Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt »

No popatrz- "kolumna" zrobiona z rury kominowej, nie wypełniona, na kolumnę rektyfikacyjną przy mocy grzania jakieś trzy razy za szeroka (i za krótka :!: ), bez refluxu- przecież równie dobrze można ciachnąć ją na dole, zaspawać i rurkę do chłodnicy puścić bokiem ;) Może tylko dzięki cienkim ściankom rury kominowej coś się na ściankach skropli i spłynie, ale sam wiesz jaki będzie efekt...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
alembiki
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: rozrywek »

A może coś takiego?
http://allegro.pl/destylator-bimber-keg ... 84138.html
za taką cenę to polecałbym zamiast kominiarza zimne paluchy, zawsze gość moze ci zrobić jakie chcesz.. Co Starsi koledzy na to?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

szoki99
5
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 23:35
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: szoki99 »

A jeśli wybrałbym ten drugi czyli:
http://allegro.pl/zestaw-do-destylacji- ... 32433.html
i zmienił kolbę destylacyjną na 5 litrową czy będzie z tego jakiś użytek.

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: masol »

@szoki99
zerknij na to - http://allegro.pl/destylator-bimber-aab ... 94580.html - wydaje mi się, że to monstrum rozwiązałoby Twoje dylematy :)
http://allegro.pl/destylator-bimber-des ... 26385.html tu jest jeszcze coś ciekawego, ale nie wiadomo co jest w głowicy, bo jeśli nic, to lipa :(
http://allegro.pl/destylator-keg-kolumn ... 52700.html - właściciel tej aukcji robił mój sprzęt - dobry rzemieślnik, tylko nie wie co robi, ale jeśli pogadasz z nim i powiesz mu, że chcesz coś takiego jak ja, to Ci zmodzi fajną kolumienkę VM+LM za bardzo przyzwoite pieniądze :)
jak dla mnie reszta jest do d...y ;)
pozdrawiam
p.s. jest jeszcze coś takiego: http://allegro.pl/destylator-kolumna-re ... 49075.html to jest nie do przyjęcia, ale myślę, że można by u gościa zamówić coś konkretnego i pewnie nie doliczyłby za dużo - widać, że wie co robi

byczasty
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 19 gru 2010, 04:39
wybór sprzętu pomocy

Post autor: byczasty »

Witam zajmuje się troszkę winiarstwem i chciałem też udeżych w gorzelnictwo bo że tak powiem materiału do przerobienia u mnie pod dostatkiem...

Mam pytanko pod spodem linki do 2 zestawów i chciałem się zapytać czy bimber z obydwu będzie taki sam ? jak nie to który lepszy, czy warto kupować ten tańszy (chyba że robi lepszy alkohol tylko trzeba dłużej porobić) czy lepiej kupić ten konkretny zestaw, a może ktoś poleci gdzie kupić sprzęt który wystarczy już na długo a nie koniecznie kosztuje 1000zł


http://allegro.pl/destylator-bimber-keg ... 94370.html
http://allegro.pl/zestaw-do-destylacji- ... 38416.html


z góry dziękuję za pomoc

masol
50
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 1 lip 2010, 09:35
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: masol »

@byczasty
szczerze mówiąc to spirytusu 96% nawet po kilku destylacjach to z tego nie dostaniesz... zależy, co chcesz otrzymać - smakówki będą przyzwoite i z jednego i z drugiego :)
pozdrawiam

byczasty
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 19 gru 2010, 04:39
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: byczasty »

No dobrze to coś już wiem, czyli wielkiej różnicy między nimi nie ma, to wtedy co za sprzęcik trzeba mieć (mile widziany link) żeby tak jak mówisz otrzymać spiryt 96% i czy w takiej tez smakówki wychodzą?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Zygmunt »

Ani jeden, ani drugi. Nie chcesz budować sam?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

byczasty
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 19 gru 2010, 04:39
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: byczasty »

