Aparat jedno-dwukolumnowy do pracy ciągłej , prośba o pomoc.

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
Kujus
10
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 14 paź 2010, 22:42

Post autor: Kujus »

Witam męczy mnie ostatnio jeden temat, mianowicie zastanawiam się czy nie wykonać kolumny do pracy ciągłej jedno lub dwu kolumnowej, bo jednak parnik jest uciążliwy i ma małą wydajność ciągłą. Ale o co chodzi: czy ktoś z was dysponuje dokumentacją wykonawczą takiego typu urządzeń (chodzi mi np. o aparat przemysłowy określonej wydajności chociaż ze zgrubnymi wymiarami, żebym miał odnośnik do wstępnego zaprojektowania tego ustrojstwa i stwierdzenia czy to ma sens i mam gdzie to postawić). Jak również na internecie, ani w literaturze nie znalazłem wzorów ani danych jak np. pojemność półki średnica kolumny, pojemność kociołka itd.. Chciałem zastosować ogrzewanie bezpośrednie palnikiem na miał / ekogroszek (gęstych rzeczy nie przerabiam masowo także bulgotke i grzanie parą można sobie odpuści poza tym to komplikowało by cały proces. Co do zakładanej wydajności to chciałbym 800l baniak zacieru przegnać powiedzmy w 2 doby, to wychodzi 16 l na godz. zacieru. Jedyne ograniczenie to wysokość pomieszczenia 2,4 m dlatego zastanawiam się nad aparatem 2 kolumnowym. Co do sterowania to proces automatyczny: palnik z podajnikiem po ustawieniu odpowiedniej mocy grzeje, termopara po osiągnięciu pewnej temperatury na najwyższej półce zacierowej włącza pompę i proces się zaczyna. Sądzę, że po dobrym ustawieniu proces powinien iść automatycznie. I niestety na tym się kończy projektowanie, bo nie mam danych wyjściowych.
To jak Pomożecie? :?:
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Aparat jedno-dwukolumnowy do pracy ciągłej , prośba o po

Post autor: Zygmunt »

Zdajesz sobie sprawę, że wprowadzenie takiej ilości spirytusu do obrotu to przestępstwo skarbowe, za które pójdziesz siedzieć i dostaniesz gigantyczną grzywnę? Bo nie wyobrażam sobie spożycia 200l spirolu samemu...
Ale poteoretyzujmy.
Jeżeli nie wiesz, jak zaprojektować urządzenie do pracy ciągłej, to odpuść temat, bo z forum się tego nie nauczysz.

Jest na forum duży temat o aparaturze do destylacji ciągłej, poszukaj. Są nawet gotowe projekty, ba- jest cały działający sprzęt zbudowany przez Cezarego. 16l/h to ogromna wydajność- jeżeli pomieszczenie ma tylko 2,4m, to potrzebujesz nie 2, a co najmniej 6-8 kolumn i to niemałej średnicy. Jak to ustabilizować?! Termopara to tez zły pomysł- skoki będą zabójcze dla stabilizacji. Tylko jakiś sensowny ARC, ale dla takiego wynalazku będzie to trudne w zaprogramowaniu.
Ja bym to widział inaczej- najpierw odpędzenie całości do uzyskania surówki ok 50% (z 800l wyjdzie jakieś 200l) i potem rektyfikacja porcjami co 50l. Te dwa procesy można zautomatyzować prawie w całości bez większego trudu.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Kujus
10
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 14 paź 2010, 22:42
Re: Aparat jedno-dwukolumnowy do pracy ciągłej , prośba o po

Post autor: Kujus »

Właśnie znalazłem tą aparaturę i mam już punkt odniesienia , aczkolwiek to jest tak jak mówisz możemy polemizować , rozmawiać trzeba ;) Co do działania z odpędzaniem do surówki około 40 % i potem jej przerabianiu na spirol to tak też czynię , Aczkolwiek postaram się skopiować aparaturę Cezarego , jak się okazało konstrukcja jest prostsza niż zakładałem ( byłem przygotowany na wycinanie i tłoczenie półek z nierdzewki a tu zmywaki załatwiają sprawę :D ) Albo trzeba zautomatyzować parnik ale to czas pokaże jak to będzie 8-)

Jancio54
Re: Aparat jedno-dwukolumnowy do pracy ciągłej , prośba o po

Post autor: Jancio54 »

Dobre dobre ale mamy już maj, a nie 1kwietnia :D Może na dobry początek zrób badanie rynku.
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”