Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy

Post autor: rastro »

No tak - to takie upierdliwe błędy - w sumie działa tylko, że nie za dobrze... Powodzenia w szukaniu tego typu błędów bez dobrych narzędzi, w szczególności kiedy jesteś uczącym się amatorem ;). Cieszę się że mogłem pomóc.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
online

mienho
150
Posty: 152
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: mienho »

@rastro a możesz polecić jakieś dobre narzędzia?? Tylko hobbystycznie działam z ESP8266 i ESP32 więc nie wejdę w drogę . Używam na tą chwilę Arduino IDE, próbowałem Platformio ale dużo konfiguracji na początek, a że musiałem skończyć projekt pod inż to nie było czasu na naukę.

Wysłane z mojego JNY-LX1 przy użyciu Tapatalka

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: rastro »

Cóż Arduino i inne drobne to ja też hobbystycznie... więc nie ma ryzyka wejścia w drogę...

Generalnie - Arduino IDE mi nigdy nie pasowało - dawno temu używałem jakiegoś eclipsa ze skonfigurowanym toolchainem dla AVR i ARM'a - ale to raczej pod konkretny uC no i eclipse to kawałek ciężkiego softu, który ma swoje wady. Teraz trochę zwracam się w kierunku platformio - wcale niema tam tak dużo konfiguracji, głównie to trzeba pododawać biblioteki w platformio.ini.

Jako IDE używam CLiona - niezły, ale płatny i ma swoje wady - gdybym nie kupował tego w pakiecie z innymi narzędziami, nie zapłacił bym za to tylko żeby pobawić się hobbystycznie. Wszyscy polecają VS Code - są pluginy od platformio, jest dość lekki. Ma też wsparcie dla debugera - tyle że potrzebna jest jakaś sonda JTAG.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

maniek2939
150
Posty: 168
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 10:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: maniek2939 »

Siemka panowie, dziś odpaliłem nowego Blynk IoT, ostatnio robiłem projekt pięknie ładnie było wszystko za free, dziś odpalam a tam 33pln/msc albo 275/rok macie jakąś alternatywę gdzie się przerucić z projektem i moim sterownikiem ?

Ogólnie połowa widżetów jest zablokowana i płatna głównie to sterowanie grzałką jest zablokowane. Ciekawe czy starego blynka od nowego roku wyłączą czy będzie można z niego dalej korzystać ?
online

mienho
150
Posty: 152
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: mienho »

Virtuino 6, trochę darmowych kontrolek reszta płatna. Ja zrobiłem takie coś za free Obrazek.Obrazek

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: rastro »

+ do tego trzeba dorobić obsługę MQTT... spora część kodu do uaktualnienie...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
online

mienho
150
Posty: 152
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: mienho »

Dokładnie o tym zapomniałam dodać, ja używam cloudMqtt, ale teraz już nie mają darmowych planów. Teraz znalazłem, że HiveMq jest do 100 urządzeń za free.
https://www.hivemq.com/downloads/ Opcja nr 1, załóż konto lub zaloguj z innymi usługodawcami.

MastaMari
150
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek, 10 lut 2020, 21:47
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: MastaMari »

Bądź wykupić jakiś najtańszy VPN, postawić swój serwer blynk i korzystać do woli z starej wersji.

Ardusense.io
50
Posty: 66
Rejestracja: środa, 26 sie 2020, 14:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Glengoyne
Lokalizacja: Scotland / Poland
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: Ardusense.io »

MastaMari pisze:Bądź wykupić jakiś najtańszy VPN, postawić swój serwer blynk i korzystać do woli z starej wersji.
No nie tak do końca. Blynk server nie jest już oficjalnie dostępny. Aplikacja nie jest już wspierana i zostanie za jakiś czas również usunięta, możliwe, że za jakiś czas może po prostu przestać działać na nowszych systemach. Zapowiedzieli, że rejestracja nowych użytkowników w starej aplikacji zostanie zablokowana o ile już nie jest.

