Jak pić alkohol z cukrzycą?

Jak alkohol wpływa na nasze zdrowie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy

Post autor: Skir »

Temat może przewrotny :D
Niedawno zdiagnozowano u mnie cukrzycę 1 stopnia. Jeden ze wielorakich skutków kolejnego przejścia Covid 19. Nie to jest ważne. Odmówiłem insuliny wprowadzając w miarę odpowiednią dietę i wróciłem do biegania. Jest trochę lepiej. Nadal sporo powyżej normy, ale rzadko kiedy powyżej 200.
Można rozplanować sobie dietę, wykluczając cukry, ciasta, węglowodany itp. Ok, mogę sobie odmówić pączka, karkówki czy chleba, ale nie qrna szklanki mojej whisky czy starki w weekendowy wieczór. Albo od czasu do czasu zrobić sobie reset rozpracowują większą ilość destylowanego żyta z kolegami.
Wszelkie wskazania dla cukrzyków wykluczają alkohol w postaci wina i piwa (ok, wytrzymam), ale też mocniejsze trunki ( i tu, moim zdaniem, brak uzasadnień).
Jak żyć ???? :D
Temat zakładam bo:
- jest związany z alkoholem;
- w Polsce jest 3 mln cukrzyków ( z tym że najczęściej stopnia 2);
- może ktoś ma z tym doświadczenia?
- za miesiąc idę do szpitala na jeszcze bardziej szczegółowe badania oraz wskazówki dotyczące funkcjonowania - podzielę się po powrocie.
Czyli temat dla osób z problemem podobnym do mojego opierający się na wymianie doświadczeń "jak sobie radzicie".
Ostatnio zmieniony piątek, 7 sty 2022, 10:56 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
I love the smell of bimber in the morning.
promocja
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: drgranatt »

Czyli mam rozumieć, że przed covidem nie miałeś cukrzycy czy po prostu nie była zdiagnozowana?
A tak na marginesie. Czy poddaleś się szczepienia przeciw Covid?
Współczuję, bo cukrzyca typu I to dziadostwo.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: Skir »

@drgranatt tak, byłem dwa razy szczepiony Phaizerem. Poprzednio miałem początki cukrzycy 1 stopnia, więc myślałem sobie: spox, mam czas, ogarnę to, jeszcze nie jest tak źle. Covid przyspieszył wszystko. To paskudztwo skupia się na tym, co w organizmie jest słabe i atakuje. Zresztą, jak mawia mój kolega chirurg-ortopeda: Coraz mniej jest chorób, które nas nie dotyczą :D :D :D
Pytałem kolegę cukrzyka, jak on sobie radzi kiedy idzie na imprezę. Mówi, że przelicza ile zje i tuz przed imprezą lub nawet w trakcie zapodaje insulinę. To mnie nie bawi. Brać insulinę, żeby móc zjeść kawałek tortu? Wolę odpuścić sobie tort. Ale, jak wspomniałem, nie whisky :D
Wyczytałem, że problem z mocnymi alkoholami jest taki:
- używa się ich w słodkich drinkach (mnie to nie dotyczy, nie popijam)
- "angażują" wątrobę, która zajmując się przerobieniem alkoholu PRZESTAJE dbać o odpowiedni poziom cukru. W efekcie, najczęsciej około 3 nad ranem, może dojść hipoglikemii i utraty przytomności.
Czyli pijąc mocne alkohole powinno się je uzupełniać np smażonym mięsem. Tak to rozumiem. :scratch: :scratch:
I love the smell of bimber in the morning.

kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: kwik44 »

Skir, wydaje mi się, że bez insuliny nie dasz rady. Bieganie nie wystarczy… A jak nie będzie insuliny to możesz zatruwać się cukrem… Ja mam na szczęście „tylko” stan przedcukrzycowy. Trzustka jeszcze działa tylko produkuje za dużo insuliny. Poszukaj, bo gdzieś niedawno czytałem o zastrzykach z jakiegoś popularnego leku, które potrafią przywrócić działanie trzustki. Odnośnie alkoholu - nie znam się. Moja endokrynolog jest jego przeciwniczką więc nawet nie da się z nią na ten temat pogadać. Piwa musisz unikać to fakt, ale wino? Wytrawne? Nie rozumiem i trochę nie widzę związku. A z drugiej strony dram czy dwa whiskey to homeopatia…
Ogólnie nie zaleca się alkoholu, w każdej diecie, bo po nim hamulce są mniejsze i jesz więcej. Ale z punktu trawienia to po prostu puste kalorie. Tyle, że cukru nie podbijają.
Dobra dość gdybania, może ktoś będzie miał lepszą wiedzę. No nic trzymaj się jakoś…
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1909
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: drgranatt »

Jak pić z cukrzycą? Nie poradzę bo nie mam takiej wiedzy.
Na pewno odpowiednia dieta i dużo ruchu działa bardzo pozytywnie na zmniejszenie poziomu glukozy we krwi ale to przy typie II. Czy przy typie I też pomaga? Nie wiem.
Nie jest moją intencją aby nastawiać Cię negatywnie ale musisz wziąć pod uwagę jednak insulinę jeśli inne zabiegi nie dadzą rezultatu no i stała kontrola u diabetologa.
Musisz też uważać na sterydy. Cholernie podnoszą poziom glukozy.
Życzę powodzenia.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: kmarian »

