Destylator za 3300 - czy jest dobry ?

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...

Autor tematu
daniel189
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 23 sty 2023, 21:05

Post autor: daniel189 »

Witam. Co sądzicie o tym sprzęcie kupiłem go za 3300 zł używany. Nie przepłaciłem ? Będzie robił robotę? Tylko do cukrówki. POZDRAWIAM
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek, 27 sty 2023, 10:50 przez Qba, łącznie zmieniany 2 razy.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Nowy sprzęt

Post autor: manowar »

Nic nie piszesz o konfiguracji, ale na pewno przepłaciłeś - ale traktuj to jako inwestycję w edukację - było poświęcić moment na poczytanie forum i byś wiedział co jest z tym sprzętem nie tak. Mimo wszystko jakąś robotę będzie robił i znając życie będziesz mówił, że to najlepszy bimber jaki piłeś.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

Autor tematu
daniel189
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 23 sty 2023, 21:05
Re: Nowy sprzęt

Post autor: daniel189 »

Właśnie szukałem i nic nie znalazłem może wyślesz jakiegoś linka albo wyjaśnisz co jest z nim nie tak ?
Awatar użytkownika

Kasko
300
Posty: 300
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Nowy sprzęt

Post autor: Kasko »

Czy dobrze widzę,że tam są odstojniki? Nie widzę jaki i czy w ogóle tam jest refluks. Nie piszesz żadnych danych. Skręć to w całość i dopiero wraz z opisem wstaw zdjęcie. Trudno określić co to jest. Jeśli mam być szczery, to za te pieniądze zdobył byś od forumowych kolegów bardzo przyzwoity sprzęt i to nowy.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Nowy sprzęt

Post autor: kiwitom23 »

Następny delikwent.... zamiast zapytać i się doradzić od razu kasa na stół. Kolego kupiłeś sprzęt z poprzedniej epoki, a do tego przepłaciłeś straszliwie. Z tego nigdy nie uzyskasz takiej jakości jak na aabratku z OLM.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Autor tematu
daniel189
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 23 sty 2023, 21:05
Re: Nowy sprzęt

Post autor: daniel189 »

Ale chyba nie znajdę aabratka OLM i automatyką za 3300 zł chyba że się mylę

HeniekStarr
600
Posty: 632
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Nowy sprzęt

Post autor: HeniekStarr »

Kolego, zrób więcej ( wyraźnych zdjęć) tej górnej części. Która rurka skąd wychodzi i dokąd zmierza.Bo teraz, to zgadywanki, czy to zewnętrzny skraplacz czy chłodnica czy odstojnik czy może filtr węglowy.

Mówisz, że do cukrówki. To tylko półprodukt, z którego można otrzymać zarówno podłą berbeluchę, jak i neutralny spiryt.

Jakaś instrukcja obsługi od sprzedawcy? Wiesz w ogóle, co kupiłeś? Widziałeś to pracujące? Testowałeś wyrób? Na czym wcześniej pracowałeś?

użytkownik usunięty
Re: Nowy sprzęt

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć. Faktycznie.
Zdjęcia, niewiele pokazują i troszkę mi to nijak pasuje..Na dole kocioł z buforem - :ok: ale co do głowicy - zbyt mało szczegółów. Jak to stabilizować, wg. którego termometru, proces stabilnie prowadzić?
Bez refluxu, zapomnij o czystym koncentracie ~96%

Pako23
250
Posty: 271
Rejestracja: niedziela, 15 lis 2015, 10:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Nowy sprzęt

Post autor: Pako23 »

Z tego co widzę , to zmienisz głowicę i będzie ok bo ta głowica to nawet nie wiem jak ma działać . Jaką masz średnicę kolumny ?
Ps pamel to nie automatyka.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Nowy sprzęt

Post autor: wolan »

:bezradny:
defacto pisze:Cześć. Faktycznie.
Zdjęcia, niewiele pokazują i troszkę mi to nijak pasuje..Na dole kocioł z buforem -
Pytanie tylko czy bufor wykonany poprawnie ;)
Słowo automat czyni cuda :bezradny:
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

Autor tematu
daniel189
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 23 sty 2023, 21:05
Re: Destylator za 3300 - czy jest dobry ?

Post autor: daniel189 »

Panowie sprzęt do mnie jedzie z Niemiec jak już będę miał na miejscu to wyślę lepsze zdjęcia, relfux jest napewno kolega widział tego działanie, bufor działa poprawnie z 60 l gość wyciągał 7-8l 96% spirytusu bezwonnego. Pamel obsługuje elektrozawór do wody z tego co mi się wydaje i grzałki 1x 2000W. Stabilzowanie podobno robi pamel. Kupiłem to w ciemno wiem że źle zrobiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”