Walka o obniżkę cen paliwa!!!

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:

Post autor: Qba »

notka: Taki oto email dzis dostałem, rozesłałem do kilku ludzi, ale pomyślałem że tu znajdzie to większy pogłos :) Jako że sam jestem kierowcą i też płace te horendalne stawki to zapraszam do przyłączenia się do tej akcji :) Oczywiście wskazane posyłanie tego listu do znajomych i znajomych znajomych itp...

--------------------------------------------------------------

Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł.

Przeczytaj do końca!

Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 5 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie

z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się!

Firmy paliwowe i państwa OPEC ciągle uważają, że koszt litra paliwa jest niski. Musimy wiec podjąć radykalne kroki, aby nauczyć ich, że to kupujący kontrolują rynek, a nie sprzedający. Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody.

Oto pomysł:

Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW a najlepiej niczego od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawali paliwa, będą zmuszeni do obniżenia ceny, jeśli obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów.

Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL.

To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni!

Założę się, że nie sądziłeś, że masz taki potencjał, prawda?

W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu.

Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość.

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok. 3,5 PLN /litr).

Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch.
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
alembiki

bamber1
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 26 sty 2010, 08:28
Re: Walka o obniżkę cen paliwa!!!

Post autor: bamber1 »

Fajna inicjatywa . Ja od dawna jeżdżę na przedgonie(malaczem). A idzie jak rakieta. Pozdrawiam wszystkich Psotników.

karmelekrakiety89
50
Posty: 56
Rejestracja: wtorek, 23 mar 2010, 20:15
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Walka o obniżkę cen paliwa!!!

Post autor: karmelekrakiety89 »

Jestem za. Ale wątpię czy ludzie sie zastosują do tego?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Walka o obniżkę cen paliwa!!!

Post autor: Zygmunt »

Ja tankuję zarówno olej napędowy, jak i benzynę na automatycznych Neste- paliwo jest dobrej jakości, a zwykle 10-25gr tańsze.
Taki protest miałby sens jeżeli dotarłby do rzeszy ludzi- no i zostałby wzięty "na poważnie". Bo jeżeli w trasie kończy mi się paliwo, to zjeżdżam tam gdzie jest najbliższa stacja (byleby nie pod szyldem "krzak"), nie patrząc na ideologię...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

bwie
50
Posty: 90
Rejestracja: czwartek, 8 paź 2009, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Walka o obniżkę cen paliwa!!!

Post autor: bwie »

http://www.neste.pl/etusivu.asp?path=1992;4280
Jak mógłbym protestować skoro tam jest najtaniej?
Awatar użytkownika

Winiarek5
200
Posty: 222
Rejestracja: czwartek, 12 mar 2009, 00:43
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Walka o obniżkę cen paliwa!!!

Post autor: Winiarek5 »

Qba pisze:...nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch...[/size]
Byłbym za, ale ciekawi mnie dlaczego akurat BP i STATOIL?
Zazwyczaj największy dyktuje ceny, powinno paść raczej na ORLEN, tym bardziej, że ORLEN tratuje swoich pracowników, na stacjach benzynowych jak niewolników :(

Pozdrawiam

Winiarek
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Walka o obniżkę cen paliwa!!!

Post autor: rozrywek »

A wiesz mnie też zastanowiło dlaczego nie Orlen, jest monopolistą przecież, sens akcja miałaby gdyby uderzyć w każdego, nie da się, jeździmy, tankujemy i to się nie zmieni, Ja nie pojadę pół polski w swoje rodzinne strony aby zatankować za pół ceny, Ukraińską ropę, nie opłaci mi się, to samo dotyczy tego co robimy (psocimy) akcyza, paczka Marlboro wychodząc z fabryki kosztuje 1,89 w sklepie 10,70, gdzie reszta? Państwo bierze haracz w postaci podatku, i jest to najbardziej wkurzjające, że kwestie nielegalne są u nas legalne. Tylko że Państwo ma na to monopol.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

robert.michal
300
Posty: 308
Rejestracja: poniedziałek, 7 gru 2015, 21:14
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 75 razy
Kontakt:
Re: Walka o obniżkę cen paliwa!!!

Post autor: robert.michal »

Qba pisze:...... Jako że sam jestem kierowcą i też płace te horendalne stawki to zapraszam do przyłączenia się do tej akcji :) ........

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok. 3,5 PLN /litr).

.......[/size]
(Luźne cytowanie pierwszego posta nawołującego do bojkotu BP i Statoil)

Stare dobre czasy :D

A stan obecny ?
Pamiętacie Kaczyńskiego wymachującego kanistrem ???
Właśnie wali nas nim w łeb. :odlot:

Wygląda na to, rząd za pośrednictwem pana Obajtka, wykorzystując ostatnie zawirowania coraz bezczelniej okrada nas z kasy. Jednocześnie wmawiając, że dba o portfele Polaków i np. czasowo zawiesza akcyzę.

Surowiec, czyli ropę kupujemy, jak kupowaliśmy, przerabiamy ją we własnej petrochemii, jak przerabialiśmy, technologia przerobu i uzyski z beczułki są jakie były.
Czyli kurde wszystko po staremu.
A na stacjach olej napędowy jest o złotówkę droższy od benzyny !!!
W żadnym europejskim kraju nie ma takiej złodziejskiej przebitki na ON. Średnia dla pozostałych europejskich państw to 31 groszy.
KALKULATOR NALEWKOWY : https://nalewkidomowe.com
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Walka o obniżkę cen paliwa!!!

Post autor: Doody »

Najlepsze jest to, że produkcja benzyny jest droższa niż produkcja ON choć pochodzą z tej samej ropy naftowej. Większa cena za ON to zwykla kradzież.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Walka o obniżkę cen paliwa!!!

Post autor: Góral bagienny »

Tutaj macie odpowiedz dlaczego tak jest ;) https://www.money.pl/gielda/rekordowe-z ... 3616a.html
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

użytkownik usunięty
Re: Walka o obniżkę cen paliwa!!!

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
Według mnie, należy się złota kopara za odkopanie tematu.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... en/7zryzws
Obawiam się, że to już tak zostanie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”