Czy słyszałeś o diecie ketogennej/ketogenicznej? Może tam jest jakiś ratunek. Muszę Cię jednak od razu nieco zasmucić bo gdy ketoza to nie alkohol.

kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: kwik44 »

No ale tak pierwszy link z brzegu: https://diabetyk24.pl/blog-section/alkohol-w-cukrzycy
Nie mówią, że nie i właściwie temat sprowadza się do towarzyszących alkoholowi cukrów…

Tu podobnie https://www.healthline.com/diabetesmine ... d-enjoy-it

Beczkowe trunki będą miały cukier z rozpadu lignin. Ale dużo tego nie będzie…
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 sty 2022, 13:40 przez kwik44, łącznie zmieniany 1 raz.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: rastro »

kwik44 pisze: Beczkowe trunki będą miały cukier z rozpadu lignin. Ale dużo tego nie będzie…
No raczej z rozpadu lignin dużo cukru nie będzie, szczególnie że lignina nie składa się z niczego co by przypominało cukry... natomiast w wyniku jej rozpadu powstanie między innymi wanillina. Cukry mogły by ewentualnie powstać w wyniku rozpadu celulozy. Taka mała dygresja, natomiast IMHO cukrzyca + alkohol to nie jest dobre połączenie.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: radius »

Może trzeba poznać genezę zachorowania na cukrzycę? Posłuchajcie naprawdę mądrego lekarza.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: Wojtek5 »

Od strony medycznej nic nie napiszę, bo nie mam takiej wiedzy. Z tego co wiem to alkohol przy cukrzycy nie jest wskazany, ale też tak naprawdę nie jest wskazany i bez, więc nie będę umoralniał. Mam kilku znajomych z cukrzycą w tym jednego co od kilku miesięcy jedzie na insulinie i na sylwka pił z nami normalnie wódeczkę, choć stwierdził, że następnego dnia będzie bez sił. Z tego co z nim rozmawiałem to powiedział, że odkąd cukrzyca się u niego nasiliła to niestety musiał zrezygnować z browarków po pracy, a te 3-4 razy w roku jak się impreza trafia to normalnie.
Więc zasadnicze pytanie: jak pić czy jak się napić? Bo jak pić to raczej się wykończysz, a jak się napić okazyjnie to pewnie normalnie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 sty 2022, 14:17 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: radius »

@skir, może to ci rozjaśni dylemat :ok:
https://www.health.gov.on.ca/en/public/ ... lcohol.pdf
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: Skir »

To, że nie biorę insuli nie znaczy, że bazuję tylko na diecie i bieganiu. Tak już się nie da. Mam też tabletki. :(
Ze strony http://www.diabetyk24.pl
(…) Tymczasem sama cukrzyca bez dodatkowych powikłań nie wyklucza racjonalnego spożywania alkoholu. Trzeba jednak wiedzieć, jak poszczególne trunki wpływają na glikemie.
I to jest pierwsza dobra wiadomość
Spożywanie alkoholu przy cukrzycy znacznie zwiększa ryzyko niedocukrzenia w nocy. Za utrzymywanie glikemii na odpowiednim poziomie w nocy odpowiedzialna jest wątroba. (…). Kiedy poziom cukru we krwi obniża się, glikogen ten pod wpływem hormonu – glukagonu znowu zamienia się w glukozę, przedostaje do krwiobiegu i podnosi poziom cukru we krwi. To między innymi dlatego potrzebujemy insuliny w nocy, kiedy nie spożywamy posiłków – bo wątroba cały czas dostarcza nam niewielkich ilości energii. Co się natomiast dzieje, kiedy wypijemy więcej niż lampkę czerwonego wina do niedzielnego obiadu? Alkohol jest dla organizmu trucizną, a za oczyszczanie krwi z tej toksyny odpowiedzialna jest właśnie wątroba. Kiedy wątroba jest zajęta metabolizowaniem alkoholu, zablokowane jest jej podstawa funkcja, czyli produkcja i wydzielanie glikogenu. Stąd po spożyciu alkoholu przez cukrzyka łatwo o ciężkie niedocukrzenie z utratą przytomności w nocy, najczęściej około godziny 3 nad ranem.
Czyli kontrola poziomu cukru przed pójściem spać i to wszystko?
Nadużywanie alkoholu może też doprowadzić do drugiej skrajności – kwasicy ketonowej. Powodem tego stanu jest znaczny niedobór insuliny. A alkohol sprzyja temu, by zapomnieć o podaniu dawki doposiłkowej lub bazowej, podczas zabawy w towarzystwie może dojść do wyrwania wkłucia od pompy, którego diabetyk nie zauważy, a to wszystko może doprowadzić do zakwaszenia organizmu.
A jeżeli nie podaję doposiłkowo, lub po prostu nie zapomnę? Wtedy jest ok?
Poszczególne alkohole różnią się między sobą stopniem oddziaływania na glikemie. Część trunków zawiera węglowodany, zatem bezpośrednio po ich wypiciu poziom cukru we krwi będzie wzrastał. Inne są ich pozbawione. Te pierwsze wymagają od osób z cukrzycą typu 1 podania odpowiedniej dawki insuliny, te drugie nie. Najwięcej węglowodanów znajduje się w alkoholach słodkich – likierach i nalewkach, nieco mniej w winach słodkich, wermutach, cydrach oraz piwie. Zdecydowanie mniej węglowodanów zawierają wina wytrawne i półwytrawne. Z kolei wódka, tequila, whisky, rum i gin nie zawierają ich wcale.
Mnie interesuje ta opcja 40+
Jednocześnie wódka czy whisky często bywają podawane ze słodkimi napojami typu cola, dlatego należy zwracać uwagę nie tylko na sam alkohol, ale też na dodatki do drinków.
To mnie nie interesuje.
Jednocześnie warto pamiętać o tym, by nie pić na pusty żołądek. Najlepiej przy trunkach sprawdzają się przekąski zawierające duże ilości tłuszczu – orzeszki, chipsy (fuj), tłuste sery do wina, śledzie do wódki itp. Tłuszcz spowalnia wchłanianie się węglowodanów (tych z alkoholu) i jednocześnie zapobiega nocnym spadkom poziomu cukru we krwi. Jeśli zależy nam na drinkach, które nie będą generowały hiperglikemii można je przygotować na bazie wódki z colą zero. Niemniej pijąc alkohol nie zwierający węglowodanów, również warto pamiętać o przekąskach.- Jedne alkohole podnoszą poziom cukru we krwi, inne nie. Pamiętaj, by te pierwsze zabezpieczać insuliną.

