żaden z tych "konstruktorów" z allegro nigdy na tym, ani na podobnym forum nie był zarejestrowany (a nawet jeśli to niewiele się udzielał). Gdyby było inaczej to wiedzieliby jakie czasami karygodne błędy popełniają...
Jeśli chodzi o promowanie na forum dobrego sprzętu to jestem za. Często pojawiają się pytania o to jaką kolumnę kupić, więc jakiś tam popyt jest, dlatego powinniśmy nakierowywać tych ludzi, żeby nie musieli później przerabiać kolumny lub kupować nowej.
Inną zupełnie sytuacją jest, gdy ktoś zachwala swój sprzęt dający kosmiczne wyniki itd. a nie potrafi odpowiedzieć w trakcie dyskusji na niektóre pytania i wykręca się z udzielenia odpowiedzi. Całkowitą niedorzecznością jest też zachwalanie produktu finalnego z danej kolumny, kiedy to nie ma się porównania z wyrobami innych- dla kogoś alkohol po pierwszej rektyfikacji będzie absolutem, bo wcześniej próbował tylko pot-stillowych urobków, a dla innego podwójna rektyfikacja + chemia i węgiel pomiędzy to minimum, żeby dało się pić...
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorbkiewiczów - niehobbistów

Post autor: Zygmunt »

Mogę Cię zapewnić, że żaden z tych "konstruktorów" z allegro nigdy na tym, ani na podobnym forum nie był zarejestrowany
Oj, zdarzają się.
Cóż, jeżeli ktoś chce kupić sprzęt do destylacji, a wyboru dokona tylko na podstawie opisów z Allegro, to nie zawahałbym się przed nazwaniem go tępakiem. To trochę tak jakby wybierać lustrzankę, kupić ją wg. opisów Allegrowych, a potem dopiero wejść na forum fotograficzne i się pytać, czy to dobre zdjęcia robi. Poziom wiedzy "bimbrowniczej" w narodzie jest żenująco niski, pokutuje mit odstojników i metanolu- nie dziwię się, że taki sprzęty są produkowane. Dziwie się tylko kupującym.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

teofil20
50
Posty: 80
Rejestracja: niedziela, 7 cze 2009, 12:48
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Radosna twórczość dorbkiewiczów - niehobbistów

Post autor: teofil20 »

W pełni popieram kolegę przedmówcę, forum ma pomagać i kierować na najlepsze ścieżki naszego hobby. Dlatego też promocja dobrego sprzętu czy drożdży i każdego nam potrzebnego osprzętu jest jak najbardziej wskazana.
Picie alkoholu z umiarem, nie szkodzi nawet w największych ilościach.

Autor tematu
jacekpolak111
Re: Radosna twórczość dorbkiewiczów - niehobbistów

Post autor: jacekpolak111 »

Stworzenie porządnego spirytusu uważam obecnie za naprawdę duży wyczyn, choć wcześniej w ogóle w to nie wierzyłem. Cóż, jestem raczej sceptyczny i obserwując reakcję ludzi na stwierdzenie "robię spirytus", byłem zdumiony, że większość myśli o bimbrze. Oznacza to bardzo niski poziom wiedzy odnośnie obecnych możliwości w tym sporcie. Dlatego właśnie nie podoba mi się, że sprzedawcy aparatur za wszelką cenę chwalą tylko swój wyrób, pomijając, lub krytykując inne konstrukcje. Wprowadza to zamęt i potencjalna osoba, która chciałaby rozpocząć zabawę ma bardzo utrudnione zadanie. Taki brak obiektywizmu obniża ponadto poziom forum. Wskazana jest tylko rzetelna wiedza, a nie promocja i komercja. Z tym proszę sprzedawców o przejście do popularnego serwisu aukcyjnego, a nie podczepianie się pod forum hobbistów. Faryzeuszom i dwulicowcom mówię stanowcze NIE.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorbkiewiczów - niehobbistów

Post autor: Zygmunt »

Ale powiesz o kogo konkretnie Ci chodzi?
sprzedawcy aparatur za wszelką cenę chwalą tylko swój wyrób, pomijając, lub krytykując inne konstrukcje.
Ech, a co mają robić? Napisać "moja maszyna to w zasadzie śmieć, nie kupujcie jej bo zbudowana jest niezgodnie ze sztuką. Kolega X i Kolega Y, których aukcje znajdziecie pod tym linkiem budują sprzęt lepszy i ładniejszy"?!
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
jacekpolak111
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: jacekpolak111 »

