Koldarius

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Koldarius
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 14 maja 2022, 10:24

Post autor: Koldarius »

Witam wszystkich! Jestem miłośnikiem wyrobu domowych alkoholi. Mam na koncie wyrób wszystkiego od piwa po " absoluty". Swój poziom określam jako amator, bo robię nie więcej niż kilka produkcji rocznie. Jestem z wykształcenia chemikiem więc korzystam z metod i sprzętu laboratoryjnego. Mam nadzieję, że uda mi się wnieść coś ciekawego na forum! Pozdrawiam!

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
promocja
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Koldarius

Post autor: kiwitom23 »

Witamy serdecznie, no to mamy następnego specjalistę. Pochwal się na czym robisz i co? Pozdrawiam
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Autor tematu
Koldarius
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 14 maja 2022, 10:24
Re: Koldarius

Post autor: Koldarius »

Do tej pory:
-piwa nowofalowe chmielone na zimno w skali mikro ( do 4 litrów na batch), robione zazwyczaj z ekstraktów płynnych;
-wina gronowe białe i różowe/czerwone, czasem z głogu i innych owoców do 20 litrów na batch, fermentacja w miazdze zazwyczaj, od niedawna beczkuje wina do beczek 5l
-destylaty owocowe i zbożowe oraz absynt na klasycznej szklanej aparaturze lab. Skala również mikro, jednorazowo 2l wsadu na cykl. Pierwsze w życiu przygody ze zbożem miałem używając ześrutowanego słodu, potem sięgałem po ekstrakty w syropie. Tutaj bawię się również beczkami po moich winach.
Tak, jak mówię - amatorka na skalę mikro.


Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
online
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3836
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Koldarius

Post autor: Doody »

Witaj I powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek

Autor tematu
Koldarius
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 14 maja 2022, 10:24
Re: Koldarius

Post autor: Koldarius »

Jeśli chodzi o piwa to robię nowofalowe eksperymenty do 4 l na batch, chmielone na zimno , podstawą są płynne słody w syropach. Jeśli chodzi o wina to dominuje klasyka - gronowe ciemne i jasne. Czasem jakieś owocowe np. z głogu. Tutaj objętościowo do 20 litrów na raz. Czasem wylewam 5 litrów w beczkę, tutaj trochę eksperymentuje. Do psot mam zestaw doświadczalny na maks 2 litry na raz. Szkło i miedź (do kolumny vigureaux). Psoty z win oraz zbożowe ( również z syropów słodowych), czasem dojrzewane w beczkach po moich winach. Coś tam w życiu zrobiłem, raz lepiej raz gorzej. Choć generalnie recenzje raczej pozytywne. Korzystam z wiedzy literaturowej głównie, choć zdarza mi się szukać też wiedzy w internecie od kolegów po fachu. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Koldarius

Post autor: rozrywek »

@koldarius.
Ty to masz dobrze.
Możesz sobie w lab, LEGALNIE destylować, ale numer.

Witamy cię bardzo serdecznie.
Zapewne twoja wiedza wniesie tu sporo.

Mikro, czy nie, nikt z nas nie prowadzi gorzelni, jest ok.

Witam jeszcze raz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”