Boje się że jak zacznę budować sam to wcale taniej nie wyjdzie. Spawarkę mam i inne warsztatowe rzeczy, ale już kwasówki nie ma jak i u kogo żeby dobrze było, no i wiadomo, że ktos kto robi takie sprzęty to już ma wprawę. A ja moge wydac 300zł mniej, a okaże się że coś jest nie tak, czy coś... Najbardziej boli mnie to spawanie kwasówki.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 gru 2010, 13:33 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wielkie litery, ortografia, interpunkcja. Następny tak napisany post leci do kosza.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Zygmunt »

Zastanów się nad sprzętem z miedzi, można go zrobić samemu. Ale od początku: ile chcesz wydać i co chcesz produkować- czysty spirytus, czy owocówki?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

byczasty
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 19 gru 2010, 04:39
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: byczasty »

Wydać jak najmniej ... musiałbym zobaczyć na warsztacie co mam na stanie (mieliśmy rodzinną firmę budowlaną). Faktycznie wykonanie z miedzi było by prostsze, ale droższe ... A co do tego co bym chciał robić, to fajnie by było robić i spirytus i smakówki (rozumiem że to tylko kwestia wymiany korby) czyli jak zrobię sobie dwie to będą mógł robić to i to?
Są jakieś gotowe projekty, ale jak już miałbym robić sam to wtedy żeby to już był sprzęt docelowy (na długie lata)


Edit: doszedłem do wniosku że skupimy się na wyrobie czystego spirytusu. Podeśle ktoś parę fajnych linków? (bo jak się jest takim totalnym laikiem jak ja to ciężko nawet odnaleźć dobry temat na forum. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Skupiamy się na miedzi i kwasówie.

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Pierwsze kroki kompletnego laika

Post autor: wieku »

No co Ty ja poddawać się, chłodnicę już mam ok 50 cm muszę tylko kolumnę zrobić z termometrem i chyba tyle :)
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803

mrozon1213
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 22:11
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: mrozon1213 »

Witam
Myślę o takim http://allegro.pl/zestaw-destylacyjny-z ... 66486.html bądź takim http://allegro.pl/zestaw-do-destylacji- ... 06202.html zestawie do destylacji przecieru. Czy to dobre rozwiązanie?? bedę miał do destylacji około 30 litrów przecieru. To na początek nie zamierzam prowadzić rozlewni na skale wojewodzta;d;d;d

Z gory dzięki za odpowiedź

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: we125 »

Kolego mrozon1213 ja taką aparaturę miałem i ci powiem że jest do bani. Psota wyszła 60% i śmierdziało jak z klopa.
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Maciej_K »

Hola, hola! Zestaw jest klasyczny i jak ktoś się nim dobrze posłuży, to nie będzie narzekał, wbrew sugestii kolegi we125. Osobiście dysponuję zestawami jeszcze prostszymi, w dodatku nie ze szkła, a na myśl mi nigdy nie przyszło, by porównać destylat do zawartości klopa. Odpowiednio przygotowany nastaw, dobrze prowadzony proces, przynajmniej dwukrotna destylacja (to powinien być standard) z międzyoperacyjną obróbką chemiczną (soda oczyszczona to mus, perhydrol czy KMnO4 - niekoniecznie) dają naprawdę przyzwoite efekty. Domyślam się, że daleko temu do uzysku z kolumny, ale klop? Przecież wszystkie whiskey (czy whisky), bourbony, koniaki i inne niezaprawiane trunki smakowe goni się na aparatach o dokładnie takiej zasadzie działania, jak zaprezentowany przez kolegę mrozon1213.

Zalecam umiarkowany zachwyt nad kolumnami. Pot-stille (znane od 1200 lat) wciąż funkcjonują w przemyśle i mają się świetnie.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Calyx »

Maciej_K pisze:Hola, hola!...Zalecam umiarkowany zachwyt nad kolumnami. Pot-stille (znane od 1200 lat) wciąż funkcjonują w przemyśle i mają się świetnie.
Przychylam się do zdania Macieja :)
Jedyne co bym poradził przy tym wyborze,
to nie sugerować się przedstawionymi na aukcjach połączeniami.
Na forum są schematy jak połączyć poszczególne elementy.
Z tych szkiełek można uzyskać bardzo dobre efekty.