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: moszeusz »

Mnie nowy blynk działa ok. Co prawda (w wersji darmowej) nie ma niektórych widgetów, ale da się je zastąpić innymi.
Ostatnio zmieniony sobota, 16 paź 2021, 23:49 przez moszeusz, łącznie zmieniany 1 raz.

ciapa111
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 7 paź 2021, 18:23
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: ciapa111 »

Witam, jestem bardzo nowy w temacie. Ukłony dla pana robert4you za udostępnienie tego projektu. Do meritum szukam zaworu ez i znalazłem coś ciekawego na znanym portalu myślicie ze zda rezultat??
https://allegro.pl/oferta/elektrozawor- ... 7036451944
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1846
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: drgranatt »

Teoretycznie da radę tylko nie wiem jak mocno będzie się nagrzewać cewka przy dłuższym działaniu.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: moszeusz »

Kup sobie pompkę perystaltyczną, efekt będzie taki sam jak przy elektrozaworze, a koszt mniejszy (szczególnie jak kupisz u majfrendów).

rafal_12345@o2.pl
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 26 kwie 2014, 21:41
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: rafal_12345@o2.pl »

Witam, może ktoś był by w stanie mi wyjaśnić. Blynk identyfikuje się z esp8266 za pomocą tokena, a jak to wygląda w przypadku virtuino? Tam w kodzie znajdziemy tylko adres IP, a co jak np. dwa urządzenia chcą pracować w tej samej sieci, czy wtedy rozróżnia je virtuino.key?
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: robert4you »

Nie. Tylko IP.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

k.kolumb
150
Posty: 194
Rejestracja: sobota, 21 cze 2014, 00:39
Krótko o sobie: Jak się do czegoś dorwę to muszę to dokładnie poznać. Np. Ameryka
Ulubiony Alkohol: Talisker
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: k.kolumb »

Czy w 2022 roku jest wszystko ok ? Chodzi mi o instalację na lokalnym serwerze.
Piszę starannie po Polsku. O ile daję radę.
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: robert4you »

Tak

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

maniek2939
150
Posty: 168
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 10:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: maniek2939 »

Skąd bierzecie czujniki DS18B20 ? chodzi mi o sam czujnik bez kabla itd. zeby bubla nie kupić

dzięki

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: rastro »

Takie nie oszukane z oficjalnej dystrybucji to np. tutaj: https://www.mouser.pl/ProductDetail/Max ... 4lfg%3D%3D

Albo bierzesz tutaj z lewej produkcji albo z odpadów (ne wiem co oni tam mają): https://pl.aliexpress.com/item/1005002992339397.html z tych 10sz ze trzy będą niezłe i powtarzalne ;)


Pod tym pierwszym linkiem za 200 netto dostaniesz z darmową wysyłką Fedex'em zwykle ze trzy dni od zamówienia, od skośnych trzeba poczekać ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 26 lut 2022, 18:25 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

maniek2939
150
Posty: 168
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 10:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: maniek2939 »

Wiadomo że na ali trzeba poczekać i jaka jakość.

A coś z allego lub lispol albo tme ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: .Gacek »

rastro pisze:Takie nie oszukane z oficjalnej dystrybucji to np. tutaj: https://www.mouser.pl/ProductDetail/Max ... 4lfg%3D%3D
Brak dostępności. Czas oczekiwania 2 miesiące.
Pozdrawiam Gacek.
Awatar użytkownika

k.kolumb
150
Posty: 194
Rejestracja: sobota, 21 cze 2014, 00:39
Krótko o sobie: Jak się do czegoś dorwę to muszę to dokładnie poznać. Np. Ameryka
Ulubiony Alkohol: Talisker
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: k.kolumb »

W TME kupiłem oryginały po 15 złotych. W październiku.
Piszę starannie po Polsku. O ile daję radę.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: rastro »

.Gacek pisze:
rastro pisze:Takie nie oszukane z oficjalnej dystrybucji to np. tutaj: https://www.mouser.pl/ProductDetail/Max ... 4lfg%3D%3D
Brak dostępności. Czas oczekiwania 2 miesiące.
Mają wciąż dostępne trochę w innym wariancie, pewnie TME, Farnell itp. to oficjalna dystrybucja tyle że tutaj zwykle 1szt. tutaj kosztuje tyle co 10 od skośnych.
k.kolumb pisze:W TME kupiłem oryginały po 15 złotych. W październiku.
Aż sprawdziłem, mają spory zapas, ale ok. 26 netto na sztuki i po 20 od 5sztuk 5szt.
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lut 2022, 09:32 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

lefff
30
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 12 kwie 2014, 23:54
Krótko o sobie: Jestem człowiekiem i żadna dawka dobrego alkoholu tego nie zmieni. Najwyżej będę jak ... człowiek.
Ulubiony Alkohol: Dobra whiskey
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: lefff »

