Problem z automatycznym zaworem OVM?

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

Autor tematu
dombo86
50
Posty: 81
Rejestracja: piątek, 19 wrz 2014, 19:22
Ulubiony Alkohol: Whisky
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: dombo86 »

Cześć wszsytkim,

pojawił mi się następujący problem. Mam zawór automatyczny założony na OVM na samym dole. Na górze OVMa mam zawór kulowy koło kolanka, który był zakręcony. Etap odbierania przedgonu się zakończył, więc odkręciłem zawór kulowy i zawór automatyczny też był otwarty (świeciła się przy nim jak zawsze zielona dioda). Zleciało trochę urobku przez 10 sekund (to co się w skraplaczu OVM uzbierało) i na tym koniec, mimo że temperatura na termometrze który reguluje automatycznym zaworem była poniżej zakresu minimalnej temperatury. Macie jakieś sugestie, gdzie może tkwić problem?

Finalnie odbierałem wszystko przez LM, przez który tylko przedgon zbierałem.

Pozdrawiam!
alembiki

jpiwek
300
Posty: 309
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Problem z automatycznym zaworem OVM?

Post autor: jpiwek »

Nie wiem jaki to sterownik, ale skoro zawory sa otwarte, a nic z nich nie leci to w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy cos nie podlazło w odejście albo w sam zawór i go fizycznie nie zatkało. Dmuchnij przy otwartym zaworze w rurke odbioru i zobacz, czy pomogło. To, że świeci sie dioda znaczy że ona dostaje napięcie, ale może zawór (cewka) padł i sie nie otwiera (no ale znowu cos tam zleciało)- opcja paprocha jest więc wielce prawdopodobna.
Awatar użytkownika

Autor tematu
dombo86
50
Posty: 81
Rejestracja: piątek, 19 wrz 2014, 19:22
Ulubiony Alkohol: Whisky
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Problem z automatycznym zaworem OVM?

Post autor: dombo86 »

jpiwek pisze:Nie wiem jaki to sterownik, ale skoro zawory sa otwarte, a nic z nich nie leci to w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, czy cos nie podlazło w odejście albo w sam zawór i go fizycznie nie zatkało. Dmuchnij przy otwartym zaworze w rurke odbioru i zobacz, czy pomogło. To, że świeci sie dioda znaczy że ona dostaje napięcie, ale może zawór (cewka) padł i sie nie otwiera (no ale znowu cos tam zleciało)- opcja paprocha jest więc wielce prawdopodobna.
Rozkręciłem wszystkie elementy OVM, wyczyściłem, założyłem przy okazji na zaworach wszędzie nową taśmę teflonową i uszczelki - pomogło, działa znowu :poklon;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”