Ulepszenie automatyki w kolumnie

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...
Awatar użytkownika

Autor tematu
dombo86
50
Posty: 81
Rejestracja: piątek, 19 wrz 2014, 19:22
Ulubiony Alkohol: Whisky
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: dombo86 »

Cześć wszystkim,

czas najwyższy abym zoptymalizował swój sprzęt, gdyż:
- mam SKN v2
- automatyczny zawór odbioru na OVM
- większość termometrów przestała działać
- pojawiają mi się nieszczelności przy termometrach

Zależy mi na tym aby:
- widzieć znowu pomiary na termometrach
- dołożyć zawór automatyczny do wody chłodzącej, który by odciął wodę, w tym samym czasie co zasilanie
- mieć czasowy wyłącznik, aby po upływie np. 10h odbierania wyłączyło się zasilanie kolumny
- móc monitorować proces za pomocą telefonu (nie wiem czy taka możliwość istnieje?)

W związku że na elektryce się nie znam, szukam kompleksowego rozwiązania / kogoś kto by to ogarnął, aby mi zostało jedynie podłączenie.

Pozdrawiam :D
koncentraty wina

jpiwek
300
Posty: 310
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Ulepszenie automatyki w kolumnie

Post autor: jpiwek »

Jak masz i znasz SKN, to dlaczego nie V5? Bolączki "wieku dziecięcego" są juz ogranięte, sterownik nie sprawia problemów, steruje też wodą. Wyłącznik czasowy to chyba lepiej kupić sobie oddzielny:
https://www.speckable.pl/pl/product/107 ... nger-tsge2
Chociaż SKN też sam kończy proces (albo po czasie zamknięcia zaworu albo po dojściu do zadanej temperatury kotła lub kolumny).
Podgląd z tefefonu jest możliwy na sterownikach robionych amatorsko na mikrokontrolerach, tylko może być tak jak w wypadku tego "forumowego", że wyłaczaja serwer od 1 stycznia i zostajesz z elektroniką, która ma wartość wyłacznie wagową.
https://alkohole-domowe.com/forum/post2 ... ml#p251660
Nigdy nie należy zostawiac sprzętu samopas, więc takie podglądy z telefonu to IMHO zbedny, dość niebezpieczny gadżet.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osprzęt”