Mam pytanie do Roberta: Czy konieczne było wymuszenie pracy równoległej drugiego rdzenia w ESP32 ? "TaskHandle_t Task1".
Jakie byłyby błędy/zwolnienia jeżeli zapis z "for" byłby w zwykłym "loop" przy pozostaniu na pracy jednordzeniowej i w dodatku z ESP8266 (nodeMCU v3) ? Aż tak wpływa niższa częstotliwość taktowania w ESP8266 na obsługę "automatu" EZ i PWM? Po prostu w czym nodeMCU v3 nie dawał rady?
Pozdrawiam
lew przez 3f

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: arTii »

Zbyt dużo rzeczy się dzieje w tzw. międzyczasie. Mając dwa rdzenie lepiej zarządza się PWMami (to tak w skrócie)
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

piotricz
300
Posty: 300
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 19:30
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: piotricz »

W ESP32 są dwa rdzenie jeden odpowiada za zarządzanie WIFI a drugi za program. Generalnie nawet ESP8266 przy takich małych projektach jak sterownik do naszych celów jest na wyrost.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: rastro »

Jeżeli mowa o programie z pierwszego postu... to ten program nie używa drugiego rdzenia procesora ;) zaledwie zostało odpalone zadanie FreeRTOS, który jest bazą dla arduino w przypadku ESP32. Ale zadania znacznie ułatwiają pewne operacje - przede wszystkim system zajmuje się przełączaniem zadań ich kontekstów.

Kod: Zaznacz cały

 xTaskCreatePinnedToCore(Task1code,"Task1",10000,NULL,0,&Task1,0);
za dokumentacją ostatni argument tej funkcji to core, na którym ma być odpalone zadanie.
xCoreID: If the value is tskNO_AFFINITY, the created task is not pinned to any CPU, and the scheduler can run it on any core available. Values 0 or 1 indicate the index number of the CPU which the task should be pinned to. Specifying values larger than (portNUM_PROCESSORS - 1) will cause the function to fail.
Zadanie na drugim rdzeniu odpala się tak:

Kod: Zaznacz cały

 xTaskCreatePinnedToCore(Task1code,"Task1",10000,NULL,0,&Task1,1);
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

lefff
30
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 12 kwie 2014, 23:54
Krótko o sobie: Jestem człowiekiem i żadna dawka dobrego alkoholu tego nie zmieni. Najwyżej będę jak ... człowiek.
Ulubiony Alkohol: Dobra whiskey
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: lefff »

:arrow: rastro :) Ach ten j.polski niby taki rozbudowany a czasami dwuznaczny. Nie chodziło mi dokładnie o drugi w kolejności tylko o drugi jako kolejny.
Masz rację że pierwszy rdzeń ma oznakowanie jako 0 a drugi jako 1. Tyle tylko że ESP dla "zwykłych" programistów udostępnia "z automatu" i bez deklaracji rdzeń o numerze 1 natomiast rdzeń o numerze 0 jest "niewidoczny" i obsługuje zadania których przeciętny "pisacz" kodu nie musi znać i ich widzieć. W związku z powyższym wymuszanie pracy dla rdzenia z nr 1 kodem:

Kod: Zaznacz cały

xTaskCreatePinnedToCore(Task1code,"Task1",10000,NULL,0,&Task1,1);
mija się z sensem bo i tak to co piszesz obsługuje ten rdzeń. Wymuszenie świadomej pracy dla nas drugiego jako kolejnego rdzenia (przy pracującym już rdzeniu o nr 1) jest właśnie deklaracja pracy na rdzeniu zerowym czyli kolejnym.