- Unikaj alkoholu, jeśli oprócz cukrzycy towarzyszą ci inne schorzenia – zapalenia trzustki, choroby nerek, neuropatia czy nefropatia.
- Bezpieczna dzienna dawka alkoholu etylowego wynosi 20 g dla kobiet i 30 g dla mężczyzn. Na te ilości powołuje się Polskie Towarzystwo Diabetologiczne w kontekście zalecanej ilości spożywania alkoholu przez osoby chorujące na cukrzycę.

Podobne zalecenia ilościowe są dla osób zdrowych.
- Za najbardziej korzystny dla zdrowia alkohol uważane jest czerwone wino, które ma pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.
- Każdy alkohol zawiera sporo kalorii, stąd w szczególności muszą na niego uważać osoby z cukrzycą typu 2, mające problemy z utrzymaniem należnej masy ciała.

Nie mam tych problemów.
- Po spożyciu alkoholu koniecznie należy zmierzyć cukier przed pójściem spać. W ramach zabezpieczenia się przed niedocukrzeniem w nocy można spożyć małą przekąskę lub zmniejszyć dawkę insuliny bazowej.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 sty 2022, 15:32 przez Skir, łącznie zmieniany 1 raz.
I love the smell of bimber in the morning.

użytkownik usunięty
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
@Skir, ciężko przeszedłeś C19 i dałeś się ze szprycy, aż dwukrotnie tym czymś zarazić? ;/
:respect: za odwagę. To 1wszy stopień czy typ1 cukrzycy?
Życzę dużo zdrowia.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: Skir »

O szczepieniach przeciw Covid19 proponuję w innym temacie.
@defacto typ 1, czyli ten wyższy. Na szczęście to początek typu 1. Nie jest źle, to się ogarnie. Ale lubię dobry alkohol i w tym względzie mi to bardzo przeszkadza. :)
Pewna odtrutka też mi się przyda. :D
Sądziłem, że na forum jest więcej osób z tym problemem :scratch: .
W każdym razie, jak się czegoś dowiem - przekażę na forum.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: rozrywek »

Ale mi cię Skirze szkoda.
Dasz radę, zwyczajnie będziesz to musiał bardzo kontrolować.

Nikt cię tu chować nie zamierza. :ok:

Jak nie będziesz przesadzał, to może nie będzie tak źle. :piwo:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: Skir »

E tam. Nie piszcie o mnie. Jakoś będzie. "Jeszcze nigdy tak nie było, żeby powiedzieć nie można było, że jakoś było". Każdy ma to, na co sobie zapracował.
Trza opracować system :D :D i się przyzywczaić
Wczoraj dwie lampki wina białego wytrawnego do kolacji, potem 250ml żyta. Rano na czczo 142, czyli nie aż tak źle. W ciągu dnia, po jedzeniu raz norma a raz prawie norma.
Dopytam diabetologa, ale kolejka do szpitala i dopiero mam termin na 10 lutego.
I love the smell of bimber in the morning.

kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: kwik44 »

Rastro, tak. Skleroza ;)
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: zielonka »

