Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
filip2431
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2014, 00:52

Post autor: filip2431 »

Witam. Chciałbym się zapytać sprzęt tego producenta. Automat ze względu na taryfę nocna prądu i oszczędność czasu. Moze ktoś coś podpowiedzieć?
https://www.olx.pl/d/oferta/destylator- ... NL14i.html
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 lis 2022, 13:37 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Automat

Post autor: radius »

To producent, który przez kilka ładnych lat, współpracował z firmą Franzmastera - aabratek.pl i wykonywał dla niego sprzęty, więc mogę go polecić z czystym sumieniem. Z resztą znam osobiście właściciela i wiem, że można się z nim dogadać w każdym szczególe. Najlepiej zadzwoń i porozmawiaj o interesującym cię destylatorze :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Automat

Post autor: jakis1234 »

Tutaj masz jego wyroby https://art-spaw.com/destylatory/.
Jeden z polecanych producentów https://alkohole-domowe.com/forum/lista ... 23846.html
Porządny sprzęt.
Pozdrawiam z opolskiego.

użytkownik usunięty
Re: Automat

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć
Czyli, że chcesz odpalić proces w automacie i iść lulu?
:ok: Można i tak. Teoretyzujemy. Zalewasz kocioł, odpalasz proces. Sprzęt się rozgrzewa, kolumna się zalewa, stabilizuje, leci woda i wszystko jest sztywniutko. W 3 godzinie procesu, gdy śpisz już głęboko, pęka silikonowy płynowskaz na kotle. Gorący wsad wylewa się na posadzkę dochodzi do odsłonięcia grzałki, która nie mając już czym się schłodzić, przepala się. Przy okazji, zalewasz sąsiada - jeśli proces toczy się w bloku. Są straty. Chciałbym zapytać.
-Który czujnik zabezpieczy Ciebie i twój sprzęt, przed tego typu zdarzeniem?
Rozerwanie płynowskazu, podczas procesu, już się zdarzyło. Nie pamiętam dokładnie kiedy i komu. Co prawda nie na kotle- singlu tylko raczej na płaszczu. Doszło do wycieku medium grzewczego. Nie ważne ile i jakie to medium było. Więc jeśli zdarzyło się raz, może się przytrafić każdemu, kto w swoim sprzęcie takowy posiada. Posiadam kocioł z plynowskazem ale niemam automatu. Kolego, nie pchaj się w automat ponieważ "Pańskie oko, konia tuczy". Jeżeli niema takiego czujnika, w moim odczuciu, nie jest to automat. No, może pół - automat. Co do braku przelewu z bufora do kotła i bufora na szerokiej kryzysie- niemam zdania.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Automat

Post autor: jakis1234 »

Nie no, ja rozumiem, że kolega chce sobie ułatwić pracę, a nie zostawić i iść spać.
Nie zakładajmy od razu takiej głupoty :o
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 lis 2022, 13:24 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: wolan »

To nie głupota tylko brak świadomości, 99% telefonów o automat jest takich, że ktoś idze spać, do pracy itp i się zrobi samo ;)
A jak mówię, że trzeba przepływ wody ustawić ręcznie to każdy zdziwiony przecież to automat :shock: samo się miało zrobić :shock:
Mało kto wie, jak to dziala myślą, że to sztuczna, inteligencja i sama, wie ile czego ma odebrać itp :D
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 lis 2022, 14:54 przez wolan, łącznie zmieniany 2 razy.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: Tomik 2006 »

No ja też bałbym się zostawić kolumnę samopas.Chociaż raz mi się przysnęło dobrze, że podstawilem pod odbiór świeżą damę,a gdy się obudziłem dama pod korek i to był ostatni moment na przebudzenie tylko pogonow nałapałem automat uratowałby pewnie sytuacje,czasami też trzeba zrobić korektę a SKN chyba takiej opcji niema co odbija się na jakości i ilości. Myślę, że termometr wifi z alarmami jest tańszą i sprawdzającą się alternatywą.Co do sprzętu z linku ok tylko bufor na szeroką kryzę i OLM zamiast OVM.

użytkownik usunięty
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: użytkownik usunięty »

Zmienił się tytuł tematu? Był "automat" :)
@jakis1234 - Zostawić maszynkę bez opieki - nawet w automacie, to wg. mnie jest głupota, brawura i brak wyobraźni. Więc co będzie robił nasz kolega, po ustawieniu maszyny? Pojdzie do pracy na nockę, zrobi zakupy w nocnym, po czym wyjdzie do pubu na "pifko" czy pójdzie spać? Cokolwiek to będzie, wydaje mi się, że ma zamiar być nieobecny podczas procesu. Cóż. Jest dorosły, trzeźwy i wie co robi. Ja natomiast - odradzam. Z drugiej strony proponuję, żeby poznał kolumnę i jej pracę w trybie manual.
Co do mojego komentarza - nie uważam, że jest głupi. Może jest mało prawdopodobny. Czy może się wydarzyć nieszczęście pod jego nieobecność? - odpowiedz sobie sam. :read:

