NocnyKocur

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
NocnyKocur
5
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2021, 10:32
Podziękował: 8 razy

Post autor: NocnyKocur »

Hej,

Interesuje się rożnego rodzaju nalewkami. Robię je z rożnych owoców ale na forum opisuje coś czego nie znalazłem w necie mianowicie nalewkę z marakui czyli inaczej z męczennicy. Nie mam jeszcze tego "najlepszego przepisu" ale eksperymentuję i jak na razie widzę, ze ta nalewka z miodem Manuka dobrze wypływa na górne drogi oddechowe. Dodam, ze nie pije nalewek w dużych ilościach ale potrafią być gwiazda wieczoru ze znajomymi.

UWAGA: macerowanie marakui jest krótkie. Po 10 dniach gorycz z pestek jest bardzo wyraźna. Polecam swoje posty gdzie jest więcej szczegółów

lorniel
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 13 paź 2022, 13:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem - mam nadzieję ;)
Ulubiony Alkohol: krupnik własnej produkcji
Lokalizacja: zachodnie dolnośląskie
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: NocnyKocur

Post autor: lorniel »

Czołem!

W związku z tym, że sam mam pszczoły, zgłębiałem temat miodu manuka i okazuje się, że zdaniem naszych naukowców, nie ma co przepłacać.
https://radioklinika.pl/miod-manuka/
Dla leniwych:
"Dr Wilczyńska doszła do wniosku, że „wartości podstawowych parametrów fizykochemicznych miodów manuka wskazują, iż skład chemiczny tych miodów jest zbliżony do składu polskich miodów odmianowych, zwłaszcza ciemnych – wrzosowych, gryczanych i spadziowych"
Oczywiście nie biorę pod uwagę kwestii smakowych :)

Pozdro

Lorniel :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 13 paź 2022, 15:06 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”