Teatr Telewizji

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy

Post autor: ollo »

Jeśli wśród grona są osoby lubiące sobie czasem obejrzeć spektakl - to proponuję wymianę propozycji...
Teatr Telewizji - szeroki temat i jest tam zapewne wiele spektakli które część z nas ominęły w trakcie minionych lat...
Osobiście nie pogardzając dramatem ani sensacją - preferuję humor, więc na ,,pierwszy ogień" propozycja do osób ew. zainteresowanych...
Gogol ....do zesrania z uśmiania wprost...
Mym zdaniem -nie ma w tej sztuce ani jednej słabej minuty- tekst znakomicie wykorzystany i zagrany przez najlepszych polskich aktorów.
Jak kto tam lubi aktorzenie pooglądać to morze jakąś dobrą kobrę wrzuci albo co...
Pozdrawiam.[youtu_be]
[/youtu_be]
alembiki

HeniekStarr
600
Posty: 632
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Teatr Telewizji

Post autor: HeniekStarr »

Żółty Szalik, Janusza Morgensterna. Zdaje się, że w formacie Teatru Telewizji oglądałem, i co jakiś czas oglądam. No i tematyka jakże nam bliska.

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Teatr Telewizji

Post autor: ollo »

Klęcząc na kolanach walę łbem w posadzkę (nie z powodu doprowadzenia się do stanu upodlenia przy pomocy alkoholu..) więc walę tak łbem bo nie ,,morze" tylko ,,może" - z pierwszego posta...ale plama...
Żółty szalik oczywiście widziałem parę lat temu ale w wersji filmowej a o wersji teatralnej nie słyszałem i nie mogłem też teraz na szybko niczego w sieci znalezć...
na YT jest ciekawy wywiad Raczka z Gajosem na temat tego filmu.
Dziś wspomnienia z ,,telewizyjnego" dzieciństwa...Selekcja
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Teatr Telewizji

Post autor: Doody »

Świetny spektakl, swietna rola Talara, ale przede wszystkim świetne opowiadanie Waldemara Łysiaka, jednego z moich ulubionych pisarzy.
Ostatnio zmieniony środa, 8 mar 2023, 19:12 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Teatr Telewizji

Post autor: Kòpôcz »

Moje dwa ulubione: Napoleon V.S.O.P. i Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna.
Że tak powiem - to se ne wrati.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Teatr Telewizji

Post autor: ollo »

Selekcja cz.2

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Teatr Telewizji

Post autor: ollo »

No i trzecia, ostatnia część.

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Teatr Telewizji

Post autor: ollo »

Sami nazywają siebie grupą teatralną. Mumio - czyli lekarstwo na wszystko.
Prawie zawsze razem, w trójkę,czwórkę,piątkę...
Tym razem Dariusz Basiński solo - opowiada nam o podziemnej agroturystyce...dziedzinie przedsiębiorczości znanej mało bo rozwijającej się w głębokim podziemiu.
Poziom abstrakcji i absurdu - powyżej przeciętnego.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Teatr Telewizji

Post autor: rozrywek »

Ollo, szacun za temat, bardzo ciekawe propozycje.

Ja zatem chciałbym zaproponować coś klasycznego, mianowicie Poskromienie Złośnicy.
Z Mistrzem Gajosem, oraz rewelacyjną Szczepkowską.
Gorąco polecam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
ollo
200
Posty: 249
Rejestracja: piątek, 6 cze 2014, 19:43
Krótko o sobie: Dobrze zjeść...łazić po plaży...wlezć na wydmy i sobie tam leżeć, coś tam poczytać...
Ulubiony Alkohol: Toruńska chrzanówka (wycofali z produkcji), własna - jałowcówka, kminkówka, pigwówka.
Lokalizacja: okolice Gdańska
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Teatr Telewizji

Post autor: ollo »

Nie widziałem i chętnie wieczorem obejrzę- tymczasem myślę sobie, puszczę choćby kąsek i cóż tam widać w pierwszej pół-minucie...
Na ryneczku w Padwie pojawia się Lucentio i jego służący Tranio ale pies tam z nimi , nimi zajmiemy się wieczorem...
Patrzę a za nimi pod murem ktoś z naszego forum...
Zaraz...to nie tak, nie te lata...ale godny poprzednik i zważywszy na gabaryty tego co trzyma w dłoniach - zapewne domowy producent.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”