Za mało wody za zacierze zbożowym?

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
kotletzchabowy
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2023, 18:12

Post autor: kotletzchabowy »

Uszanowanko,

Właśnie nastawiłem swój pierwszy zacier zbożowy. Niestety przez nieodpowiednie przygotowanie proporcje zboża do wody wyszły 1:2 (powiedziałbym że wody może być nawet mniej). Oczywiście zacier pracuje (drożdże się meczą, ale dają radę), lecz zboże napęczniało i zajmuje prawie cały pojemnik fermentacyjny, a wody jest niewiele.

Chciałem zapytać czy jest coś takiego, jak za mała ilość wody w stosunku do zboża w zacierze zbożowym? Na polskich i angielskich forach nie spotkałem się z takim tematem. Zwiększenie wody wiązałoby się z koniecznością kupna kolejnego pojemnika, stąd moje pytanie.

Z góry dziękuję za pomoc ;)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3807
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Za mało wody za zacierze zbożowym?

Post autor: Doody »

Nie lepiej było zrobić zacier z mniejszą ilością zboża, tak aby ten stosunek był w okolicach 1:3? Teraz możesz zmarnować całość zboża. Zacier jest pewnie esencjonalny, co utrudnia pracę drożdżom i pewnie nigdy nie odzyskasz pełnej wydajności zboża, jaka by była przy dwóch zacieraniach np. 1:3,5.
Pozdrawiam
Darek

Autor tematu
kotletzchabowy
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2023, 18:12
Re: Za mało wody za zacierze zbożowym?

Post autor: kotletzchabowy »

Niestety mój błąd, zastanawiam się tylko czy próbować ratować zacier rozdzielając go na dwa pojemniki i dodając wody. Zacier pracuje dopiero 4 dni, więc chyba spróbuję.
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Za mało wody za zacierze zbożowym?

Post autor: Tomik 2006 »

Dodałeś enzym redukujący lepkość? Ja robię 1:3 ale chce spróbować 1:2,5 oczywiście z w/w enzymem.

Autor tematu
kotletzchabowy
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2023, 18:12
Re: Za mało wody za zacierze zbożowym?

Post autor: kotletzchabowy »

Tak tak, dodawałem. Właśnie zakupiłem drugi pojemnik fermentacyjny, spróbuję poratować zacier. Dam znać co wyjdzie jak zacier zamieni się w destylat :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”