Autor tematu
filip2431
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 27 mar 2014, 00:52
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: filip2431 »

Nie chodzi o zostawienie maszyny na cały proces. Nawet pralki nie zostawiam włączonej jak wychodzę bo nigdy nie wiadomo co może puścić.
Chodzi mi o to że nie muszę cały czas stać aparaturze i regulować mocy tylko doglądać co jakiś czas że wszystko idzie sprawnie. To że trzeba ustawić przepływ wody to logiczne raczej. Chodzi mi o to czy sprzęt jest w stanie przeprowadzić proces sam przez te parę godzin.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: jakis1234 »

Ależ defacto, przecież ja jak najbardziej poparłem to, że zostawienie sprzętu bez opieki, niezależnie czy to automat czy nie, to głupota i zakładam, że kolega nie będzie takich głupot robił.
Nie mam automatu, ale jak wiemy, jak maszyna pracuje stabilnie, to kilka godzin nie ma przy niej roboty,
Zawsze jestem w pobliżu i zdarzyło się już, że przez problem z wodą, temperatura mocno zaczęła rosnąć.
MSR zareagował i wyłączył sprzęt, ale mogło być różnie.
Pozdrawiam z opolskiego.

aakk
1150
Posty: 1164
Rejestracja: poniedziałek, 7 sty 2019, 18:55
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 101 razy
Kontakt:
Re: RE: Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: aakk »

Tomik 2006 pisze:No ja też bałbym się zostawić kolumnę samopas.Chociaż raz mi się przysnęło dobrze, że podstawilem pod odbiór świeżą damę,a gdy się obudziłem dama pod korek i to był ostatni moment na przebudzenie tylko pogonow nałapałem automat uratowałby pewnie sytuacje,czasami też trzeba zrobić korektę a SKN chyba takiej opcji niema co odbija się na jakości i ilości. Myślę, że termometr wifi z alarmami jest tańszą i sprawdzającą się alternatywą.Co do sprzętu z linku ok tylko bufor na szeroką kryzę i OLM zamiast OVM.
W SKNv5 jest możliwość ustawienia korekty. Opcja - Zawór min/max. Obrazek
Destylatory ze stali nierdzewnej.
www.ak-spaw.pl
facebook.com/akspawpl
Zapraszam

HeniekStarr
600
Posty: 632
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: HeniekStarr »

filip2431 pisze: Chodzi mi o to że nie muszę cały czas stać aparaturze i regulować mocy tylko doglądać co jakiś czas że wszystko idzie sprawnie. To że trzeba ustawić przepływ wody to logiczne raczej. Chodzi mi o to czy sprzęt jest w stanie przeprowadzić proces sam przez te parę godzin.
Dobrze, że sprecyzowałeś, bo ta taryfa nocna jako argument za " automatem" była zastanawiająca.
Skoro ustawienie przepływu wody jest już logiczne, to doczytaj jeszcze, że nie regulujemy mocy, tylko ewentualnie odbiór. I niech moc będzie z Tobą!
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2918
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: Góral bagienny »

defacto pisze:Zmienił się tytuł tematu? Był "automat" :)
Zostawić maszynkę bez opieki - nawet w automacie, to wg. mnie jest głupota, brawura i brak wyobraźni.
:witam: Dalej jest automat :scratch:
A teraz powiedz skąd żeś wziął pomysł że kolega chce zostawić maszynkę bez opieki :scratch:
Ech miszczu :angry:
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 lis 2022, 22:18 przez Góral bagienny, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: Tomik 2006 »

Dziękuję @aakk za uświadomienie,ciekawy jestem jeszcze Ile korekt SKN może zrobić i czy będzie dążył do ustabilizowania temp.na tzw.10 półce do temperatury dnia.

użytkownik usunięty
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: użytkownik usunięty »

