Kufle dębowe

Wolne tematy o piwie nie tylko domowym, opowieści piwne, puby piwne i inne piwne opowiastki...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Under
50
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 01:24
Status Alkoholowy: Producent Domowy

Post autor: Under »

Witam ! ;)

Będąc we Lwowie zauważyłem na bazarku kufle dębowo-jałowcowe ;)
Cena była dość przystępna: 22zł / sztukę

Po pierwsze to kufle trzeba od środa wyczyścić papierem ściernym, ponieważ są bardzo chropowate i piwo się pieni, i wygazowuje.
I teraz mam pytanie do Was ;) Trzeba je pewnie od środka czymś zaimpregnować. Jakby ktoś się na tym znał to proszę o podpowiedź ;)

Jak dla piwo z kufla dębowego smakuje bardzo dobrze :) Pijąc czujemy zapach dębu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Kufle dębowe

Post autor: Kucyk »

Under pisze:Trzeba je pewnie od środka czymś zaimpregnować.
Proponuję piwem, aby nie dopuścić do wyschnięcia wnętrza! :piwo:
Awatar użytkownika

Autor tematu
Under
50
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 01:24
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Kufle dębowe

Post autor: Under »

No właśnie z nimi jest tak, że przed piciem trzeba nalać wody i na chwile zostawić żeby napęczniały ;) Bo jak od razu wleje piwo to będzie przeciekać ;P

Słyszałem coś o nacieraniu woskiem pszczelim.

MaszynaDoPiwa
20
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 24 mar 2011, 10:40
Re: Kufle dębowe

Post autor: MaszynaDoPiwa »

Takie kufle dębowe to bardzo fajna sprawa,sam chciałbym mieć u siebie w domu,tylko nigdzie nie spotkałem się z czymś takim.. A do Wilna przecież nie będę jeździł:) Myślę ze nie wymagają impregnacji,wystarczy tylko przemyć je wodą w środku.
Awatar użytkownika

eskaer
30
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 23 maja 2011, 19:09
Ulubiony Alkohol: Grappa
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Kufle dębowe

Post autor: eskaer »

Ostatnio na allegro spotkałem podobne kufle - dębowe z wierzbowymi opaskami. Niestety trochę droższe, 50 zł + przesyłka.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Kufle dębowe

Post autor: JanOkowita »

Under pisze:Witam ! ;)

Będąc we Lwowie zauważyłem na bazarku kufle dębowo-jałowcowe ;)
Cena była dość przystępna: 22zł / sztukę

Po pierwsze to kufle trzeba od środa wyczyścić papierem ściernym, ponieważ są bardzo chropowate i piwo się pieni, i wygazowuje.
:)
Bardzo fajne połączenie dębu z jałowcem. Impregnować oczywiście należy piwem i to najlepiej codziennie :piwo: , natomiast w pierwszej fazie należy je potraktować podobnie jak beczki dębowe ciepłą wodą o temperaturze 60 stopni, pozostawiając ją w środku na kilka godzin. W kwestii impregnacji zacytuję słowa mojego dostawcy beczek do sklepu:

"Czym więc wykańczać beczki?
W moim warsztacie od zawsze stosujemy substancję całkowicie naturalną i zdrową która po pewnym czasie ulegnie degradacji, czyli pszczeli wosk. Dzięki naszej technologi nakładania cienkiej warstwy spełnia swoje zadanie w naturalny sposób a po wypolerowaniu nadaje piękny estetyczny wygląd i przyjemny zapach."


Chodzi oczywiście o impregnację części zewnetrznej beczki i tak należy też uczynić w przypadku kufelka.

Pozdrawiam

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Aalko
5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 26 gru 2013, 16:35
Re: Kufle dębowe

Post autor: Aalko »

Spotykam na ogłoszeniach kufle drewniane http://sprzedajemy.pl/kufle-ozdobne-z-drewna-8-sztuk,11958852, ale czy posiadają walory użytkowe, czy tylko dekoracyjne? Ceny zróżnicowane, średnia 20-30 złotych za sztukę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Piwie i Nie Tylko”