Najlepiej niech nic nie piszą, albo obiektywnie podejdą do tematu. Wychodzę z założenia, że "niech dzieło broni się samo", a jeśli ktoś ma zamiar "przekonywać" forumowiczów do swojego produktu, to powinien robić to umiejętnie i racjonalnie. Forum ma charakter tematyczny, nie powinno służyć do przekomarzania się i dywagacji akademickich, podpartych wyłącznie chęcią zarobku. Wiadomo, że ten, co chce coś sprzedać będzie "szedł w zaparte", ale od tego są inne portale. Wolałbym, aby tu sprzedawcy wyrażali wyłącznie opinie o powstałym na ich aparatach produkcie, to przynajmniej jest wystarczająco subiektywne, aby nie było mylące. Toczące się walki o przewadze jednego systemu nad drugim do niczego nie prowadzą, oprócz chaosu. Ten typ "reklamy" to nic innego, jak tylko mierne usiłowanie wciśnięcia potencjalnemu klientowi swojego sprzętu.
Przyznaję, że denerwuje mnie takie zachowanie. Osobiście nie krytykuję, ani nie zachwalam żadnego rozwiązania technicznego, jak i sposobów działania na różnych typach sprzętu. Mogę jedynie zasugerować inne rozwiązanie danej kwestii, pomóc, jeśli ktoś ma problem. Wpieranie, że coś jest gorsze, tylko dlatego, że sprzedawca ma inny typ aparatu to już DROBNA przesada. Jest to działanie nieuczciwe i takie zamierzam krytykować. Forum ma pomagać osobom, które chcą poznać arkana procesu destylacji, a nie dezorientować bezsensowną krytyką.
Co do podania o jakie osoby mi chodzi, to biorąc pod uwagę późniejszą, bezsensowną polemikę i "przerabianie chleba na gówno" temat pozostawiam bez odpowiedzi.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: Zygmunt »

A widzisz, szkoda- bo forum jest dla użytkowników. I jeżeli użytkownikom coś się nie podoba, to należy to zgłosić- czy publicznie, czy na PW. Z drugiej strony, forum jest otwarte- i nie można odmówić dostępu do niego konstruktorom, tramwajarzom, czy Rosjanom.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Qwet
50
Posty: 97
Rejestracja: poniedziałek, 2 mar 2009, 00:06
Ulubiony Alkohol: Redd's jabłkowy - moje nowe bożyszcze
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Gdzieś w okolicach Bydgoszczy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: Qwet »

Bimbrownikiem jestem z przymusu, bo spirytus do nalewek za drogi (stówa za litr ja pitole :shock: ). Celem mojej działalności jest KORZYŚĆ MAJĄTKOWA, konkretnie uniknięcie akcyzy. Najlepiej od razu mnie zbanujcie, bo nie uważam się za hobbystę.
Przecier pomidorowy w cukrówce jest jak turbosprężarka w dieslu :)

B14!
50
Posty: 95
Rejestracja: sobota, 6 mar 2010, 23:43
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: B14! »

Nie bardzo rozumiem..
Ktoś jest przekonany do jakiegoś rozwiązania, więc jeśli jest z niego zadowolony to chyba naturalne, że stara się przekonać innych do słuszności swojego wyboru. Tak jest ze wszystkim, od ulubionego samochodu po destylator. Dodatkowo jeśli ktoś wpisuje się na forum i przedstawia swoje pomysły to jednocześnie wystawia się na ewentualną krytykę bądź pochwały. Na tym chyba polega zasada dyskusji na forum. Nie widzę też problemu w tym, że niektórzy składają taki sprzęt i zarabiają na tym. Jeśli ktoś da się przekonać to kupi, jeśli nie to zajrzy do innego działu i korzystając z porad zbuduje swój zestaw. Chyba, że są tu tacy którzy perfidnie wprowadzają w błąd innych i wciskają im coś co nie działa, zapewne w trosce o ich wątroby :)
Awatar użytkownika

yoko
50
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 1 lut 2010, 18:15
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: yoko »

Witam szanowne grono kolegów i koleżanek.
Mam pewne "allle" związane z KOMERCYJNĄ DZIAŁALOŚCIĄ naszego forum.

