Syrop Owocowy na wino?

Wina, które wykonuje się porą, gdy nie ma łatwego dostępu do świeżych owoców i soków...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Destylatt
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 mar 2010, 13:44
Krótko o sobie: Lubię odpoczywać.
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Destylatt »

Witam.
Zwracam się z pytaniem dotyczącym syropów/koncentratów owocowych. Czy można je dodawać do zacieru win szybkich, czyli tych w butelkach 5l? Przykładowo jeśli chciałbym otrzymać takie winko to czy: 1kg sacharozy + butelka syropu owocowego + pożywka + suszone drożdże gorzelnicze + oczywiście woda ma szansę wystartować? Konkretnymi syropami byłyby te firmy Herbapol. Wymyśliłem sobie właśnie ten wątek, ponieważ jestem ciekawy, czy produkt końcowy będzie miał taki sam smak jak syrop. Pozdrawiam
alembiki
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Syrop Owocowy

Post autor: Wald »

Poczytaj dział "wina różne" i odpowiedź: http://alkohole-domowe.com/forum/nastaw ... t3709.html Tam też szybciej uzyskasz odpowiedź. Chyba że jednak robisz nastaw na rurki. Różnice nie są wielkie.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Autor tematu
Destylatt
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 mar 2010, 13:44
Krótko o sobie: Lubię odpoczywać.
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Syrop Owocowy

Post autor: Destylatt »

Sam już nie wiem. Nastawię to winko chyba i przy okazji zrobię eksperyment.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5378
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Syrop Owocowy

Post autor: Zygmunt »

Nie nastawiaj się na super rezultaty. Jakiś czas temu nastawiłem szybkie winko na paru litrach domowego soku malinowego (skład maliny + cukier). Nie smakowało najlepiej, co więcej- po przegonieniu też rewelacji nie ma (chociaż krótko stało). W dodatku komercyjne syropy np. malinowe wcale nie są robione z malin, tylko z aronii, czarnej marchwi itp, a aromat malinowy dodawany jest na końcu procesu produkcji.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Syrop Owocowy

Post autor: Wald »

Zygmunt pisze:Nie nastawiaj się na super rezultaty, syropy malinowe wcale nie są robione z malin, tylko z aronii, czarnej marchwi itp
To prawda. Prawie czkawki dostałem jak przeczytałem skład "malin".
Herbapol (jeśli dobrze pamiętam) dodaje 20% soku malinowego.
0,5 litra soku (prawdziwego) kosztuje 21zł. Bez konserwantów i cukru, jedynie pasteryzowany.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Autor tematu
Destylatt
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 mar 2010, 13:44
Krótko o sobie: Lubię odpoczywać.
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Syrop Owocowy

Post autor: Destylatt »

Dziękuję Wam Panowie.
Oczywiście nie nastawiam się na dobre rezultaty bo przyznam, że bardzo zależy mi na czasie, a jak to już zostało gdzieś wspomniane na tym forum, do tego fachu trzeba mieć cierpliwość. Wiem, wiem. Ale decydując się chociażby na wytworzenie tego "wina" wg. tego przepisu >LINK< warto by było mieć już jakiś konkretny owocowy smak. Dlatego wpadłem na pomysł z syropem. Naprawdę tym razem o smak tutaj nie chodzi tylko o szybkość w przygotowaniu, niskie koszty i oczywiście moc.
PS:Korzystając z tematu, czy zamiast syropu można użyć surowych jabłek lub gruszek dla uzyskania jednak jakiejś wyrazistości owocowej? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Różne”