Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Nie wiesz gdzie zadać pytanie?
Napisz je właśnie tutaj!
Regulamin forum
Jeśli nie potrafisz odnaleźć odpowiedniego działu dla siebie utwórz tutaj nowy temat a my go umieścimy w odpowiednim forum.

Autor tematu
przemek.s998
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2022, 14:03

Post autor: przemek.s998 »

Witam serdecznie.

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość. Nadszedł taki moment, że stoję przed wyborem pierwszego własnego aabratka. Jako że jestem zielony w temacie (aczkolwiek bardzo dużo czasu spędziłem na czytaniu i liźnięciu jakże obszernego tematu związanego z wytwarzaniem domowego alko) zwracam się z prośbą o pomoc forumowych doświadczonych grupowiczów o wybór sprzętu. Na popularnym portalu aukcyjnym zainteresowały mnie dwa sprzęty a mianowicie:

https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 0501884866

oraz

https://allegro.pl/oferta/destylator-a- ... 0498995374

Proszę o opinie odnośnie tych dwóch destylatorów oraz za i przeciw. Kwota maksymalnie jaką mogę przeznaczyć na ten cel jest to 2000zł. Nastawiam się głównie na cukrówki. Efekt jaki chciałbym uzyskać to po prostu dobrej jakości spirytus czy też bimberek. Oglądałem pracę pierwszego aabratka(z linku) na youtubie i wydawał się dosyć prosty w obsłudze. Jeżeli ktoś ma jakiś link do gotowego lepszego sprzętu w tej cenie to proszę o wstawienie. Z góry dziękuje za pomoc. Jeżeli popełniłem jakiś błąd w poście to proszę o info(poprawie).
Ostatnio zmieniony środa, 26 sty 2022, 15:19 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

HeniekStarr
600
Posty: 632
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: HeniekStarr »

Też Cię witamy .

Poczytaj i pogadaj z producentami tutaj.

https://alkohole-domowe.com/forum/lista ... ent%C3%B3w

Tu masz i Ty i my gwarancję, że po zakupie nie będziesz pytał, co zrobić, bo spawy zardzewiały, kolumna pionu nie trzyma, a sprężynki są z długopisu.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: rozrywek »

Kula robi fajne, w miarę budżetowe, wolan tak samo, aak nie gorszy.

Wal tu jak w dym, te wszystkie alezjebki i olexpizdryki sobie odpuść.

Nie trzeba oceniać tu wszystkich, każdy z nich da ci tego...co nie dadzą ci żadne klocki lego.


Tylko ustaw sobie wydatek na parę stówek więcej, w 2k się nie zmieścisz, w 2,5 już tak.

Pamiętaj że to jest jednorazowa inwestycja na wiele lat. Raz a dobrze.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Mrooq
300
Posty: 301
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: Mrooq »

Do 2k
http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... .html#opis
I nie kombinuj z portalami aukcyjnymi.
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Kolego - jak zobaczyłem ten z pierwszego linka, to pomyślałem "tylko nie ten z pierwszego linka". Potem zobaczyłem ten z drugiego i widzę, że podałeś jeszcze gorszy syf.
Nie kupuj ani jednego, ani drugiego.
To jest forum tematyczne i każdy odradza allegro, bo tam królują najbardziej syfiaste "destylatory" jakie tylko można stworzyć.
Ilość wad jest zbyt duża, aby w ogóle się o nich rozpisywać i wieeeeelokrotnie widzieliśmy na forum tematy ludzi pt "wydałem 2k PLN i nie radzę sobie z destylacją - co robię źle?" I odpisz takiemu, że w sumie wszystko robi dobrze, ale sam sprzęt jest do kitu i nic więcej z niego nie wyciągnie.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Autor tematu
przemek.s998
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2022, 14:03
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: przemek.s998 »

Dzięki wielkie wszystkim za porady. Z tego co widzę moje propozycje destylatorów były nietrafione dlatego lepiej poradzić się doświadczonych użytkowników a nie wydać kasę na jakiś badziew. Teraz pozostało mi tylko zastanowić się czy dozbierać parę stów do jakiegoś sprzętu OLM czy jednak skusić się na propozycję kolegi Mrooq. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za poświęcony czas.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 sty 2022, 09:39 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: rozrywek »

No. Lepiej zapytać niż wydać kasę.
Bardzo mądrze zrobiłeś.

Zastanawiasz się nad olm, też dobrze.
To sprawdzony system, tylko wymaga nauki jak z nim poprawnie pracować.
Ale jest do ogarnięcia, to nie takie trudne jak się wydaje.

A na przyszłość, poczytaj dobrze opis produktu, od razu się zorientujesz czy to gniot, czy konkretny sprzęt.

Dobry konstruktor podaje rzeczowe dane, a nie pierdzielenie zresztą nawet niepoprawnie przetłumaczone.
A badziewie niby ze stali? Już to widzę.
Jak ktoś robi syf, to oszczędzi na wszystkim, nawet wypoleruje aby się świeciło.
E destylatory słyną z tego, więcej kasy ładują w pozycjonowanie strony niż w sprzęt.
Nie ma czegoś takiego jak tanie i dobre, albo tanie, albo dobre.

Zastrzeżone znakiem towarowym?