Pozdrawiam serdecznie
Calyx
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)

pkac6
50
Posty: 63
Rejestracja: sobota, 27 lut 2010, 23:13
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: pkac6 »

Witam.
Budować sprzęt samemu, to jakby poznawać go od samego początku. Kolumna jest sprzętem uniwersalnym, do cukrówek jest idealna, a do owocówek też się nada. Umiejętne operowanie systemem refluksowym pozwoli na uzyskanie dobrej jakości spirytusu i klasycznej owocówki. Wystarczy poczytać dobrze forum i zadać kilka pytań, a wszystko będzie jasne (po odpowiedziach kilku fachowców). Powodzenia.
Awatar użytkownika

Calyx
1050
Posty: 1057
Rejestracja: środa, 26 lis 2008, 18:47
Krótko o sobie: Hobbysta :)
Ulubiony Alkohol: kazdy z polki "zrob to sam"
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Las nad Pilica
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Calyx »

Tak, wszystko co Kolega pisze to prawda tyle że...
Klasyczny pot-still pozwala na zrozumienie zasad rządzących
procesem psocenia, daje szansę na rozwój i pozwala na dużą satysfakcję
z uzyskanego produktu przy niewielkich nakładach finansowych.
Kolumna, kolumna, kolumna :) Sam jestem "starym reflukserem" (cyt. Kuc).
Jednak zawsze zdejmę czapkę z głowy, smakując rewelacyjnego trunku
wypsoconego wg. zasad z najprostszego instrumentu.
Nie czuję się lepszy od Kolegów pot-stillowców, choć instrumentów
dętych posiadam parę szt. i na każdy zagrać umiem.
Dążenie do doskonałości popieram ale prostotę cenię bardzo :)

Pozdrawiam Calyx
Kiedy fikam, to jestem grafikiem, kiedy psocę, to jestem psotnikiem :)

Maro.
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 13 lis 2009, 22:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Maro. »

Siema koledzy :)

Mam w planie zakupienie destylatora, ale nie chcę wydać za dużo pieniędzy.
Fascynuje mnie wytwarzanie wina, ale jak wiadomo czasem wychodzi coś nie tak, troszkę szkoda wylewać do klopa, a zawsze można przepędzić.
Oczywiście wiem, że ten sprzęt nie jest zawodowy, ale wpadliśmy z przyjacielem na pomysł, aby kupić coś takiego na allegro do destylacji.

http://allegro.pl/zestaw-do-destylacji- ... 69837.html

http://allegro.pl/destylator-zestaw-mlo ... 21333.html

Szanowni koledzy liczę teraz na waszą opinie jako fachowców. Ale pamiętajcie, że to są moje początki z bimbrowaniem i nie chcę za bardzo przepłacać.

Dziękuje i pozdrawiam Maro. :poklon;
Ostatnio zmieniony sobota, 15 sty 2011, 22:51 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Rażące niechlujstwo językowe.
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: lucas070707 »

Pierwszy zestaw- mała pojemność kolby, zajedziesz się na śmierć:-)
Drugi- ok, troszkę drogi jak na zwykłego pot_stilla, w tych pieniądzach można naprawdę cuda wyczarować.
Jeśli masz dostęp do podstawowych narzędzi, to pomyśl nad czymś home-made, wyjdzie dużo taniej. Rozejrzyj się nad jakimś kotłem, na początek garnek emaliowany może być odpowiedni. Prosty deflegmator możesz kupić osobno, albo zrobić samemu.
Spróbuj na początku nie wydawać dużo kasy na sprzęt, bo po czasie "zabawa" może Ci się spodobać i chciałbyś coś udoskonalić, albo zrobić coś lepszego/wydajniejszego i będziesz żałował, że wydałeś 2 stówy na 7 litrową bańkę i chłodnicę :-)
Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika

Lukstir
150
Posty: 157
Rejestracja: niedziela, 7 lis 2010, 01:59
Krótko o sobie: Dziękuje za to że są jeszcze psotnicy, którzy potrafią przekazać wiedzę potomnym. Pozdro dla Adminów i Braci psotniczej :-)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Piwo, Bimberek.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Irlandia
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Lukstir »

Witam, myślę @Maro, ta opcja jest godna uwagi, jeżeli już nie chcesz za dużo wydać http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=14253284. Ja mam ten sprzęcik i nie narzekam. Połączenie szkiełek zmieniasz i masz. U mnie to wygląda tak http://alkohole-domowe.com/forum/pot-st ... t2914.html

Pozdrawiam Lukstir
Psocić każdy może ;-), trochę lepiej lub trochę gorzej... :ok:
Pozdrawiam serdecznie, Lukstir

pogromca_zla
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 29 cze 2010, 13:28
Pierwszy destylator.