Po spożyciu alkoholu koniecznie należy zmierzyć cukier przed pójściem spać. W ramach zabezpieczenia się przed niedocukrzeniem w nocy można spożyć małą przekąskę lub zmniejszyć dawkę insuliny bazowej.
To podstawa . Jestem cukrzykiem typ 2 od ładnych paru lat . Na dwie insuliny. Mój osobisty znajomy lekarz powiada że dla mnie została tylko czysta i ruda . Juz zapewne doczytałeś że one powodują spadek poziomu cukru. Ryzyko jest takie że może on spaść za nisko. Ja mam jeszcze ten problem że jak zacznę to mi jedna seta nie wystarczy. Niestety po naduzyciu film sie łatwo urywa. To trzeba koniecznie wiedzieć aby nie wypić za duzo. Drugi powód to taki że ten cukier spadnie dopiero po jakimś czasie więc pomiar wieczorny nie zawsze da obraz. No a trzeci punkt jest taki że odchorowanie przedawkowania czyli ten brak sił i rozkojarzenie są bardzo długie. Jeśli to się wie łatwiej sobie poradzić. Mnie niestety dotknęły powikłania w postaci polineuropatii a lecząc to tabletkami i biorąc tabletki typu siofor 3x1000 plus insulina rozwaliłem wątrobę. Dziś załuję że nie posłuchałem mojego znajomego który od poczatku proponował mi system na dwie insuliny- wolnodziałającą i szybko Tę wolnodziałającą biorę wieczorem a tę szybko tylko doraźnie jeżeli za dużo zjem lub w ogóle mam za wysoki cukier o 16 tej. Od roku próbuję uzdrowić wątrobę która jest otłuszczona i spuchnięta. Schudłem o 10 kg - poziomy cukru od razu nieźle bo przeważnie poniżej 150 a taki jest plan aby nie pozwolić sobie na wyższy. Powyżej tej granicy pojawiają się właśnie różne powikłania. Niestety nie wiem jak to jest w przypadku cukrzycy typu 1 Mam niestety słabą silną wolę tak więc chociaż odstawiłem piwo i wino jak lekarz przykazał to po prostu przestawiłem też somsiada na czystą i rudą i choć raz w tygodniu musimy se pyknąć. Zbieram sie na dłuższy okres abstynencji dla tej umęczonej wątroby ale najbliższa szansa po 6 tym lutego do majówki. Natomiast zanim wątroba mi nie dokuczyła to spokojnie dawałem sobie radę popijając alkohol.
Warto więc jak się popija systematycznie unikać tabletek i kontrolować stan wątroby. Innych zagrożeń da się uniknąć.
P.S Ja jak chleję to wieczornej insuliny nie biorę. Lepszy nawet wysoki cukier rano niż tragiczne niedocukrzenie. Zawsze mnie zadziwiało że na weselach pod koniec zagryzałem wódkę plackiem. Organizm sam wiedzial że będzie cienko. Z kolei mój tata zawsze powtarzał - kto nie je ten umiera a kto zje za dużo to najwyżej zachoruje.
Gdyby jednak miało dojść do ciężkiego niedocukrzenia warto mieć te saszetki przy sobie
https://allegro.pl/oferta/plynna-glukoz ... 0158590651
to nawet nieprzytomny wycmoka - tak ratujemy moją mamę u której takie epizody z utratą przytommności bywają częste.
Specjalnie piszę o tym aby Ci którzy spotkają się z nieprzytomnym cukrzykiem umieli mu pomóc . Szklanka wody i 8 łyżeczek cukru stawia na nogi a odruch przełykania na ogół działa. Jak nie ma tego odruchu to wzywamy pogotowie . Ta płynna glukoza dobra jest bo wchłania się już w jamie ustnej a na dokładke wywołuje chęć popijania jej bo jest lepka więc wtedy mozna podać tę wodę ewentualnie pepsi .
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 sty 2022, 20:00 przez zielonka, łącznie zmieniany 2 razy.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: zielonka »

Dodam jeszcze żeby nie panikować jak już ten cukrzyk odleciał. Kto umie niech mu zmierzy poziom cukru - rodzina cukrzyka powinna być w tym przeszkolona.To nie jest trudne. Potem spokojnie robimy te wode z cukrem i podajemy najlepiej oczywiście w pozycji siedzącej. Czasem trzeba dwie osoby - jeden podtrzymuje a drugi podaje kubek ze słodzoną wodą.Moja mama broni się gwałtownie i czasem muszę używać siły aby ją stabilnie trzymać. Z przesłuchania wynikneło że jakiś diabetolog tak ją wystraszył zbyt wysokim poziomem cukru że ona boi się tego. Jak wypije trzeba dać trochę czasu - przeważnie około 10 minut i powinna być poprawa. Wtedy podkarmiamy cukrzyka - najlepiej chlebem lub innymi węglami. Tak że ....na zdrowie. Ja w sobotę u somsiada na imienino urodziny. Bedzie gin i czysta.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: Skir »

@zielonka dzięki! właśnie o takie rady mi chodziło.
Też tak mam, że lubię mocne alkohole (no i jedyny wyjątek: czerwone wytrawne wino). Zejść do bimbrowni i nie wypić z 3 kielonki smakując towar? Grzech!
Na razie eksperymentuje. Mam robić badania dwa dni w tygodniu (4 pomiary dziennie), ale robię częściej, bo sprawdzam jak mój organizm funkcjonuje. Jak się zachowuje, kiedy zjem chleb, a kiedy smażone mięcho. Co ciekawe, też to zauważyłem a potem wyczytałem: mocny alkohol obniża cukier - że też tego nie zalecają jako lekarstwa :D :mrgreen: :mrgreen:
Wiem, że teraz jak ostre picie, to pełna kontrola i bez urwania filmu! Ale pierwszy zawód mojej LP to piguła, więc trochę więcej wie niż ja i ma na mnie oko.
I love the smell of bimber in the morning.

burbon64
10
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 14 paź 2018, 15:39
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: burbon64 »