Ponieważ niepokoją mnie bardzo, wszelkie sklepy i sklepiki, które reklamują się na naszym portalu oferując jakieś upusty, upuściki i gratisy dla forumowiczów.
Za jakiś czas może dojść do tego, że obok forumowego logo Alkohole Domowe będzie dopisek:GŁÓWNYM SPONSOREM A.D. JEST...
Również niepokoi mnie to, że za jakiś czas, gdy kliknę link do portalu będę musiał obejrzeć kilka reklam, nim będę mógł poczytać forum lub coś na nim napisać.

Dziwię się adminowi i osobom współodpowiedzialnym, że nie walczą z komercją na portalu.
Zachwalanie producentów aparatur, specyfików itp. wprowadza niejednokrotnie w błąd świerzych urzytkowników portalu i wprowadza zamęt nawet wśród tych wiekowych forumowiczów.

Oczywiście nie mam nic przeciwko podawaniu linków do sklepów związanych z tematyką naszego hobby, ale permanentnej KOMERCJI MÓWIĘ STANOWECZE NIE!
Jeszcze 14dni i będzie dwa tygodnie jak niepiję.
Jestem abstynentem -tyle, że niepraktykującym.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: Zygmunt »

W tym momencie niekomercyjne na świecie jest chyba tylko powietrze, a i to tylko w miejscowościach bez opłaty klimatycznej :P Wiesz, że serwer kosztuje, prawda? A forumowicze gdzieś zakupy robić muszą- a tak mają zniżki. Ja tu widzę obopólną korzyść.
Same sklepy mają na forum własne działy, do których nikt nie każe zaglądać.
Dziwię się adminowi i osobom współodpowiedzialnym, że nie walczą z komercją na portalu.
Jak sobie to wyobrażasz?
Zachwalanie producentów aparatur, specyfików itp. wprowadza niejednokrotnie w błąd świerzych urzytkowników portalu i wprowadza zamęt nawet wśród tych wiekowych forumowiczów.
Nikt nie mówi przecież forumowiczom "kup konkretnie te drożdże w tym sklepie"- są pewne marki, których trzymamy się ze względu na jakość i cenę (np. drożdże T3, czy TurbKlar)- które jak najbardziej polecamy- a każdy kupuje je tam, gdzie woli. Śmieszy mnie pisanie postów w stylu "kupiłem świetny środek XXX, ale nie powiem jaki, bo nie chce reklamować"- jak coś jest dobre, to właśnie trzeba to reklamować, zwłaszcza wśród współhobbystów- bo skoro można coś kupić/zrobić lepiej, to dlaczego nie?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: 33cezary »

Witam.

Zabiorę głos – jednak z drugiej strony barykady – jestem takim dorobkiewiczem – czy prowadzę radosną twórczość??? – czy jestem nie hobbystą, bo sprzedaje urządzenia???
To muszą osądzić inni.

Ja ze swojej strony traktuję forum jako „pole doświadczalne” – nie ma najmniejszych szans aby pośród kolegów z forum miał klienta – nie realne – osoby które tutaj piszą są hobbystami ale od początku, od pomysłu do realizacji. To tak jak by na forum modelarzy reklamował się producent modeli plastikowych.

Mam pewne możliwości techniczne, materiałowe i czasowe, dzięki temu staram się dawać coś od siebie dla forum, w zamiast uważnie czytam, różne pomysły i spostrzeżenia. Uważam że dopóki zachowany jest umiar w braniu i dawaniu – jest OK.

Uważam że właśnie producent mając możliwości powinien być świetnym polem doświadczalnym który za pomocą realnego / fizycznego doświadczenia może wyjaśnić wielostronicowe dyskusje akademickie. Ale z drugiej strony nie dziwmy się że np. ja staram się uzyskać reklamę (wiarygodne opinie) na swój produkt. Nie kryjmy – żadnych listów polecających od klientów nie dostanę, właśnie forum jest moją najlepszą reklamą.
A druga strona – każdy wysłany link do forum do klienta daje potencjalnego użytkownika forum. MAMY KAPITALIZM – oczywiście hobby – ale ideą nie nakarmisz rodziny. Jeżeli np. ja, właściciel domeny, sprzedawcy materiałów do hobby robią to co lubią, a dodatkowo mają jakieś środki – według mnie OK. Jeżeli forumowicze mają jakieś profity z wiedzy, upustów, dodatków dla nich – tym bardziej (według mnie) – OK.

