Nowa aparatura do destylacji.

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
mansy
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 31 lip 2018, 21:32

Post autor: mansy »

Cześć. Mam do was wszystkich prośbę odnośnie nowej aparatury. Wiem temat rzeka nie jedno na forum itd. Trochę już przerobiłem tematu ale jednak lepiej zapytać kogoś kto miał już wcześniej do czynienia z takim sprzętem. Moja stara maszyna po dziadku - destylator prosty, (baniak ko, rury miedziane, odstojnik, chłodnica w baniaku od parnika) musi pójść w zapomnienie bo koszty renowacji są za duże żeby się w to pchać. Dlatego proszę wszystkich o pomoc w doradzeniu i podpowiedzeniu czego jeszcze potrzebuje a co nie będzie mi potrzebne.
Zestaw o którym myślałem to;
-keg 50l na nóżkach ze spustem dolnym dla ułatwienia wylewania
-grzałka 2x2kw czy to wystarczy i czy zainwestować w regulator mocy do grzałki np. PAMEL PRD2U+ lub jakiś inny
-katalizator na razie jeden z miedzią, kiedyś może drugi na podmianę z ko żeby nie przesypywać, gdy będę robił coś smakowego na samej głowicy
-bufor czy konieczny czy na razie sobie odpuścić
- czy katalizator i bufor można łączyć w sensie od kega pierwszy bufor drugi katalizator, czy jedno eliminuje drugie, jak katalizator to nie bufor, a jak bufor to nie katalizator
-kolumna standardowa 60,3 średnicy 80 cm wysoka, wypełnienie chyba sprężynki bo ponoć lepsze od zmywaków
-odbiór boczny OVM na razie wybrałbym ten (chyba)
-wziernik czy potrzebny czy nie
-budżet do 2500 czy się zmieszczę
Takie coś bym chciał sobie zafundować, proszę was o rady, może coś dołożyć a może coś jest zbędne.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 mar 2022, 21:03 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2586
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: jakis1234 »

mansy pisze: -keg 50l na nóżkach ze spustem dolnym dla ułatwienia wylewania
Ok
-grzałka 2x2kw czy to wystarczy i czy zainwestować w regulator mocy do grzałki np. PAMEL PRD2U+ lub jakiś inny
Regulator się przydaje, daje duże możliwości sterowania, a jak jest połączony z termometrami to w ogóle sama przyjemność. Mam MSR Boleckiego i jestem zadowolony.
-katalizator na razie jeden z miedzią, kiedyś może drugi na podmianę z ko żeby nie przesypywać, gdy będę robił coś smakowego na samej głowicy
Jeden wystarczy, przesypanie to żaden problem a sprężynki miedziane i tak musisz wysypać do wyczyszczenia.
-bufor czy konieczny czy na razie sobie odpuścić
Jak masz miejsce i finanse, to przydatny, jak nie to da się żyć bez niego
- czy katalizator i bufor można łączyć w sensie od kega pierwszy bufor drugi katalizator, czy jedno eliminuje drugie, jak katalizator to nie bufor, a jak bufor to nie katalizator
Nie ma sensu, albo bufor, albo katalizator.
-kolumna standardowa 60,3 średnicy 80 cm wysoka, wypełnienie chyba sprężynki bo ponoć lepsze od zmywaków
80 cm to bardzo mało, tutaj już musisz pogadać z konstruktorami. Zdecydowanie sprężynki.
-odbiór boczny OVM na razie wybrałbym ten (chyba)
Moim zdaniem OLM lepszy i łatwiejszy w obsłudze, ale rzecz gustu.
-wziernik czy potrzebny czy nie
Przydatny, ale niekonieczny.
-budżet do 2500 czy się zmieszczę
A to już pytanie do producentów, masz spis polecanych, sprawdź, pogadaj.
Takie coś bym chciał sobie zafundować, proszę was o rady, może coś dołożyć a może coś jest zbędne.
Podaj więcej danych, wysokość pomieszczenia, czy masz siłę i najważniejsze, co chcesz robić.
I dobrze, że pytasz, przedstaw co wybrałeś, zanim kupisz.
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 mar 2022, 21:29 przez jakis1234, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam z opolskiego.

masny
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 18 sie 2018, 22:22
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: masny »