Witam, to może i ja coś dorzucę od siebie. Cukrzyca typu 2 zdiagnozowana ponad rok temu. Cukier na czczo w granicach 250 a dwie godziny po posiłkach piki do 350-400. Siofor 2x850 i Glibetic 2g (odstawiłem po miesiącu bo czułem że puchnę) to zaordynował lekarz rodzinny a wizyta do diabetologa na cito czyli najbliższy termin był po około 3 miesiącach. Prawie z dnia na dzień zredukowałem węglowodany tylko do tych z niskim indeksem glikemicznym, i nastąpiła znaczna poprawa mimo dość częstych degustacji. Po miesiącu przykręciłem węglowodany do minimum i niechcący zacząłem wchodzić w ketozę. Gdy nadszedł czas na wizytę u diabetologa brałem już tylko połowę dawki sioforu a wyniki prawie jak u zdrowego człowieka (hemoglobina glikowana 5.6%). Od 8 miesięcy jestem na keto (max 20 g węglowodanów na dobę) i zero tabletek. Degustacje trochę wybijają z ketozy ale z pomiaru ciał ketonowych w dniu następnym wynika, że wciąż jestem w ketozie no i waga spada dużo wolniej niż normalnie (tylko 14 kg w 8 miesięcy). Świąteczno-Noworoczne degustacje rozregulowały trochę system ale już wszystko wróciło do normy. Proponuję odwiedzić kanał dwóch doktorków bliźniaków „Bracia Rodzeń” na YT gdzie opisują jak odwrócić cukrzycę typu 2 lub znacznie zredukować insulinę przy cukrzycy typu 1.
Ostatnio zmieniony piątek, 7 sty 2022, 10:56 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: mirek-swirek »

radius pisze:Może trzeba poznać genezę zachorowania na cukrzycę? Posłuchajcie naprawdę mądrego lekarza.
Pan Czerniak nie jest dobrym lekarzem. To człowiek opierający się na przypuszczeniach, a nie dowodach naukowych. Za szerzenie nieprawdziwych informacji medycznych został pozbawiony prawa wykonywania zawodu.
Nawet, gdyby w jakiejś kwestii mówił prawdę, to ponieważ bardzo lubi mówić nieprawdę, zalecam go nie słuchać w ogóle. Jest to o tyle niebezpieczny człowiek, że szafuje ludzkim zdrowiem i życiem.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: radius »

O cholera :o Napisałeś 5 zdań i... ani jednego zgodnego z prawdą :shock:
mirek-swirek pisze:Pan Czerniak nie jest dobrym lekarzem
Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Pomógł tylu ludziom, że niejeden lekarz może tylko mu pozazdrościć. Osobiście znam dwóch, którym inni lekarze nie pomogli a on tak.
mirek-swirek pisze:Za szerzenie nieprawdziwych informacji medycznych został pozbawiony prawa wykonywania zawodu.
Tu są nawet dwie nieprawdy.
Po pierwsze, nie za szerzenie nieprawdziwych informacji medycznych a za kwestionowanie kalendarza szczepień u dzieci do 6 miesiąca życia a po drugie nie został pozbawiony prawa wykonywania zawodu, tylko zostało mu ono zawieszone na 2 lata.
mirek-swirek pisze:Nawet, gdyby w jakiejś kwestii mówił prawdę, to ponieważ bardzo lubi mówić nieprawdę, zalecam go nie słuchać w ogóle.
Jakie to nieprawdy wg ciebie szerzy? Jakim to jesteś autorytetem medycznym czy naukowym, że "zalecasz nie słuchać go wcale"?
mirek-swirek pisze: Jest to o tyle niebezpieczny człowiek, że szafuje ludzkim zdrowiem i życiem.
No, tu już pojechałeś po bandzie :o Czy zaszkodził komuś swoją wiedzą medyczną i terapiami? Czy ktoś zmarł po jego leczeniu?
Nie rzucaj oskarżeń bezpodstawnie, bez dowodów :x
SPIRITUS FLAT UBI VULT

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: mirek-swirek »

Nie jestem żadnym autorytetem. Nie próbuje się kreować na takiego. Wyrażam swoje zdanie.
Lekarze, tak jak np. księża, wypełniają szczególną misję. Tu nie ma moralnych szarości, jest białe i czarne.
Czy więzień wsadzony do więzienia na 2 lata, jest pozbawiony wolności, czy mu została ona zawieszona?
Lekarz jest autorytetem, kiedy zaczyna kłamać, czyni wymierne szkody.
Wyraziłem swoje zdanie. Nie będę na ten temat dyskutował z Tobą Radius. Wierzysz w pana Czerniaka. Ja go uważam za szarlatana. Ty go będziesz wiernie bronił. A ja już za dużo czasu spędziłem na takich dyskusjach, żeby wierzyć, że do czegokolwiek prowadzą.
,Znikam z tematu.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Skir »

Trzeci dzień pobytu w szpitalu. Już powoli zaczynam jarzyć. Cukrzyca typu 1 (jedynie 9% wśród cukrzyków), a dokładnie cukrzyca LADA* .
Już umiem obliczać ile i wstrzykiwać sobie insulinę. Po wyjściu przestaję brać insulinę. Póki będę mógł, bo ostatecznie i tak przerodzi się w typową typu 1. Tylko konieczna częsta kontrola: po 40 minutowym biegu miałem spadek cukru ze 175 do 65. Źle. Ale do rzeczy.
Pytani lekarze i dietetycy, stwierdzają, że alkohol jest niebezpieczny ponieważ:
- "obniża" cukier i może dojść do hipoglikemii. Należy przed pójściem spać sprawdzić stan, jeżeli poniżej 120 najlepiej coś zjeść. Ale nie jakiś cukier, ale coś co będzie uwalniało powoli czyli kombinację węglowodanów, tłuszczu i białka.
- można źle zmierzyć, podać, ocenić swój stan, bo się jest na bani - bez przesady!
- oczywiście dotyczy to win wytrawnych i alkoholi mocnych. Pozostałe mają cukier (piwo, likier, nalewka) i są trochę "nieobliczalne", trudne do wyliczenia. Podobnie drinki.
I to właściwie wszystko. Czyli pijąc bimber, whisky, brandy, koniak należy "pilnować się". No i nie przesadzać, bo niszczenie trzustki jest wyjątkowo niewskazane. :)