Post autor: pogromca_zla »

Czytałem dużo, myślałem jeszcze więcej ale niestety kasy to jest odwrotnie proporcjonalnie do chęci.

Więc pytanie proste
Czy to ma sens???
http://allegro.pl/zestaw-do-destylacji- ... 69837.html
Obrazek

Teraz chce się czymś w tym stylu pobawić a czas na budowę własnej kolumny z refluxem nadejdzie w przyszłości, ale póki nie nastąpi ten czas chce coś innego.
Awatar użytkownika

Lukstir
150
Posty: 157
Rejestracja: niedziela, 7 lis 2010, 01:59
Krótko o sobie: Dziękuje za to że są jeszcze psotnicy, którzy potrafią przekazać wiedzę potomnym. Pozdro dla Adminów i Braci psotniczej :-)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Piwo, Bimberek.
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Irlandia
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Lukstir »

Kolego pogromca_zla, ta kolba ma tylko 2000ml, czyli 2 litry, możesz zamówić większą, ale czy to ma sens??? Poczytaj ostatnie posty na poprzedniej stronie, tam są odpowiedzi.
Pozdrawiam, Luk
Psocić każdy może ;-), trochę lepiej lub trochę gorzej... :ok:
Pozdrawiam serdecznie, Lukstir
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: rozrywek »

Pogromco.
Nie ma to najmniejszego sensu.
Uzasadnienie wyroku:
W Związku z powyższym że apetyt rośnie w miarę jedzenia(spożywania) ilości wypędzone na tym sprzęcie będą mizerne, proponuje od razu zacząć od czegoś większego.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Maciej_K »

Hola! Jako podstawowy sprzęt do odganiania nastawu to trochę mało, a za ciut wyższą cenę można sobie złożyć sprzęt z kega 19l lub trochę pokombinować i za prawie darmo wykorzystać posiadane w domu garnki!
A taki sprzęt, jaki zaprezentował kolega, sam planuję sobie kupić, i to pewnie w tym tygodniu (notabene, właśnie w tym sklepie ;) ). Mam kega 50l, mam garnek 11l, ale szkiełko to jest coś, o czym marzę od początku przygody. Nie wiem jeszcze, czy będzie to kolba 2, 3 czy 5l (ceny odpowiednio 36, 50 i 80 zł), ale w coś zainwestuję. Po co? By robić małe ilości różnych trunków smakowych, z absyntem i ginem na czele :D. Nie mam zamiaru gotować w tym nastawu, ale zaprawioną ziółkami surówkę. Do tego, myślę, zestaw jest git!
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

szwistaq
300
Posty: 332
Rejestracja: czwartek, 4 lis 2010, 19:47
Krótko o sobie: Jak się bawić, to się bawić na całego.
Ulubiony Alkohol: Pigwówka, wino z dzikiej róży.
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: UK - DERBY
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: szwistaq »

Maciej_K pisze:Po co? By robić małe ilości różnych trunków smakowych, z absyntem i ginem na czele :D. Nie mam zamiaru gotować w tym nastawu, ale zaprawioną ziółkami surówkę. Do tego, myślę, zestaw jest git!

Lubisz chińszczyzne? Czy coś mnie ominęło? :pije:

Absynt jest git, ale ja na razie jestem za słaby na niego, ale słucham i czytam i kiedyś popełnię taki trunek.
Obrazek

mareckiwpwp
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 21 lut 2011, 20:03
SPRZĘT z alledrogo - CZY WARTO kupić???