Sterownik Pamel ma chyba dwa wejścia na sondy termometru myślę że będzie ok. Jeśli chodzi o wysokość kolumny czyli 80cm, to jest wysokość samego środka do tego katalizator albo bufor 30, jeśli wziernik to dodatkowe 20 cm no i głowica 30. Czyli od kega do końca głowicy wychodzi od 140 bez wziernika do 160 z wziernikiem. Czy wystarczy? Pomieszczenie to wiata 4m wysoka także bez problemu z wysokością. Mam siłę ale wolałbym na sieci 230V. Co chcę robić? Główny surowiec to cukrówka, ale też chciałbym porobić na samej głowicy cos smakowego.

użytkownik usunięty
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
@masny
Jeśli chcesz wstawić kolumnę do tej wiaty, z tym wyposażeniem, liczyłbym koszta - kto wie czy nie razy 2.
Gdy zrezygnujesz z bufora, wziernika, oob, sterownika myślę, że 2,5k Ci styknie. Przejrzyj oferty. Wtedy zrozumiesz. Zasypu KO im więcej tym lepiej - minimum 1m ale przy wysokim sprzęcie, rurkę należaloby podzielić złączem sms lub tc, żeby uniknąć zjawiska ubijania się wypełnienia.
Pozdrawiam :D

masny
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 18 sie 2018, 22:22
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: masny »

Dlaczego koszta razy dwa jeśli sprzęt będzie pod wiatą? Straty ciepła itd? Czyli 2500zl na coś sensownego nie wystarczy?

użytkownik usunięty
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: użytkownik usunięty »

Wiata to tylko potencjalne miejsce jej pracy, twojej również. Bez znaczenia.
Gdziekolwiek będzie stała - pracowała kolumna - uważam, że 2.5k to za mało na sprzęt tak wyposażony jak pisałeś wyżej.
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: .Gacek »

Chyba chodzi o to, że z pod wiaty sprzęt może zmienić właściciela :mrgreen:
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2586
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: jakis1234 »

Nie widzę powodu rezygnacji i mnożenia razy dwa.
Pierwszy z brzegu przykład:
http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-916.html
Mamy katalizator, OLM i regulator mocy.
A to tak na szybko, można pogadać z producentami i myślę, że niewiele drożej będzie kosztował zestaw z buforem.
Tylko trzymaj się porządnych firm i jeżeli będzie trzeba, dozbieraj - to inwestycja na lata, nie warto zbytnio oszczędzać.
https://alkohole-domowe.com/forum/topic23846.html
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 mar 2022, 12:38 przez jakis1234, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3847
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: Doody »

Jak nie masz ograniczeń wysokościowych i chcesz mieć rurę fi 63,5mm, to na kotle postaw 20cm katalizator z miedzią (sprężynki miedziane) + 120-130cm rury wypełnionej sprężynkami KO najlepszej możliwej jakości, potem moduł OLM z zasypem 35-40cm sprężynek KO nad OLM-em i na górze głowica np. Aabratek. Na razie możesz odpuścić bufor. Termometr niezbędny w kotle, na 10 półce i na głowicy. Regulator mocy np. RGN. Resztę termometrów potem. Będziesz miał sprzęt z umożliwiający produkcję spirytusu z górnej półki.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 mar 2022, 12:40 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Darek

masny
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 18 sie 2018, 22:22
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: masny »

Dzięki wszystkim za rady i pomoc w doborze sprzętu, zdecydowałem się na takie coś:
-keg bez zmian 50l z dolnym spustem
-dwie grzałki po 2 kw bez sterownika mocy na razie
-katalizator z miedzią 20 cm, bez bufora
-kolumna 120cm wysokości jednolita z wypełnieniem KO
-wziernik
-ovm z w przyszłości dokupię olm bo widzę że są w sprzedaży same moduły, więc będę miał i ovm i olm no i wyższą kolumnę
-3 termometry ( baniak, 10 półka, głowica)
Na razie budżet nie pozwoli na więcej
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2586
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: jakis1234 »

Wymień od razu OVM na OLM, po co dwa systemy OOB?
Wziernik (latarka),nie jest konieczny, ewentualnie możesz połączyć latarkę z OLM jako jeden moduł
Lepiej dołóż te pieniądze do dodatkowego podziału kolumny, będzie bardziej uniwersalna przy smakówkach i rozbudowie.
To wszystko możesz dogadać z producentem, oni najlepiej wiedzą co warto.
Mam nadzieję, że wybrałeś porządnego.
Powodzenia i chwal się osiągnięciami.
Ostatnio zmieniony środa, 16 mar 2022, 13:56 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.