Ale trzeba pamiętać – trzeba zawsze dawać – aby móc wziąć – to już zweryfikują sami użytkownicy forum i na pewno jeżeli ktoś przegnie – dostanie po łapach – a to już jest anty reklama którą dorobkiewicze z ich radosną twórczością na pewno nie chcą.

Cezary Trzciński
Firma Destytlaty.pl
07-410 Ostrołęka
www.destylaty.pl

P.S. Sponsorowanie – bardzo użyteczna rzecz – chcesz mieć ładne graficzne forum, szybkie i bezproblemowe łącze do forum, przepastną pojemność dla plików. Może chcesz coś dostać, albo ściągnąć za darmo?

Albo wszyscy się po trochu zrzucą, (niestety w to wątpię) albo będzie ktoś co wyłoży pieniądze (nie małe) – ale w zamian będzie chciał aby jego reklama biła po oczach.

Niestety – biznes to biznes – tutaj sentymentów nie ma – i tak uważam że chwała adminom że mamy tak eleganckie, sprawne, rozwojowe forum – a reklam – to tyle co kot napłakał – niemal że sterylnie.
Cezary

Autor tematu
jacekpolak111
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: jacekpolak111 »

Samo wykorzystywanie forum, jako reklamy to już komercja.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: JanOkowita »

Już myślałem, że tradycja w Narodzie zaginie ale się pomyliłem. Właśnie odezwali się Wilhelm Tell, Zorro i Janosik.

Jak wiadomo od dawna mamy za darmo:

- serwery
- domeny internetowe
- transfer danych
- graficy komputerowi nie pobierają wynagrodzeń, oni już tak mają we krwi
- czas potrzebny do utrzymania Forum

Zamiast docenić pracę Admina i Moderatorów niektórzy uzurpują sobie prawa jako właściciele. Skąd my to znamy ?

Więc może proszę o więcej szacunku dla tych co je tworzą.

Pozdrawiam

Jan Okowita
Szlachcic Komercyjny
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
jacekpolak111
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: jacekpolak111 »

Admin jest tak samo potrzebny użytkownikowi, jak użytkownicy adminowi. Szacunek powinien być więc wzajemny. O tym też należy pamiętać. To nie żadne : "Pukam do drzwi Twoich Panie".
Awatar użytkownika

33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: 33cezary »

Ale czy admin Cię nie szanuje???
Admin Cię gnębi?
Bolą Cię oczy od nadmiaru reklam??
Nie zgadzasz się z stwierdzeniami innymi niż Twoje, a dorobkiewicze udowadniają „inne prawa fizyki”??

Cóż – takie jest życie – A BRAMKI SĄ DWIE – wybór należy do Ciebie.

Cezary
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: JanOkowita »

jacekpolak111 pisze:Admin jest tak samo potrzebny użytkownikowi, jak użytkownicy adminowi. Szacunek powinien być więc wzajemny. O tym też należy pamiętać. To nie żadne : "Pukam do drzwi Twoich Panie".
A to święta prawda. :poklon;

Po prostu pielęgnujmy naszą "Rodzinkę".

Pozdrawiam

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 707
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: Qba »

Już wszystko zostało ładnie powiedziane :)

Możecie mnie nazywać z całą mocą - Dorobkiewiczem, gdyż więcej czasu poświęcam biznesowi/hobby jakim jest prowadzenie forum/portal AD a niżeli produkcji alkoholi domowych, smutne to ale prawdziwe. Zatem jeśli forum/portal AD przyniesie mi jakieś pieniążki z czasem to kim jestem ? No niestety dorobkiewiczem-niehobbystą :P

Co do reklam...
Na forum jeszcze całkiem niedawno wyświetlałem reklamy Adsense Google, Adkontekst ...
Teraz jest tylko jedna reklama sklepu zdrowenalewki.pl - i jest ona widoczna tylko! dla gości, użytkownicy mają czystą wiedzę, zero popupów, zero banerów. Czy tak zostanie, nie wiadomo, narazie mamy czyściocha :)

Nie wiem czego niektórzy wymagają :)