*Skrót LADA, od pełnej nazwy angielskiej latent autoimmune diabetes in adults, oznacza późno ujawniającą się cukrzycę typu 1 u dorosłych.
LADA to rodzaj cukrzycy typu 1, która powstaje w wyniku tworzenia się autoprzeciwciał przeciwko komórkom β. Może wystąpić w każdym wieku, na ogół występuje jednak między 30. a 70. rokiem życia (najczęściej między 40. a 50. rż.). W odróżnieniu od cukrzycy typu 1, w której objawy pojawiają się nagle, cukrzyca typu LADA rozwija się latami, a stężenie glukozy we krwi zwiększa się stopniowo. Brak konieczności leczenia insuliną w ciągu kilku pierwszych miesięcy (rzadziej lat) od zachorowania (możliwość leczenia dietą i środkami doustnymi).
I love the smell of bimber in the morning.

kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: kwik44 »

Zatrucie cukrem? 3maj się. Właściwie chyba jedynym lekiem jest metformina. Pytanie czy będziesz w stanie nią i dietą utrzymać niski poziom cukru? Musisz zobaczyć. Zrób jadłospis na 2 tygodnie z niskimi węglami i zobaczysz. Ale jeśli po kilku miesiącach nie będzie rezultatów to nie ma się co bawić tylko brać insulinę. Weź pod uwagę, że nawet samo trzymanie diety proste nie jest. Wiem bo jestem na redukcji od 9 miesięcy i już nią rzy…am.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Skir »

@kwik44 dzięki.
Będę próbował zbijać aktywnością fizyczną. Mam w szpitalu bieżnię i rowerek. Wczoraj testowałem bieg na bieżni i spadło mi zbyt szybko i zbyt nagle. Nie będę dawał relacji leczenia, nie lubię tego. Tylko to wszystko, co wiąże się z cukrzycą i alkoholem.
Qrwa, ale zdałem sobie sprawę, że ten stan miałem od dawna, tylko o tym nie wiedziałem. Przypomniało mi się, że parę razy była taka sytuacja:
W sobotę biegałem w lesie 10km, czułem się jak młody bóg i po południu impreza. I zonk. Wypijałem kilka kieliszków (no może ze 250lm) i nagle kima przy stole. LP z fochem, a ja mówiłem, że nie jestem pijany (bo nie byłem) to tylko, że organizm zmęczony po bieganiu.
To nie tak. Bieg zbijał mi poziom cukru we krwi, a alkohol zmniejszał jeszcze bardziej. W efekcie dochodziło do hipoglikemii. I padałem jak betka.
Lekarz powiedział, że mogę spróbować samemu odpowiednim doborem żarcia i aktywnością, to może jeszcze rok uda się bez insuliny. Qrwa, co tam rok! Zawalczę o parę lat!
I love the smell of bimber in the morning.

wieku
250
Posty: 272
Rejestracja: piątek, 7 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: ZkiW
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: wieku »

Ja aktualnie jestem na Keto w połączeniu z 16/8 i jest spoko. Jakoś specjalnie nie chodzę głodny. Kiedyś byłem na redukcji i z perspektywy czasu wolę Keto.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
http://allegro.pl/show_item.php?item=1465742803
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: zielonka »

Byłbym nawet za tym keto tylko ze to jednak kilkanaście godzin bez doładowania i łatwo o zbyt niski poziom. Najwazniejsza jest świadomość swojego organizmu. Niestety ale to już życie z miernikiem w ręku. Daaaawno temu jeden stary cukrzyk powiedział że aby cukrzyk mógł normalnie zyć musi być głodny. I to jest clou zabawy. Jeśli chodzi o metforminę to niby jest ok ale ja zarzuciłem na rzecz drugiej interwencyjnie branej insuliny. Mam duży zapas bo po aferze z jej zanieczyszczeniem dosłano mi z niemiec. Jak ktoś chce mogę podesłać. Jest tego naprawdę dużo. Ogólnie głód to dobry lekarz. Tak dobry że jednym ze sposobów na cukrzycę typ 2 okazała się operacja bypasu żołądka . Może wartom rozważyć choć kosztuje kilkanaście tysięcy o ile nie na NFZ.

https://diabetyk24.pl/blog-section/oper ... ycy-typu-2
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Skir »

Typ 1 i typ 2 cukrzycy to spora różnica w "leczeniu". Przede wszystkim:
"Inny jest mechanizm działania choroby. W cukrzycy typu 1 niszczone są komórki trzustki odpowiedzialne za produkcję insuliny (autoagresja organizmu), co prowadzi do jej braku i organizm nie może poradzić sobie z metabolizmem cukrów. Cukrzyca typu 2 zmniejsza wytwarzanie insuliny, a dodatkowo komórki organizmu stają się odporne na działanie tego hormonu, przez co proces metabolizmu węglowodanów jest znacznie zaburzony."
Typ 1 jedynie insulina.
Typ 2 najpierw dieta, potem tabletki, potem insulina.
Cyt: "Cukrzyca typu 1 jest chorobą, która klasyfikowana jest jako choroba autoimmunologiczna. Istotą choroby jest to, że układ odpornościowy pacjenta błędnie identyfikuje i atakuje komórki trzustki. W takiej sytuacji nie jest ona w stanie samodzielnie wytworzyć insuliny, która jest niezbędna, aby w organizmie mógł zostać przeprowadzony proces metabolizmu cukrów. Dlatego też w przebiegu choroby występuje zbyt duże stężenie cukru we krwi. Osoba chora nie ma wpływu na nieprawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i rozwój cukrzycy typu 1."
Mogę tylko próbować "zbijać" cukry wysiłkiem fizycznym i ograniczać węglowodany i cukry proste.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: rozrywek »

Jak sobie radzisz?.
Z tym głodem?