użytkownik usunięty
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć :ok:
120 cm rury bez podziału sms?
W razie ubijania się wypełnienia a w konsekwencji zalewania kolumny, zmywak KO w środek zapodaj. Wydaje mi się, że da radę. Przy metrowym zasypie, mały problem mialem. Podział zmywakiem pomógł. Powodzenia.

masny
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 18 sie 2018, 22:22
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: masny »

Pan do którego dzwoniłem mówił oczywiście że olm lepsze ale i droższe a i tak już przekroczyłem budżet. Więc olm w przyszłości. 120cm to jest kolumna i wziernik czyli sama kolumna 100cm. Pytałem czy nie będzie problemu z ubijaniem wypełnienia, pan powiedział że przy wyższych kolumnach występuje takie zjawisko i lepszym rozwiązaniem jest podzielenie kolumny. Przy niższych to już kwestia co kto chce. Zawsze można wysypać i zasypać ponownie.
@jakis1234 a co do smakówek to nie wystarczy katalizator i sama głowica czy trzeba jeszcze dodatkowo część kolumny?
Awatar użytkownika

Mrooq
300
Posty: 302
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: Mrooq »

Nie rozumiem czemu czemu ludzie się tak na wzierniki upierają. Pewnie z 200 czy 300 PLN w piz... za to żeby sobie popatrzeć jak w środku kolumny kapie :scratch:
Jak chcesz sobie pooglądać proces, to kup sobie kolumnę półkową szklaną.
Lepiej w tej konfiguracji co masz, by było wywalić latarkę i OVM, a zamiast tego dać OLM
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2586
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: jakis1234 »

To tak jak napisał Mrooq, odpuść sobie wziernik, a weź OLM i wyżsżą kolumnę.
Jak kupisz później OLM, to jednego systemu używać już nie będziesz i szkoda kasy.
Latarka przydaje się do zaobserwowania zalania kolumny, ale da się to poznać w inny sposób.
A jak będziesz chciał, to sobie w przyszłości dokupisz latarkę, skoro nie masz problemów z wysokością.
Zawsze można wysypać i zasypać ponownie.
Pewnie, że można i na ogół zbiera się później te małe sprężynki z podłogi ;)
a co do smakówek to nie wystarczy katalizator i sama głowica czy trzeba jeszcze dodatkowo część kolumny?
A to już zależy od operatora, od tego co się chce uzyskać, od rodzaju smakówek itp.
Na ogół destyluję tylko na katalizatorze, ale czasami trzeba dołożyć większy lub mniejszy refluks i przydaje się kawałek rury.
Pozdrawiam z opolskiego.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: rastro »

A ja ze kupiłem dwa wzierniki i i rurę szklaną 1m i drugą 450mm. CO prawda na ten metrowy kawałem mam nieco inny pomysł, ale ten dłuższy chyba zasypię sprężynkami KO. To dopiero będzie wziernik ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: wawaldek11 »

VM odradzam.
Ja już sobie zrobiłem metrowy wziernik, ale nie chciało mi się zasypywać sprężynkami i nadal czeka :odlot: Nawet wywierciłem otwór na sondę.
https://alkohole-domowe.com/forum/downl ... p?id=15744
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 mar 2022, 18:58 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Waldek

masny
5
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 18 sie 2018, 22:22
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: masny »

https://destylatory.com/destylatory/7-d ... ratek.html
A takie coś by mogło być? Wystarczająca wysokość kolumny? Czy ją dzielić na pół jeszcze tak jak mówicie. Bez latarki czy z w tej konfiguracji tak jak jest.
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 mar 2022, 23:44 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

użytkownik usunięty
Re: Nowa aparatura do destylacji.

Post autor: użytkownik usunięty »

Cześć
Kolego, zapewniam cię, że ilu userów tyle będzie opini. Uważam, że przedstawiony sprzęt z linku wygląda na nieco niedopracowany.
Łączna wysokość - 140cm z 20cm katalizatorem. Odjąć należy również moduł OLM, który notabene nie jest podzielony sms i nie wiadomo dokładnie (można przypuszczać) jaka jest jego wysokość. Jeśli ma 20cm wydaje mi się, że to troszkę za mało a jeśli ma 30 cm będzie ok ale już z zasypu na kolumnie tracisz półki Wyjście? Dodatkowy zasyp KO w katalizatorze - do drugiego procesu. Jesli chodzi o podział kolumny, zawsze będę zwolennikiem tego spraw. Wygodniej jest.
Po za tym :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”