Projekt bufora do zbiornika 100 l


Pako23
250
Posty: 271
Rejestracja: niedziela, 15 lis 2015, 10:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Post autor: Pako23 »

Powiem Ci że jeśli chodzi o surówkę to jadę około 80 ml (oczywiście zwalniam w trakcie procesu ) ale wiąże się to z szybkim opróżnianiem bufora i że slimaczeniem procesu pod koniec bo trzeba robić stabilizację żeby go do końca opróżnić . Ja ogólnie grzeje mocą około 4kw i odbieram około 60 ale to na początku i z tego względu że leje 40% wsad , oczywiście robię później korekty i przy 90 w zbiorniku jadę już 50 ml a kończę 40ml . Ja nie twierdzę ,że twoje problemy nie wynikają z bufora od Franza sam miałem od niego bufor i sam miałem z nim problem ;)
Twierdzę jedynie to ,że mając bufor z dogrzewaczami jadąc duża prędkością nawet 60ml gdy przegapie moment korekty zaczyna się problem z buforem .
Ps z tego co ja wiem to jestem jednym z szybszych na kolumnie 76 bo z tymi co gadam to się dziwią że tak szybko odbieram
Ostatnio zmieniony piątek, 20 sty 2023, 07:59 przez Pako23, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

zask
200
Posty: 209
Rejestracja: sobota, 23 lut 2013, 17:01
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Projekt bufora do zbiornika 100 l

Post autor: zask »

Panowie jestem po przerobieniu bufora. Pracuje idealnie. Przez wymuszenie cyrkulacji wyeliminowałem wystrzały spowodowane błędami konstrukcyjnymi ale nie pozbyłem się zalewania kolumny i falowania 10p.

Powodem było samo wypełnienie! Trafiłem na post @drgranatt

https://alkohole-domowe.com/forum/bardz ... ml#p239763

Problemy z kolumną miał identycznie jak moje a zaczęło się w obu przypadkach po rektyfikacji wina owocowego. Wizualnie sprężynki wyglądały jak nowe (dlatego nie brałem ich pod uwagę) ale jak się okazało znacznie straciły na właściwościach. Po wyczyszczeniu w sodzie kaustycznej wszystko działa jak należy!

piotreknn
2
Posty: 2
Rejestracja: środa, 22 mar 2023, 08:29
Podziękował: 2 razy
Re: Projekt bufora do zbiornika 100 l

Post autor: piotreknn »

Pytanko czy taki bufor ma sens keg 25l ?

https://files.fm/f/36nsjhf6f
Awatar użytkownika

zask
200
Posty: 209
Rejestracja: sobota, 23 lut 2013, 17:01
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Projekt bufora do zbiornika 100 l

Post autor: zask »

Nie i tak...
Sam bufor - tak.
Osobiście dla tej konfiguracji bym się w bufor nie bawił.
Dla tak małego bufora wg mnie lepiej w "wąsy" przelewowe zainwestować niż dogrzewacze. Lepiej bufor na szerokiej kryzie zrobić niż to co narysowałeś.
Zrezygnuj z tego pomysłu bo nie zaoszczędzisz za wiele na czasie trwania procesu w stosunku do kosztów przeróbki. Wiem że to hobby i nie o to w tym chodzi ale lepiej wydasz te pieniądze.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Projekt bufora do zbiornika 100 l

Post autor: boxer1981228 »

Do tego rura wewnętrzna bufora zdaje się powinna być szersza niż kolumna żeby uniknąć zalewania...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 maja 2023, 19:24 przez boxer1981228, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Seniorpawliq
20
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 8 lip 2019, 21:56
Podziękował: 1 raz
Re: Projekt bufora do zbiornika 100 l

Post autor: Seniorpawliq »

Ja również planuję budowę bufora, kociołek 200l ilość cieczy w buforze 15l (do momentu przelewu), bufor będzie na szerokiej kryzie (grubość dna bufora 1mm) i planuje wewnątrz rurę 185mm (grubość 0.8mm) pytanie do znawców tematu:
1. Czy w tej sytuacji robić wąsy dogrzewające?
2. Czy w tej sytuacji robić zasysacze (wymuszona cyrkulacja)
3. Jak zasypać sprężynki miedziane do takiej średnicy (185)- czy można tam wspawać jakieś sitko i nato zmywak?
4. Czy macie jakieś inne uwagi do projektu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bufory stabilizująco-wzmacniające”