Dziwny osad w winie

Wszystko o winach z winogron. Przepisy, sposoby, metody...

Autor tematu
marnopopis
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 8 sty 2022, 11:47

Post autor: marnopopis »

Witam serdecznie !

Mam takie pytanko, czy ktoś z Was jest wstanie mi powiedzieć co to za osad ? Od razu mówię że jeszcze nie otwierałem butelki i nie sprawdzałem smaku ani zapachu wina. Wino butelkowane na przestrzeni września-października.
Pozdrawiam !

https://zapodaj.net/461d3a356e5fb.jpg.html
https://zapodaj.net/6963fe0e0c2a2.jpg.html
alembiki

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Dziwny osad w winie

Post autor: patrzal »

Czy dobrze widzę, że to kryształki?
Jeśli tak, a wino było z winogron lub rodzynek, to obstawiałbym wytrącenie tzw. kamienia winnego - wodorowinianu potasu. Nic strasznego, nic szkodliwego, wystarczy odfiltrować. Na zachodzie używają tego (pod nazwą cream of tartar) do zakwaszania żywności i napojów, jak u nas kwasku cytrynowego.

Autor tematu
marnopopis
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 8 sty 2022, 11:47
Re: Dziwny osad w winie

Post autor: marnopopis »

Dokładnie są to kryształki, z początku twarde ale w palcach można je spokojnie rozgnieść, no dobra czyli nic strasznego to trochę mnie uspokoiłeś ;)

użytkownik usunięty
Re: Dziwny osad w winie

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
Ciekawa rzecz ten "osad". Pierwsze widzę :roll: Czy tylko w winie gronowym tworzyć się on może?
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Dziwny osad w winie

Post autor: kiwitom23 »

marnopopis pisze:co to za osad ?
Musiałeś wino mieć w dość niskiej temperaturze, wtedy przeważnie wytrącają się kryształki. Zbije Ci to kwasowość wina. Ja jak mi wychodzą zbyt kwaśne wina to wystawiam je na mróz dlatego, żeby właśnie te kryształki się wytrąciły. Większość kwasów jest w nich zawarta.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Dziwny osad w winie

Post autor: rozrywek »

Ja raz piłem takie.
Wino produkowane przez rolnika, oficjalnie butelkowane, na etykiecie było info że osad jest naturalny.
Winko w smaku takie sobie, a te kryształki to w zębach jakby pokruszone cukierki pudrowe.

W pierszej chwili myślałem że to wapń, czy coś z wody się wytrąca.
Ale po chwili, jestem w Holandii, przez 9 lat ani razu nie odkamieniałem czajnika.
Każdy z pracowników dostał taką flaszkę na święta, wielu nie wiedziało co tam pływa,i nie chciało tego, to flaszki pozgarniałem ja. A co. Czytanie etykiety pomaga.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
marnopopis
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 8 sty 2022, 11:47
Re: Dziwny osad w winie

Post autor: marnopopis »

@kiwitom23
Fakt, wino było w temperaturze ok 4-5 stopni, o tym nie pomyślałem ...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 sty 2022, 09:14 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Gronowe”