Kolumna z miedzi

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
zebazdan
100
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 20 lis 2010, 00:19
Krótko o sobie: Pasjonat
Ulubiony Alkohol: własna wódka po barmańsku
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: świecie
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: zebazdan »

VM jest, działa. Ale nadal mam problem z LM. Mam zbyt duże wachania temperatur. Kolumna stabilizuje się przy 90,4 i stoi jak dąb przy mocy 33% (2KW) ale nie chce opaść, sterowanie wodą nie zmienia odczytu. Ręcę rwały się do palnika :) ale może termometry są do bani. Jeszcze dzisiaj wyciągam wypełnienie, zmywaki potnę. Trochę je rozczapirzyłem i upchane może powodują zatykanie się oparów.
Pozdrawiam
koncentraty wina
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Kolumna z miedzi

Post autor: radius »

W systemie LM, stabilizację kolumny uzyskuje się regulując odbiór destylatu zaworkiem precyzyjnym. Miałem podobny problem przy pierwszym pędzeniu na kolumnie LM. Za dużo odkręciłem zaworek i temperatura po kilku minutach odbioru, gwałtownie zaczęła rosnąć do prawie 90*C, dopiero przykręcenie zaworka i odbiór w ilości ok. 0.8l/godz. ustabilizowało kolumnę i już do końca temp. była stała. Przeczytaj jak pędziłem pierwszy raz http://alkohole-domowe.com/forum/mini-s ... t3380.html
Pozdrawiam
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
zebazdan
100
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 20 lis 2010, 00:19
Krótko o sobie: Pasjonat
Ulubiony Alkohol: własna wódka po barmańsku
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: świecie
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna z miedzi

Post autor: zebazdan »

Koledzy ja mam cały czas zakręcony zawór odbioru. Jak odkręcam temp. rośnie gwałtownie. Śmieszy mnie, że jak zamontowałem w pierwszej wersji zawór kulowy 3/8" temperatura stała przy 78,6 i to przy grzaniu 2000w na termostacie od bojlera. Nie mam pojęcia co jest grane...

Posty scalone.

Napisane: Pt mar 04, 2011 5:27 pm
Witam,
koledzy walczyłem z Heleną cztery dni. Wypełnienie ciąłem, zmniejszałem ilość, zwiększałem ilość, wymieniałem na nowe. Regulator znam na pamięć :D , regulowałem wodę i co? I nic 79,4 jak dąb. Od tej pory temperaturą idealną Heleny jest 79,4 st. Kupiłem na allegro dwa termometry po 15 zł i mam :klaszcze: stratę. Błędnie wskazują odczyty. Dajcie jakiś namiar na coś dobrze wskazującego.
Otrzymuję destylat z surówki 96%
Ps.
Jaką maksymalną wydajność godzinną otrzymaliście na waszych aparatach nie pogarszając jakości destylatu?

Autor tematu
zebazdan
100
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 20 lis 2010, 00:19
Krótko o sobie: Pasjonat
Ulubiony Alkohol: własna wódka po barmańsku
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: świecie
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna z miedzi

Post autor: zebazdan »

Nie wiem dlaczego nie ma mojego postu w miejscu gdzie być powinien. Kupiłem termometr TER 14 http://multisort.pl/product/5675.Panelo ... 150;C.html. Helena pracuje przy 78,2 - 78,3 st C. mogę ustabilizować w tych temperaturach. Strasznym błędem obarczeni są "biali poprzednicy" aż stopień różnicy i między sobą 0,4 st. Tylko powiedzcie mi koledzy z jaką prędkością odbieracie destylat na VM. Dwoje się i troje i mam odbiór na poziomie 0,6l/h. Nie wiem, może winna jest jednak chłodnica, a dokładniej jej mała średnica? No chyba, że macie podobną prędkość odbioru a nie sądzę ;) Dzisiaj już chciałem zapchać górę kolumny by przyśpieszyć :mrgreen: ale najważniejsze jest zdrowie :D Może istnieje jakiś wykład na temat prowadzenia procecu VM?

Pozdrawiam
Sebastian

Autor tematu
zebazdan
100
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 20 lis 2010, 00:19
Krótko o sobie: Pasjonat
Ulubiony Alkohol: własna wódka po barmańsku
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: świecie
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Kolumna z miedzi

Post autor: zebazdan »

Panowie szlak mnie dzisiaj :bardzo_zly: trafił jak mój zaworek iglicowy za 380 zeta szlak trafił. Broń Cię Bóg kupować zawór Ham-Let. Piękny zewnętrznie ale po gotowaniu 380 l nastawu jabłkowego padł. Uszczelnienie pod wpływem temperatury zalało iglicę, spiekł się więc próbowałem dziada ratować. Niestety ukręciłem iglicę podczas odkręcania i :dupa:. Podsumowując Helena podniosła swoją wartość o 380 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”