Start drożdży US-5.

Znajdziecie wszystko o metodach warzenia piwa, jak uzyskać najlepszą warkę oraz odpowiedni smak domowego piwka.

Autor tematu
Alien844
250
Posty: 259
Rejestracja: wtorek, 14 gru 2021, 21:43
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: Alien844 »

Witam.
Panowie to moja druga warka i mam pytanie.
Zrobiłem lodówkę ze styropianu umieściłem w niej fermentor z brzeczką i dałem 4 butelki 1.5l z zamrożoną wodą.
Brzeczkę wychłodziłem do 20 stopni a drodze us-5 uwodniłem w brzece o temperaturze 21-22 stopnie i ładnie ruszyły.
Drożdże wlałem w nocy koło 24:00 i fermentor do lodówki styropianowej.
Dziś rano wstaje i termometr przyklejony do fermentora zabezpieczony styropianem wskazywał 13 stopni a w fermentorze brak piany i jakiejkolwiek odznaki iż drożdże ruszyły.
Wyciągnąłem 3 butelki i 1 butelkę zostawiłem w lodówce.
Pierwszy raz robię w lodówce i boję się iż temperatura może za niska była w fermentorze i może już nie ruszą drożdże ?
Czy więcej czasu trzeba ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 mar 2023, 11:12 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

tkaczu
30
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2020, 21:41
Podziękował: 1 raz
Re: Start US-5.

Post autor: tkaczu »

Daj im troche czasu powinny ruszyć. Jak się rozpędzą to podniosą sobie temp. i powinny dać radę aczkolwiek po długim lagu ze smakiem piwa może być różnie.

Autor tematu
Alien844
250
Posty: 259
Rejestracja: wtorek, 14 gru 2021, 21:43
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Start US-5.

Post autor: Alien844 »

tkaczu pisze:Daj im troche czasu powinny ruszyć. Jak się rozpędzą to podniosą sobie temp. i powinny dać radę aczkolwiek po długim lagu ze smakiem piwa może być różnie.
Właśnie wróciłem z pracy i ruszyły piany, że hohoho:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warzenie Piwa”