Post autor: mareckiwpwp »

Siema!
Drodzy psotnicy chciałbym aby ktoś z Was kto zna się na sprzęcie i ma jakieś doświadczenie w "robocie" :D wypowiedział się na temat destylatorów z allegro czy warto któryś z nich kupić. Z kumplem mamy na ten cel przeznaczone tak koło tysiaka PLN.
Chcielibyśmy, aby sprzęt był naprawdę dobry bo w wakacje szykuje się weselicho i pasowałoby coś mocniejszego napsocić.
Co powiecie np na takie destylatory???

1. http://allegro.pl/destylator-bimber-des ... 88738.html

Kolumna wypełniona ceramicznymi pierścieniami Raschiga, czy jest to coś naprawdę lepszego od zmywaków czy wiórów z kwasówki??? no i nie ma zimnych palców

2. http://allegro.pl/destylator-200cm-kolu ... 98199.html

Ten ma zimne palce i reflux. A i dzwoniłem do gościa mówił że termometr na kolumnie też może dospawać.

3. http://allegro.pl/destylator-keg-bimber ... 16568.html

4. http://allegro.pl/destylator-keg-200cm- ... 79821.html

Ten ostatni jakiś bardzo zbajerowany ale to Wy się wypowiedzcie który warto kupić a który omijać z daleka, tak żeby pieniądze nie poszły na marne.

A może ktoś ma coś lepszego do zaoferowania, zapraszam wszystkich bimbrowników do dyskusji. :piwo:


pozdrAwiam
MARECKI
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Kucyk »

Wszystkie zaprezentowane destylatory są gówniane i zrobione przez producentów nie mających pojęcia o rektyfikacji. Pierwszy to nawet nie kolumna a pot still z deflegmatorem. Najbardziej rozsądny był producent trzeciej destylarki - przeczytał nawet ze dwie strony forum bimbrowniczego...
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Zygmunt »

www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

mareckiwpwp
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 21 lut 2011, 20:03
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: mareckiwpwp »

Zygmunt a ile chcesz za swój sprzęt? i napisz z jakich okolic jesteś.
:?: :?: :?:

Czyli ze sprzętów tych co podałem tylko 3 się nadaje do kręcenia spirytusiku? A w tym 2 co jest nie tak???

A może ten z refluksem wewnętrznym będzie lepszy?

1. http://allegro.pl/destylator-160cm-grat ... 07657.html

lub ten

2. http://allegro.pl/destylator-bimber-keg ... 44571.html

3. http://allegro.pl/destylator-200cm-kolu ... 60334.html

Jeśli możecie to podajcie mi konkretny link z allegro do kogoś kto robi profesjonalne sprzęty bo nie znam się na tyle żeby coś dobrego samemu wybrać i nie stracić kasy.
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Kucyk »

Należy wystrzegać się destylatorów krótkich, tych w których ZP łączą się z RZ, a nade wszystko tych które mają :o odstojniki!

Destylator z p. 2 posta powyższego ma bardzo dobrze rozwiązani kocioł - KEG z wielkim wlotem który pozwala na gotowanie gęstych towaresów. Natomiast głowica z odstojnikiem świadczy o dyletanctwie konstruktora.

BandLand
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 5 mar 2011, 22:46
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: BandLand »

Przyłącze się do tematu i zapytam, może dołożyć jeszcze trochę i kupić:

pierwszy zestaw
albo
drugi zestaw?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Zygmunt »

Oba są technicznie ok, ale można je złożyć za 1/3 tej sumy. Jeżeli nie chce Ci się/ nie masz jak/ gdzie/ nie masz czasu- kupuj śmiało z przewagą w stronę zestawu z destylacja.com- po prostu wyższe wypełnienie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

tadeos
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 17 mar 2011, 10:34
Oferta Allegro.

Post autor: tadeos »

Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego witam i pozdrawiam wszystkich. Dopiero raczkuję w tej szlachetnej słowiańskiej tradycji. Chcę trochę popraktykować i rozważam zakup tego sprzętu: http://allegro.pl/destylator-bimber-kol ... 77983.html. Proszę o opinie. Może coś innego? Sam już nie wiem, czy wybrać reflux zewnętrzny, czy wewnętrzny... Mam mętlik w głowie po przeczytaniu zawartych tu informacji. Zależy mi na porządnym produkcie, gdzie liczy się jakość, nie ilość otrzymanego destylatu :)
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Oferta Allegro.