Jest wiecznie głodny, bo musi się oszczędzać, tego nie wolno i tamtego

To jest ciężkie.
Odmawiać sobie.
Bardzo ciężkie, ale trzeba podjadać regularnie, to trochę zamknięte koło
Nie zjesz to sie wykończysz, zjesz to się wykończysz.

Wiem jak to jest, jak by się chciało schaboszczaka z ziemniaczkami.

A tu sam koperek z ziemniaczków wcinasz, a zapach obok.
Cukrzyca jest przerąbana, a w naszym hobby to w ogóle.

Odmówić sobie drinka. To nieludzkie.

A co do fizycznego wysiłku, i którym wspomina @skir
To nie jest tak łatwo, jak się wydaje.
Pobiegać, na rower wsiaść

Łatwo mówić
Wokół mnie sami diabetycy.
Może i ja powinienem do nich dołączyć profilaktycznie, tylko weź i zrób.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: kleryk88 »

a na jakiej jesteś diecie bo to co zalecają lekarze to jakiś dramat wejdz sobie na ten kanał bardzo dużo materiałów dla cukrzyków właśnie
https://www.youtube.com/c/BraciaRodze%C5%84
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: zielonka »

W cukrzycy typu 1 niszczone są komórki trzustki odpowiedzialne za produkcję insuliny (autoagresja organizmu), co prowadzi do jej braku
W artykule ktory wskazalem mowa jest o cukrzycy typu 2 ale... w czasie kiedy ja pierwszy raz usłyszalem o operacji bypasu dla otyłych które niespodziewanie WYLECZYŁY trzustkę chorego cukrzyka pisano wlasnie o dziwnym mechanizmie powrotu trzustki do normalnego stanu. Zapewne nie każda choroba trzustki da sie leczyć w ten sposób ale warto temat zgłębić i sprawdzić co naprawdę sie dzieje. Ja póki co widze że jak chodzę głodny to cukier jest w normie. Gorzej z neuropatią bo ta niestety postępuję. Ostatnio poza stopami zaczynam odczuwać drętwienie rąk. Zapewne ciąg dalszy problemów. Nie wiem jak z tym sobie radzić. Leczenie farmakologiczne jest dość nieskuteczne i mocno0 mi rozwaliło wątrobę. Leki odstawione już rok bo wątroba bardziej potrzebna -zwłaszcza na majówkę Jest jak jest. Dla mnie balaganiarza i nerwusa życie cukrzyka z powiklaniami to nieustanna walka o bycie sobą. Nie czuję się gościem od życia z manometrem w ręku. Mając do wyboru alkohol i dobre towarzystwo lub spokojny poranek zawsze wybierałem ... towarzystwo :) . Bez ryzyka nie ma zabawy.
Niestety z czasem tylko tę zabawę zaczynam sobie dawkować - ale to zapewne pesel.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Autor tematu
Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Skir »

@zielonka ja wyznaję podobną zasadę: podobno można żyć bez alkoholu i towarzystwa, ale to już nie życie. :)
@kleryk tak, słyszałem o braciach Rodzeń. Ciekawi lekarze i mądrzy. Ale oni oferują leczenie cukrzycy typu 2, a nie 1.
Co nie znaczy, że nie będę się łapał wszystkiego.
Zapytana lekarz dietetyk o "dietę cukrzycową" odpowiedziała, że nie ma takiej. Ale oczywiście dieta powinna być. Dieta po prostu zdrowa. I tak obliczona, żeby były weglowodany (MUSZĄ BYĆ), tłuszcze i białka, ale w odpowiednich ilościach i proporcjach. Dla mnie, cukrzyka, są produkty, które powinienem unikać, bo w 100g mają bardzo dużo węglowodanów, lepiej wybierać inne, bo brzuch chciałby być syty. :). No i kwestia indeksu glikemicznego, czyli kwestii wchłaniania. Muszę też jeść a4-5 razy dziennie (idę spać po północy a wstaję o 6.30), bez dużych przerw, ponad 4 godzinnych pomiędzy posiłkami. Ostatni posiłek 2-3 godz przed snem, czyli w moim przypadku 21.
Raczej nie mam nadwagi (182 - 82kg) ale w ciągu miesiąca ograniczenia słodkości, ziemniaków, weglowodanów (np chleb dla cukrzyków, makaron razowy) schudłem 6 kg. Picia nie ograniczałem :lol:
Na przykład teraz wyliczyłem sobie, że obiad który dostałem w przeliczeniu muszę przed zjedzeniem go podać sobie trzy dawki insuliny. Ale poniewaz za dwie godziny idę na bieżnię, co spali mi sporo cukru, podałem tylko dwie.
Jeżeli mam zamiar pić, to muszę przed pójściem spać sprawdzić ilość cukru. Około 3 w nocy może być zbyt duży spadek. :scratch: Czyli.... trzeba się nie kłaść spać i pić do rana :D . To chyba wspólne dla typu 1 i 2. Podczas imprezy powinno się wtedy spożywać te produkty, które powoli uwalniają cukier, właśnie żeby go "starczyło" na 3 nad ranem i odpowiednio się rozłożyło.
Ostatnio zmieniony sobota, 12 lut 2022, 13:43 przez Skir, łącznie zmieniany 3 razy.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: kleryk88 »

