Pot-Still proszę o wskazówki ..

Wszystko o prostych konstrukcjach typu garnek - chłodnica.

Autor tematu
Miguel44
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 27 mar 2022, 09:49
Podziękował: 2 razy

Post autor: Miguel44 »

Dzień Dobry.
Uczyniłem takie cudo (foto) jednak po lekturze na forum mam zamiar dodać jeszcze na kolumnie pod gniazdem na termometr reflux zewnętrzny który będzie skręcony mosiężnym śrubunkiem prostym 28x28 z kolumną którą na focie trzymam w dłoni, kolumnę chce wypełnić sprężynkami (miedź oraz KO) pytanie do was czy jest sens jak wy to widzicie ? rurka główna to 28mm całość będzie na garze Biowin 18l ... Proszę o wskazówki !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Pot-Still proszę o wskazówki ..

Post autor: .Gacek »

Oczywiście refluks możesz dodać ale z tym bym się na razie wstrzymał. Myślę, że warto byłoby zrobić najpierw kilka destylacji, poznać sprzęt i jak się go prowadzi. Najłatwiej chyba byłoby nawinąć kilka zwoji z cienkiej rurki miedzianej pod tym portem termometru. Sprężynki miedziane są zbędne w miedzianym potstillu, cały deflegmator będzie pracował jako katalizator. Sprężynki z KO można wykorzystać ale to też najlepiej spróbować swoich sił na pustej rurze a dopiero później z zasypem. Pozwoli Ci to lepiej poznać sprzęt. Jak masz taki talent do lutowania to pomyśl aby wydłubać sobie papugę :ok:
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
Miguel44
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 27 mar 2022, 09:49
Podziękował: 2 razy
Re: Pot-Still proszę o wskazówki ..

Post autor: Miguel44 »

Papuga juz jest przeróbki będą jeszcze nim sprzęt zostanie uruchomiony, z zasypem faktycznie się wstrzymam ! Na razie bardzo dziękuję za wskazówki !
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 mar 2022, 20:46 przez Miguel44, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Saziru
100
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 20 paź 2020, 19:31
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Pot-Still proszę o wskazówki ..

Post autor: Saziru »

Cześć
Osobiście przerzuciłem się z rury fi 28 na fi35 I mam do niej refluks zewnetrzny oraz wziernik latarke i polecam . Jak kolega wyżej pisał, najpierw sobie z kilka destylacji prostych zrób a później myślę śmiało dorób sobie refluks i kup sprezynki . Sam mam od plipka i bardzo sobie chwalę.
P.S mam połowę pot stilla z fi 28 i też myślę zrobić z niego to co ty planujesz ale czasu i rurek brak :(
Pozdrawiam:)
Vino pellite curas – winem odpędźcie troski :pije:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylatory pot-still”