Aabratek posmak po rozcieńczeniu

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...

Autor tematu
mariussmm
20
Posty: 29
Rejestracja: środa, 30 wrz 2020, 20:50

Post autor: mariussmm »

Witam
Kolumna aabratek z wyjściem bocznym plus sterownik Pamel, urobek bez zapachu. Niestety po rozcieńczeniu z wodą czuć lekki posmak bimbru, rozmajone do 45 procent(245ml spirytusu reszta wody z filtra do 0.5)i za każdym razem ten sam rezultat.

Czy ktoś podpowie co jest nie tak?
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 paź 2022, 09:02 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

użytkownik usunięty
Re: Aabratek posmak po rozcieńczeniu

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć.
Napisz coś o parametrach nastawu, sprzętu i jak prowadzisz proces. Zbyt mało danych.
Mamy wróżyć z fusów po kawie ;)
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Aabratek posmak po rozcieńczeniu

Post autor: kiwitom23 »

Robiłeś jedną rektyfikację, czy metodą 2,5?
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

HeniekStarr
600
Posty: 632
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Aabratek posmak po rozcieńczeniu

Post autor: HeniekStarr »

https://alkohole-domowe.com/forum/aabra ... 24988.html
Ten sam autor, ten sam problem. W grudniu 2021 nie raczył odpowiedzieć. Nie mnie oceniać. Sugerowane rozwiązanie: posłuchać Skira Starszego.

użytkownik usunięty
Re: Aabratek posmak po rozcieńczeniu

Post autor: użytkownik usunięty »

:D
@mariussmm.
Czy nie szło ciągnąć tematu wskazanego przez @HeniekStarr? Wielkich różnic w tych tematach nie ma więc, czego od nas oczekujesz? :hmm:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”