ja bym na twoim miejscu zaryzykował zresztą nie ma co ryzykować sam byłem na tej diecie przez rok(dalej bym był gdyby nie mój tryb pracy) i czułem się zajebiście dodam ze mam tendencje do nadwagi a chodząc cały czas najedzony zredukowałem wagę o 15kg. Oni fajnie pokazują na przykładzie śniadania jaki się kształtuje poziom cukru w organizmie. Mówią by sprawdzić samemu zbadać sobie rano poziom cukru zjeść zalecane śniadanie co ci dietetyk nakazał potem po i godzinę po a potem na drugi dzień zjeść np jajecznice 2-3 jajka na maśle z boczkiem i np pomidora i powtórzyć eksperyment i zobaczyć jak reaguje twój organizm jak znajdę ten odcinek to zapodam.

znalazłem:
https://www.youtube.com/watch?v=47MLlyC1fwM fakt mówią o typie 2 ale spróbować nie zaszkodzi

kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: kwik44 »

U mnie skuteczna jest owsianka. Nie znoszę jej, ale z owocami jestem w stanie zjeść. Do tego dorzucam białko serwatkowe. Wprawdzie mam z tego 400kcal to jednak od 7 do 14 nie jestem głodny. Później różnie. Zwykle jakaś bułka grahamka czy chlebek żytni. Jak mam dzień bardziej białkowy to wskakuje stek. Lubię fasolę czy bób. Ja swoją „dietę” wzorowałem na kulturystycznej. Cały problem to uciąć cukry proste z chleba, ciast, piwa, etc. Wszystko co ma wysoki indeks. Jajka na boczku na odmianę też są dobre. Najgorsza jest monotonia. To zabija motywację…

Pepex
30
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 9 wrz 2021, 08:39
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jak pić z cukrzycą?

Post autor: Pepex »

radius pisze:Może trzeba poznać genezę zachorowania na cukrzycę? Posłuchajcie naprawdę mądrego lekarza.
No proszę Cię. Pierwsze sprostowanie to nie lekarz.
Drugie z mądrym to ma tyle wspólnego co litera "M" z parawanem.
Uwaga na brednie które opowiada. Ten koleś to znachor, oszust i wyłudzacz.

Pepex
30
Posty: 48
Rejestracja: czwartek, 9 wrz 2021, 08:39
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: Pepex »

Skir jeśli chodzi o ruch to on bardzo pobudza spalanie cukru po kilkunastu godzinach czyli daje też opóźniony efekt. Oczywiście, wysiłek powoduje gwałtowne spalanie ale efekt też jest kolejnego dnia. w postaci lepszego spalania.
Z czasem nauczysz się ile musisz cukru dostarczyć przed aktywnością fizyczną by wystarczyło na nią.
Niestety to tak różowo nie jest. Tu nic stałego nie ma.
Jak już się nauczysz co nieco, rozpykasz ile czego i kiedy to przyjdzie remisja i nadzieja. Złudna.
Później koniec remisji i rollercoster. Masz już o tyle dobrze, żeś po wieku dojrzewania a więc nie nałoży się na to burza hormonalna ale jeszcze jest cała masa innych czynników, które będą powodowały wahania.
Co do alko Ci nie pomogę. Moja córa z cukrzycą I typu jeszcze nie pije. Ja ma II. Piję kiedy chcę i mam to w tyłku. Skok cukru raz na miesiąc mnie nie zabije a nigdy nie jest to skok w kosmos. Ktoś tam wspominał o metforminie. Do niej można dołożyć empagliflozynę. Powoduje zwiększone wydalanie cukru z organizmu.
Jak by nie było najlepszym rozwiązaniem ostatecznie jest pompa. Niestety, nierefundowana staruszkom w tym chorym kraju.
Trzymaj się.
Ostatnio zmieniony sobota, 12 lut 2022, 20:59 przez Pepex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: radius »

Pepex pisze:Pierwsze sprostowanie to nie lekarz.
No, to się dokształć, bo akurat dr Hubert Czerniak ma wyksztalcenie medyczne i jest specjalistą chorób wewnętrznych 8-)
Pepex pisze: Ten koleś to znachor, oszust i wyłudzacz.
To może podasz jakieś fakty :scratch: Kogo to oszukał i co wyłudził :o A słowo znachor wzięło się od "zna chorobę", więc nie bardzo rozumiem czy chciałeś tym określeniem go zdeprecjonować, co nie bardzo ci się udało wobec tego co napisałem powyższej, czy wychwalić jego znajomość medycyny :D
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Post autor: zielonka »

A na urlop lub inne ekscesy może by coś dało zainwestowanie w zdalny czytnik ?

https://www.mojacukrzyca.org/?a=text&id ... ii-CGM-FGM

Raz czy dwa do roku można by znac swoje parametry na bieżąco - albo nawet na początku nowej drogi postepowania dla szybkiego rozpoznania efektów swoich działań ?
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
ODPOWIEDZ

Wróć do „Alkohol a zdrowie”