Pozdrawiam, pan admin - właściciel alkohole-domowe.com :)
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
Awatar użytkownika

bwie
50
Posty: 90
Rejestracja: czwartek, 8 paź 2009, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: bwie »

Qba pisze:Możecie mnie nazywać z całą mocą - Dorobkiewiczem....
No cóż nie ma innego wyjścia Panie Kolego - idziesz na stos bluźnierco, zapałki już mam :bicz:
Awatar użytkownika

yoko
50
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek, 1 lut 2010, 18:15
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: yoko »

Qba pisze:Nie wiem czego niektórzy wymagają :)
-Jak to Adminie nie wiesz?
Oczekujemy wiedzy merytorycznej i praktycznej, a nie zachwalania wszystkiego, co tylko pachnie mamoną.

Jeśli zajdzie potrzeba (sądzę,że jest szereg takich osób), to możemy wesprzeć forum składkami członkowskimi (sprawa do rozpatrzenia), a co się z tym wiąże, będziemy wolni od komercyjnych haczyków, naginających nas, forumowiczów do skłonności ku lepszym sprzedawcom, a nie rzetelniejszej wiedzy.

Niech nasz kolega Admin wyrazi się, ile kosztuje roczne finansowanie forum, wtedy pomyślę (pomyślimy) nad tym, by niekomercjalizować wiedzy, a wesprzeć pomysłodawcę (tu ukłon dla pomysłodawcy forum - za sam pomysł) poprzez składkę roczną. Wtedy będą zadowoleni wszyscy, którzy chcą mieć czyste forum i Ci którzy chcą mieć obiektywną wiedzę,a nie pierdoły typu: 20 paczek darmowych drożdży... http://alkohole-domowe.com/forum/20-pac ... t3943.html lub inne kombinacje handlowe -bo widzę,że kilku forumowiczów dało się złapać na przynętę...

Śmierdzi komercją, aż przez "laptoka" czuć.
Jeszcze 14dni i będzie dwa tygodnie jak niepiję.
Jestem abstynentem -tyle, że niepraktykującym.

Autor tematu
jacekpolak111
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: jacekpolak111 »

Słowo o komercji i nieuczciwej reklamie. Problem polega na nieprawidłowym stosowaniu przedrostka przymiotnika, np:
Jest: "daje najlepsze efekty, tj. najkrótszy czas procesu, wydajność, największą stabilność"
Powinno być: "daje dobre efekty, tj. relatywnie krótki czas procesu, względną wydajność, poprawną stabilność. Pierwszy przykład to komercja, nieuczciwość, oszustwo. Drugi to prawda, uczciwość, obiektywizm.
Jeszcze o systemach refluksowych:
System (taki a taki) jest najlepszy. A nie można napisać: System (taki a taki) uważam za najlepszy. Albo: System (taki a taki) uważam za najlepszy, a o innych systemach refluksowych można przeczytać tu...
Niby niewielka różnica, a jednak...
Awatar użytkownika

szwistaq
300
Posty: 332
Rejestracja: czwartek, 4 lis 2010, 19:47
Krótko o sobie: Jak się bawić, to się bawić na całego.
Ulubiony Alkohol: Pigwówka, wino z dzikiej róży.
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: UK - DERBY
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: szwistaq »

A powiem szczerzę, że nie wiem o co wam chodzi z tą komercją. Starałem się zrozumieć, poprzez czytanie kilkukrotne postów ale jakoś nic do mnie nie dotarło. Co z tego, że mamy reklamę zdrowe.nalewki? Mi to nie przeszkadza, że kolega się reklamuję i zachwala ( chociaż ja i tak tego jakoś nie odczuwam). Nalewki robię sobie sam i przyprawy zbieram sobie sam. Jak byłbym w Polsce to pewnie i skorzystałbym z oferty kolegi Jana Okowity, bo i na priva i na forum nie szczędzi porad, dzieli się nie tylko swoim doświadczeniem ale i doświadczeniem jakie zostawiają mu inni klienci. Każdy z nas ma wybór czy skorzysta czy nie, a reklama chyba nie razi w oko?? Co do kolegi Cezarego, to w ogóle się nie wypowiadam, bo uważam go za bardzo wartościowego użytkownika forum. Pamiętajmy, że łączy nas wspólna pasja. Jedni pędzą, bo mają potrzebę konsumpcyjną, inni potrzebują spirytu na nalewki, inni wymieniają wiedzę potrzebną im do prowadzenia biznesu. Wszyscy jesteśmy tu w jednym celu. Pogłębić naszą widzę i podzielić się informacjami jakie sami posiadamy.