Post autor: lucas070707 »

Gratuluję Koledze wygrzebania na allegro wśród wielu "kolumn" sprzętu, który rzeczywiście nadaje się do rektyfikacji!! Prosta jak budowa cepa konstrukcja (klasyczny AAbratek), poprawna technicznie, duży (pozwalający na oszczędność wody) kondenser. Do tego profesjonalny termometr a nie jakieś tablicowe coś do piekarników.
Co więcej to cena też bardzo rozsądna. Teraz tylko kupić kega, wypełnić czymś kolumienkę i można otrzymywać spirytus. 1,3m wypełnienia to już dobry wynik, przy sprężynkach pryzmatycznych a nawet już przy pociętych zmywakach da bardzo dobry produkt końcowy.
Osobiście polecam, bo za taką cenę (jak wyżej pisałem) bardzo ciężko dostać coś co chociaż przypomina kolumnę :D
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Oferta Allegro.

Post autor: radius »

Nic dodać, nic ująć. Konstrukcja sprawdzona wielokrotnie i dająca bardzo dobre wyniki %%%. Cena też do przyjęcia. Jedno co mogę doradzić, to zapytaj sprzedającego o ten zaworek? Co znaczy "zmniejszony przelot"? Być może będziesz musiał jednak wymienić go na bardziej precyzyjny. I nie pchaj się w refluks zewnętrzny :!: Ten sprzęt jest dużo łatwiejszy w obsłudze. Acha, i sprawdź czy skraplacz ma odpowietrzenie, układ musi być otwarty.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Kula
1150
Posty: 1186
Rejestracja: niedziela, 4 lip 2010, 19:13
Krótko o sobie: Tester eksperymentator ...............
Ulubiony Alkohol: swój własny .............................
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 140 razy
Kontakt:
Re: Oferta Allegro.

Post autor: Kula »

Jak dla mnie sprzęt ok, będzie działał.
Poproś sprzedającego o zdjęcie wnętrza głowicy, jak rozwiązany jest przelew przez tamkę, czy destylat spada centralnie do środka kolumny.
Osobiście usunął bym sitko na dole kolumny lub je mocno rozwiercił, nic nie wnosi a przy dużej mocy grzania (w stosunku do średnicy kolumny) może spowodować zalewanie kolumny.
Ciekawi mnie złącze łączące głowice z kolumną, ktoś może coś więcej o nim napisać??
Pozdrawiam

Kula

www.StalowkaSklep.pl - destylatory, kotły z płaszczem, akcesoria do budowy i stal kwasoodporna
https://www.facebook.com/stalowkadestylatory
Awatar użytkownika

bwie
50
Posty: 90
Rejestracja: czwartek, 8 paź 2009, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Oferta Allegro.

Post autor: bwie »

Ciekawi mnie złącze łączące głowice z kolumną, ktoś może coś więcej o nim napisać
Jak dla mnie wygląda to (łącze :shock: ) jak dospawany kawałek rury o trochę większej średnicy niż kolumna i odpowiednio nagwintowany - ciekawe jak ze szczelnością tego rozwiązania?

tadeos
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 17 mar 2011, 10:34
Re: Oferta Allegro.

Post autor: tadeos »

Dzięki za pomoc. Może poprosić o wykonanie kolumny o 20 cm wyższej? Zauważyłem, że beczki po piwie są w różnych standardach, jaki KEG wybrać do tego sprzętu? Lepiej grzać grzałką, czy gazem (można kupić KEG z wbudowaną grzałką)? Czy ewentualne nieszczelności na gwintach można uszczelnić klasyczną taśmą teflonową? Czy potencjalnie mało precyzyjny zawór ma sens "podrasować" umieszczając zacisk na wężyku?
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Sklep/allegro? A może budować samemu? Opinie i testy.

Post autor: Zygmunt »

Wymiary kegów masz tutaj:
http://www.piwowarstwo.eu/index.php/bec ... y/44-normy

Lepiej grzać grzałką, bo łatwiej precyzyjnie kontrolować moc grzania. Tasma teflonowa jak najbardziej nadaje sie do uszczelniania, a zaworek można "podtuningować" zaciskiem.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”