Kwas mrówkowy na kleszcze - jak użyć?

Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Krótkie i ciepłe zimy powodują, że kleszczy mamy w otoczeniu coraz więcej. Jak wiadomo przenoszą one różne choroby - więc wskazana jest ochrona podczas przebywania w ogrodzie, lesie, itd.

Kleszcze nie znoszą zapachu kwasu mrówkowego gdyż mrówki są ich naturalnym wrogiem. Jednym ze sposobów na skuteczną ochronę jest położenie ubrania na mrowisku - po kilkunastu minutach odzież przesiąknie zapachem kwasu mrówkowego i skutecznie nas ochroni.
W ogrodzie dosyć trudno o mrowisko, więc kupiłem litr kwasu mrówkowego 85% i szukam teraz bezpiecznego przepisu na sporządzenie mieszanki, której będzie można użyć do spryskania ubrania i np. trawnika w ogrodzie.

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym "chemicznym" temacie?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
koncentraty wina

prolog1975
450
Posty: 473
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Kwas mrówkowy na kleszcze - jak użyć?

Post autor: prolog1975 »

Doświadczenia nie mam, najpierw jednak trzeba swoje czworonogi spryskać gdyż to one mają z kleszczami większy problem. Na tą chwilę aplikuje moim Bravecto koszt 400 PLN ale teraz mają zamówiąną kąpiel w beczce z kwasem mrówkowym. No co tam jedne koji poczekają :D
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Kwas mrówkowy na kleszcze - jak użyć?

Post autor: JanOkowita »

Też na moje 2 psy stosuję Bravecto od wielu lat - trzeba dodać, że to wydatek co każde 3 miesiące. Kiedyś już ratowałem sukę, która w lutym (!) złapała na tyłku kleszcza i miała babesjozę. Rozwala to czerwone krwinki, nerki, pies sika na pomarańczowo, potem w ogóle przestaje.

Ale na poważnie to przydałby się jakiś konkretny przepis jak i czym rozcieńczyć ten stężony kwas mrówkowy aby można było przynajmniej ubrania spryskać albo otoczenie tarasu czy altanki w ogrodzie.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2918
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Kwas mrówkowy na kleszcze - jak użyć?

Post autor: Góral bagienny »

Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radioaktywne”