Ale głównie moje pytanie chodziło o to, o czym również wspominał kolega piotricz: Czy konieczne jest wymuszenie pracy kolejnego rdzenia, bo jeden sobie nie radzi? Czy może to tylko sztuka dla sztuki - bo można, a i kod wygląda że pisał go ktoś z dużym "doświadczeniem kodowym" :) ?
W czym nie radził sobie ESP8266? Zwalniał, źle taktował, skokowe włączania i wyłączania grzałek zakłócały cosekundowy odczyt temperatury, błędnie lub za wolno wysyłał dane do blik'a?

dodano po chwili:
------------------------
Na marginesie nie chodzi mi tez o trzymanie się sztywno płytki ESP8266 bo coraz bardziej podoba mi się ESP32 i za chwile w nią również zainwestuje i wiem również że lepsze wypiera dobre ale w naszym przypadku "nie potrzeba tira żeby przewieźć lodówkę".
Docelowo ESP32 widzę jako "platformę" która połączy wszystkie "pomysły" kolegów z forum i oparty na niej termometr/sterownik stanie się bardziej uniwersalna dla każdego laika (laika - ale z żyłką do majsterkowania, elektroniki i programowania :) ).
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 kwie 2022, 10:40 przez lefff, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam
lew przez 3f

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: rastro »

Sprawa z tymi rdzeniami jest nieco bardziej skomplikowana. Natomiast jeżeli chodzi o esp8266 to większym problemem niż wydajność, jest zapewne bardzo ograniczona ilość I/O.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: robert4you »

Biblioteka blynk potrafi wstrzywać działanie kodu na długie okresy czasu. Oczywiście można pogrzebać w bibliotece, ale podzielenie pracy na dwa rdzenie jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
online

mienho
150
Posty: 152
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: mienho »

Dzisiaj kolega zapytał mnie czy da się zrobić czujnik, który będzie alarmował, że naczynie odbiorcze jest już prawie pełne? Wiem, że ESP32 może obsłużyć dotyk na kilku wyprowadzwniach, ale czy to nada się na taką pseudo sondę??
Ja to widzę tak żeby doprowadzić przewód lub dwa (np. telefoniczne) do naczynia i w chwili gdy zetknie się z cieczą włączy alarm. Niestety nie mam wolnego ESP32 więc nie mogę sam tego sprawdzić.
Awatar użytkownika

GG.EL
10
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2022, 10:29
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: robiony nocą, pomalutku i pocichutku
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: GG.EL »

Teoretycznie jest to bajecznie proste. Wystarczy umieścić 2 elektrody na wysokości na jakiej chcesz. Gdy poziom płynu będzie dotykał elektrod zrobisz "zwarcie" tzn zamkniesz obwód. Kwestia doboru materiałów i tego jak chcesz to alarmować.

P.S. napisałem teorię, praktykę trzeba zweryfikować :D

MastaMari
150
Posty: 168
Rejestracja: poniedziałek, 10 lut 2020, 21:47
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: MastaMari »

Oczywiście ze sie da, najprostsze rozwiązanie to to co napisałeś, dwa przewody jako sygnałowe.
online

mienho
150
Posty: 152
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: mienho »

No właśnie czas zakupić drugi ESP32 bo jeden zamknięty w stacji pogody z komunikacją przez GSM. No chyba, że takie rozwiązanie zadziała również na ESP8266.

Nazgoolek
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 10 paź 2012, 14:51
Podziękował: 22 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: Nazgoolek »

Chyba jednak pomysł z dwoma kabelkami nie zadziała, destylat tak jak woda destylowana raczej nie przewodzi prądu. Sprawdzi się czujnik taki lub podobny:Bezdotykowy czujnik poziomu cieczy XKC-Y25-PNP.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

GG.EL
10
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwie 2022, 10:29
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: robiony nocą, pomalutku i pocichutku
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: GG.EL »

Masz rację kolego Nazgoolek, nie popisałem się z chemii. Chyba jedyną opcją jest jak napisałeś czujnik bezdotykowy.

dzozef
200
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 19 gru 2016, 21:43
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: dzozef »

:scratch: Ten model na szyjce od butelki nie działa. Na słoiku tak.
online

mienho
150
Posty: 152
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: mienho »

Szanowne/Szanowni czy możecie potwierdzić moje podejrzenia, że ta sonda jest zbudowana na pt100??

https://shopee.pl/product/545188934/149 ... 58163275.9

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: rastro »

PT-100 za ledwo dychę... zapomnij. Prawdopodobnie to jest to jakiś rodzaj termopary, albo termistor.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 lip 2022, 20:23 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

george1255
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 14:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo/ Cydr/ Bimberek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: Termometr i sterowanie kolumny przez smartfona po WiFi - nowa wersja

Post autor: george1255 »

Obstawiam termistor. Termopara potrzebuje zazwyczaj dodatkowych podzespołów
TERMOMETRY WIFI
https://www.facebook.com/TermometryWIFI/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”