Właśnie dzięki dużemu zróżnicowaniu użytkowników na tym forum, mamy wielki potencjał. Nie zaglądają tu tylko żule, pytający się jak zatrzeć 1kg cukru by otrzymać 1l 98% spirytusu.

Kolego Jacku, w krótkim czasie pokazałeś na forum jakim to pasjonatem jesteś. Twój sprzęt uważam, za jeden z piękniejszych tutaj a wiedza jaką posiadasz na pewno nie jednemu użytkownikowi się przyda. Ale tylko dzięki wspólnym dywagacją, rozmowom i eksperymentom możemy się rozwijać. Uważam, że bez znaczenia jest komercyjność niektórych osób na forum, skoro i tak są one w tym samym celu co my wszyscy. Coś dajemy i coś bierzemy w zamian.

Wszyscy korzystamy z forum i wspólnie je tworzymy. Są w śród nas pewnie i policjanci, pracownicy skarbówki, sprzedawcy z allegro, biznesmeni, studenci itp ale na forum, jesteśmy współużytkownikami. Nakłaniam do zakopania toporka i rozwiązania np sposobu na spiralki pryzmatyczne, E-ARC i wizjerów dla majsterkowiczów amatorów. Może to my zamiast ruskich zabłyśniemy jakąś nowinką w świecie bimbrowników.

Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 707
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: Qba »

@yoko
Chyba każdy ma swój rozum i potrafi rozróżnić fakty od ściemy, sensowne informacje od reklamy itp.
Tak w ogóle jeśli masz zastrzeżenia co do postów/tematów to możesz je zgłaszać podając odpowiednią adnotację, jeśli Moderator stwierdzi że masz rację to zostaną podjęte odpowiedni kroki.

Np. taki pan Jan Okowita - ma wyznaczony dział gdzie może chwalić swe produkty do bólu - po to jest ten dział, w przyszłości może będzie więcej takich działów, poza tymi forami nie ma szans zaistnieć puste reklamowanie swych produktów. Jeśli za to inny user pisze że używał destylatora od kogoś albo że drożdże Turbo Star są dobre - to nie jest reklama - tylko opinia, na którą inni liczą.

-----------------

Koszt utrzymania forum na rok - ok 500 zł , nie licząc pracy grafika, programisty i co najważniejsze pracy moderatorów, którzy stoją na straży wiedzy, porządku i kultury.

Żadnej kasy nie będę zbierał od userów z kilku powodów o których nie chce mi rozpisywać (m. in. polskie prawo), były już takie propozycje, nie raz mi proponowano datki co odbieram bardzo miło, że chcecie wspierać darmową wiedzę alkoholową itp, jednak póki co do tego nie doszło...

@jacekpolak111
tak, ale tego nikt nie ogarnie :)

@szwistaq - brawo :)
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

Autor tematu
jacekpolak111
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: jacekpolak111 »

To moja ostatnia wypowiedź w tym temacie. Chcę również "zakopać topór". Nie daje mi spokoju jednak pewna myśl. Co zrobi człowiek ogłupiony bezpodstawną "pseudoreklamą" pana Cezarego33, po zakupie "najlepszego" i "taniego" supersprzętu. Nie chodzi mi co zrobi fizycznie, ale bardziej jak się będzie czuł. Czy w tym cholernym kapitalizmie, który notabene nie usprawiedliwia takiego zachowania, nikogo to nie obchodzi...
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Radosna twórczość dorobkiewiczów - niehobbystów

Post autor: Agneskate »

A ja myślę, że czas zamknąć temat. Nikomu się nie dogodzi.

Informuję, że obecność na forum jest dobrowolna.

Jak ktoś nie wie to przypominam, że można ignorować tematy i userów, jak również można zaprzestać odwiedzać forum.
Zauważyłam, że kilku użytkowników po "dłuższej" przerwie pojawia się i prowokuje oraz miesza na forum...

Z tego z względu nałożyłam kilku użytkownikom z powrotem akceptację postów. :twisted:
Pozdrawiam Aga
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”