Góral bagienny pisze:
defacto pisze:Zmienił się tytuł tematu? Był "automat" :)
@jakis1234 - Zostawić maszynkę bez opieki - nawet w automacie, to wg. mnie jest głupota, brawura i brak wyobraźni.
:witam: Dalej jest automat :scratch:
A teraz powiedz skąd żeś wziął pomysł że kolega chce zostawić maszynkę bez opieki :scratch:
Ech miszczu :angry:
Przede wszystkim, czuję się zaszczycony, że dajesz mi możliwość odpowiadania na Twoje pytania i wątpliwości w tym pięknym wątku. Uważam, że nikt nie kupuje "automatu", żeby patrzeć się na nią jak "sroka w gnat". Nie uważasz? :)Dla mnie to oczywiste.
Więc jeśli można - odpowiedz mi na pytanie, które zadałem w poście nr4.
Po za tym, wydaje mi się, że autor sam, wyraźnie napisał, że...
filip2431 pisze:Chodzi mi o to czy sprzęt jest w stanie przeprowadzić proces sam przez te parę godzin.
Więc jak sam widzisz, to nie jest mój pomysł. Jeśli masz jeszcze do mnie jakiekolwiek pytania, wal jak w dym. Myślę, że kanał prywatny, będzie "fsamras" :)
Ps
Który z modów, zmienił tytuł tego tematu?
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2918
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: Góral bagienny »

Widzisz miszczu ;) autor odpowiedział na Twoje głupie sugestie ;)
defacto pisze: Więc co będzie robił nasz kolega, po ustawieniu maszyny? Pojdzie do pracy na nockę, zrobi zakupy w nocnym, po czym wyjdzie do pubu na "pifko" czy pójdzie spać?
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: wolan »

@Tomik 2006 co prawda, pytanie do Adama :) ale odpowiem ja :) tak SKN po wzroście temperatury na 10p zamyka odbiór, przeprowadza stabilizację i po powrocie temperatury wznawia odbiór z korektą odbioru. Przechodzi w tryb pogon gdy nie jest wstanie ustabilizować kolumny lub gdy zadamy jakaś temperaturę. Jedyną wadą jest to
, że nie mierzy temp w buforze i dopóki jest stablina 10p wszystko idzie do gąsiorka :(
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 lis 2022, 19:17 przez wolan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: Tomik 2006 »

Dzięki @wolan jak Bolecki by jeszcze pomyślał o buforze to już bajka.Sam pracuje na MSR i póki co to mi wystarczy.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 791
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: wolan »

Tomik 2006 pisze:jak Bolecki by jeszcze pomyślał o buforze to już bajka.
Czy pomyśli? Pytanie, do niego :) moim zdaniem nikt się tym nie przejmuje.
Końcówka procesu zmieszana z całością dla większości osób jest akceptowalna. Zresztą większość osób posiadających automat nie wnika w proces bo ich to nie interesuje. Jak, to jeden z moich Klientów stwierdził, że dziś i tak lepsze wylewa niż kiedyś pił :) (chodziło o płyn z przepłukania OLM).
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

Kasko
300
Posty: 300
Rejestracja: sobota, 22 gru 2018, 22:18
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: Kasko »

Odnoszę wrażenie, że dla wielu nowych osób to nawet nie jest hobby czy nasza tradycja a tylko liczy się żeby zrobilo się samo dużo i miało 96' nie wnikając w szczegóły,tajniki,literaturę. Ciekaw jestem jeśli zabrakło by prądu,cukru,drożdży turbo i internetu ilu poradziłoby sobie żeby zrobić coś na prawdę dobrego. Nie mówię, że zakup kolumny automat to zły krok przecież trzeba iść z duchem postępu ale dobrym sposobem jest iść w górę choć co drugi schodek i np. kupić kolumnę manual a później dołożyć automat jesli zajdzie potrzeba.
Awatar użytkownika

Tomik 2006
100
Posty: 114
Rejestracja: środa, 24 lut 2021, 14:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: Tomik 2006 »

:ok: @Kasko popieram dobrze to ująłeś.
Awatar użytkownika

zask
200
Posty: 223
Rejestracja: sobota, 23 lut 2013, 17:01
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 31 razy
Re: Automat destylator od Artur Janikowski Art-spaw

Post autor: zask »

Sam mam od nich sprzęt jeszcze za czasów SKNv2 i polecam. Natomiast nazywanie kolumny automatem jest dla nowych mylące, bo samo przełączenie olm na lm czy wyłączenie zasilania gdy wzrośnie temp. automatem nazwać trudno (w dosłownym jego znaczeniu). Jest to na pewno ułatwienie w prowadzeniu procesu bo poza samymi wskazaniami termometrów mamy jeszcze możliwość ustawić parę dodatkowych parametrów - wszyscy tu hejtujący doskonale to wiecie. Gdybym ja trafił parę lat temu na takie "komplementy" to chyba zamiast kolumny to rozważał bym do dzisiaj PSa :hahaha:
Producent do zestawu powinien dołączać gumowy młotek, dla tych co myślą że włączając sprzęt samo się zrobi, aby ten pomysł wybili sobie z głowy :D poza tym wszystko :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”