Wujcio

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Wujcio
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 5 lip 2022, 17:00
Podziękował: 11 razy

Post autor: Wujcio »

Dzień dobry wszystkim.
Mam 39 lat. Moje doświadczenia z alkoholem, jeszcze za czasów szkoły średniej, rzadko kiedy były pozytywne. Człowiek był głupi i niedoświadczony a mój organizm nie radził sobie najlepiej z trawieniem mocnych alkoholi więc 95% imprez kończyła się odcięciem a dzień następny kacem mordercą. Może i dobrze bo przynajmniej uchroniło mnie to przed alkoholizmem. Od wódki uciekałem jak od ognia mniej więcej do 37 roku życia kiedy to mój kuzyn poczęstował mnie swoim domowym destylatem. Niechętnie, z wielkim sceptycyzmem i chyba tylko dlatego żeby już dał mi spokój wypiłem kielicha i ku mojemu zaskoczeniu nie przypominało to w ogóle smaku wódki sklepowej. Nie mówię, że mi smakowało ale też nie mdliło jak przy wódce. Wypiłem tego wieczora jeszcze 3 lub 4 kieliszki. Byłem na tyle trzeźwy, że powiedziałem stop ale na tyle wstawiony, że wiedziałem jak będzie wyglądał kolejny dzień. A tu rano kolejne zaskoczenie! Czułem lekkie zmęczenie ale żadnego bólu głowy czy rewolucji żołądkowych. Zrozumiałem, że to nie alkohol sam w sobie był problemem ale jego jakość. I tak dzięki mojemu kuzynowi powoli zmieniłem zdanie na temat alkoholu. Byłem też przy jednym gotowaniu a kuzyn wyjaśniał mi poszczególne etapy więc jakieś podstawy już załapałem. A teraz od trzech dni siedzę na tym forum i nie mogę się oderwać. Nie nazwałbym siebie smakoszem ale możliwość osiągnięcia czystszego alkoholu niż kupny jest na prawdę niesamowita a sam proces fascynujący.
Moim celem na początek jest osiągnięcie jak najczystszego spirytusu ale po trzech dniach czytania informacji tu zawartych wiem, że metod jest wiele, może nawet zbyt wiele dlatego liczę na Waszą pomoc w dogłębnym zrozumieniu tego tematu.
Zamówiłem już destylator typu aabratek plus OVM. Czytałem o oczyszczaniu węglem aktywowanym, chemicznym i gotowaniu 2,5 ale ostatecznie to nie wiem, którą metodę najlepiej wykorzystać żeby osiągnąć zamierzony cel. Kuzyn gotował raz i nie ma OVM a i tak było to dobre ale ja jednak chcę czegoś więcej. Mam czas i chęć wiec czemu nie. Co możecie mi doradzić na początek?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Ostatnio zmieniony środa, 6 lip 2022, 00:27 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2576
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 451 razy
Re: Wujcio

Post autor: jakis1234 »

Witaj wśród nawróconych. Żeby mieć wysokiej jakości spirytus wystarczy dobrze zrobiony nastaw i prawidłowo przeprowadzona metoda 2,5. Poczytaj o tym i powodzenia.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3835
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Wujcio

Post autor: Doody »

Witaj I powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wujcio

Post autor: rozrywek »

Witaj serdecznie w naszej braci.

Przestudiuj temat pierwsze kroki.
Przeczytaj uważnie kompendium wiedzy, to doskonałe opracowanie.
Oraz co za sprzęt zamówiłeś? Od kogo?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
Wujcio
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 5 lip 2022, 17:00
Podziękował: 11 razy
Re: Wujcio

Post autor: Wujcio »

Destylator zamówiłem ze stronki psocimy.pl:
Keg 50L z termometrem analogowym
Grzałki 2x2kW
Bufor 2,7L z wypełnieniem miedzianym
Kolumna 110cm z wypełnieniem sprężynkami nierdzewnymi
2 termometry elektroniczne na górze kolumny i na dziesiątej półce
Chłodnica boczna Liebiga OVM
Głowica aabratek z zaworem precyzyjnym i chłodnicą z rury karbowanej 2,7m
Połączenia SMS 63,5mm
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2576
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 451 razy
Re: Wujcio

Post autor: jakis1234 »

Generalnie widzę, że producent ma dobre opinie na forach, powinno być ok.
Ja co prawda wolę OLM, ale to rzecz gustu.
To do dzieła. Jeżeli smakowało Ci to co zrobił kuzyn przy jednokrotnym przebiegu, to zobaczysz jaki będzie efekt przy metodzie 2.5.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wujcio

Post autor: kiwitom23 »

Wujcio pisze:Czytałem o oczyszczaniu węglem aktywowanym, chemicznym i gotowaniu 2,5 ale ostatecznie to nie wiem, którą metodę najlepiej wykorzystać żeby osiągnąć zamierzony cel.
Kolego daj sobie spokój z chemią i węglem, zrób metodą 2,5, a uzyskasz najczystszy etanol bezzapachowy. Na tym się skup, bo to najlepsza metoda, inne to półśrodki. Ważne są też drożdże i sama fermentacja, nie używaj drożdży turbo, a fermentację rób w niższych temperaturach, to i efekt będzie dużo lepszy. Powodzenia.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wujcio

Post autor: rozrywek »

@wujciu.
Wungiel, od razu sobie odpuść.
Dobrze przeprowadzisz proces, to będziesz w domu.
Skoncentruj się na 2,5. O tym poczytaj.
To bardzo dobra metoda odzielenia niechcianych frakcji.

Pytałeś, o dobry system rektyfikacji, to masz, 2,5. Powodzonka i opisz efekty.

Ps: będziesz pan zadowolony.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
Wujcio
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 5 lip 2022, 17:00
Podziękował: 11 razy
Re: Wujcio

Post autor: Wujcio »

No to bardzo się cieszę, że polecacie metodę 2,5 bo zanim się zarejestrowałem na forum to jednym z pierwszych tematów, który przeczytałem zaraz po słowniczku pojęć było właśnie kompendium wiedzy w pigułce i od razu mnie ta metoda zainteresowała. Teraz studiuję drugi raz żeby lepiej zrozumieć i utrwalić wiedzę. Dzięki wielkie. Będę pisał o efektach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”