Jeśli można zastrzec syf, znakiem towarowym, to bardzo proszę.

Jak mnie wkurza ta durna chińska firma to szok.

Wracając do opisu produktu:
Przeczytaj opis dobrego konstruktora, czym mniej zrozumiesz z opisu jako świeżak, tym większą masz pewność że autor dedykuje sprzęt konkretny, dla konkretnego odbiorcy.
A potem porównaj z opisem tego syfu, od razu załapiesz że przecież oni żadnego pojęcia o tym nie mają.

Kolumna 70cm i super innowacyjna głowica. Za 2k sprzęt do bimbru wypełniony zmywakami.
To już nie jest ani żałosne, ani śmieszne, to profanacja.


Najlepsze co mogłeś uczynić to właśnie zrobiłeś, przybyłeś zapytać, i dobrze, teraz już wiesz sam.

Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: jakis1234 »

przemek.s998 pisze:Dzięki wielkie wszystkim za porady. Z tego co widzę moje propozycje destylatorów były nietrafione dlatego lepiej poradzić się doświadczonych użytkowników a nie wydać kasę na jakiś badziew. Teraz pozostało mi tylko zastanowić się czy dozbierać parę stów do jakiegoś sprzętu OLM czy jednak skusić się na propozycję kolegi Mrooq. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za poświęcony czas.
Moja rada, dozbieraj - OLM to spore ułatwienie i oszczędność. Fakt, można dołożyć później, ale musisz zostawić miejsce, dokupić osobno itp.
Mam sprzęt od Kuli (stalówka) i jestem bardzo zadowolony.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 sty 2022, 11:35 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Dodam też, że zgłoś się do któregoś z polecanych tutaj fachowców. Będziesz zadowolony i co byś nie kupił, to po nabraniu doświadczenia zobaczysz, że można z tych sprzętów sporo wyciągnąć i przede wszystkim są zrobione tak, jak powinny być.

Link masz w drugim poście.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Piotrek Taki69
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 16 sty 2022, 15:36
Podziękował: 2 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: Piotrek Taki69 »

Witam szanowne grono. Właśnie jestem na drodze kupna kolumny do kega 50 l i widzę że dobrze trafiłem bo właśnie miałem na celu

https://allegro.pl/oferta/kolumna-aabra ... 0466928470

Zainteresowała mnie właśnie cena bo jest tyle tego wszystkiego że buzi dać a tak tanio w porównaniu do innych prostych kolumn i teraz mam dylemat czy brać czy nie

Autor tematu
przemek.s998
2
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2022, 14:03
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: przemek.s998 »

No z tego co pisali doświadczeni forumowicze to lepiej się nie bawić w allegro tylko wejść w link wyżej i skontaktować się z polecanymi konstruktorami. Dlatego też postanowiłem dozbierać troche kasy i kupić raz a dobrze. Pozdro
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: seneka »

Odpuść sobie ten złom. Najlepszy jest ten pseudo bufor czyli wziernik i zawór kulowy. Górny zaworek też chyba pseudo precyzyjny. I to podłączenie wody w glowicy
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: Kòpôcz »

Do jasnej cholery... Czy jest możliwe, że to sprzedawca tworzy tu sobie nowe konta i wrzuca co chwilę tego gniota?
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: jakis1234 »

Piotrek, ten sprzęt musi być wykonany dobrze, inaczej będziesz miał tylko problemy i pytania dlaczego jest tak źle.
Skontaktuj się z tymi, którzy wiedzą jak porządnie wykonać sprzęt i gwarantują jakość.
A to, że będzie trzeba zapłacić więcej, no cóż jakość kosztuje.
Ten sprzęt, który mam nadzieję nie kupiłeś, był już opisywany. To bubel, szkoda na niego kasy.

@Kòpôcz, kto wie. Taka reklama jak na AD warta jest sporych pieniędzy, ale sądzę, że to jednak ludzie nabierają się na ten badziew - bo tanio.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 lut 2022, 22:44 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.

Piotrek Taki69
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 16 sty 2022, 15:36
Podziękował: 2 razy
Re: Pomoc w wyborze pierwszego destylatora

Post autor: Piotrek Taki69 »

Kòpôcz pisze:Do jasnej cholery... Czy jest możliwe, że to sprzedawca tworzy tu sobie nowe konta i wrzuca co chwilę tego gniota?
Nie, nie jestem sprzedawca, dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam
jakis1234 pisze:Piotrek, ten sprzęt musi być wykonany dobrze, inaczej będziesz miał tylko problemy i pytania dlaczego jest tak źle.
Skontaktuj się z tymi, którzy wiedzą jak porządnie wykonać sprzęt i gwarantują jakość.
A to, że będzie trzeba zapłacić więcej, no cóż jakość kosztuje.
Ten sprzęt, który mam nadzieję nie kupiłeś, był już opisywany. To bubel, szkoda na niego kasy.

@Kòpôcz, kto wie. Taka reklama jak na AD warta jest sporych pieniędzy, ale sądzę, że to jednak ludzie nabierają się na ten badziew - bo tanio.
Nie kupiłem, dziękuję za rady
Ostatnio zmieniony piątek, 4 lut 2022, 15:46 przez manowar, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poczekalnia Pytań”