Nasze hobby do ochrony/nawożenia roślin.

Dział poświęcony uprawie owoców i roślin z przeznaczeniem na produkcję alkoholi ale nie tylko.

Autor tematu
Szlumf
2000
Posty: 2383
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy

Post autor: Szlumf »

Proszę użytkowników stosujących produkty lub odpady z naszego hobby w uprawach do zamieszczenia swoich spostrzeżeń. Ja dunder i wytłoki stosuję tylko do zasilania kompostu. W internecie natknąłem się na wzmianki o zastosowaniu wyciągów alkoholowych lub drożdży do ekologicznych oprysków. Było coś o tymianku z wódka na pomidory i drożdżach na mączniaki. Może ktoś czegoś podobnego próbował i poda więcej szczegółów?
promocja
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 792
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: Nasze hobby do ochrony/nawożenia roślin.

Post autor: wolan »

Siemka mój znajomy oprysk z drożdży stosuje na drzewka. Co do proporcji to w 100% nie jestem pewien ale kostkę drożdży rozpuszcza w litrze letniej wody z łyżeczką cukru. Zostawia do na dobe, później roztwór rozrabia z 4 albo 5 litrami wody.
Ponoć działa to na choroby grzybowe i jest skuteczne na mszyce. Ale ja nigdy tego nie stosowałem w tamtym roku pryskał tym też pomidory :)
Pozdrawiam
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
Awatar użytkownika

Simov13
30
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 13 gru 2015, 23:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 8 razy
Re: Nasze hobby do ochrony/nawożenia roślin.

Post autor: Simov13 »

Napisałem pracę inżynierską oraz właśnie kończę magisterską, odnośnie wykorzystania odpadów pofermentacyjnych do rekultywacji i użyźniania gleb.
Gęstwa drożdżowa nadaje się do użyźniania, podnosi pH oraz daje wiele innych ciekawych aspektów. Metale ciężkie też ulegają zmianie, jest to korzystne z punktu widzenia uprawy pewnych roślin. Itd.
Awatar użytkownika

zadebie
50
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 30 lis 2015, 09:13
Krótko o sobie: Jestem sobą, nikogo nie udaje ...
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Nasze hobby do ochrony/nawożenia roślin.

Post autor: zadebie »

To może rozwiń trochę ten temat ?
Wszyscy chętnie poczytamy jacy to my jesteśmy producenci nawozów ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogrodnictwo”