Zabezpieczenie podparcia

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam szanowne grono!
Po cichu śledziłem forum od kilku miesięcy, a teraz nadszedł czas na pierwszy post.
Buduję swoją pierwszą kolumnę LM i właśnie mi przyszły sprężynki i podparcia od Plipka. I teraz mam pytanie. Jak powinieniem zabezpieczyć podparcie przed wypadnięciem? Jak to macie rozwiazane w swoich kolumnach? Myślałem o zatoczeniu małego rowka na końcach odcinka i wciśnięcie w niego czegoś sprężynującego z drutu 304/316. Możecie poratować jakimś pomysłem lub fotką?
Przeglądałem forum, ale oprócz pierścieni centrujących, ktorych wiele osób nie poleca nie znalazłem nic.
promocja

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Zabezpieczenie podparcia

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć
Czy lepszy jest spaw od wytoczenia rowka i osadzenie w nim sprężynującego drutu, nie mnie ustalać. Nie narzekam :ok:
Ps
W swojej pierwszej kolumnie, wypełnienie KO zabezpieczone było zwykłym druciakiem KO i spełniało zadanie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Zabezpieczenie podparcia

Post autor: użytkownik usunięty »

Samo podparcie wypada. Chciałbym, takie zabezpieczenie zrobić z dwóch stron odcinka więc musi być demontowalne.

Quiquak
20
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 8 kwie 2021, 09:27
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zabezpieczenie podparcia

Post autor: Quiquak »

Podtoczenie + drut sprężynujący nierdzewny. Trzyma bardzo mocno, demontaz w 3 sekundy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: Zabezpieczenie podparcia

Post autor: użytkownik usunięty »

No i super. Zatoczyłem rowek, pozaginałem drut z 316 i coś takiego mi wyszło:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”