"Kopsnij drina"

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
"Film dokumentalny o Wiesławie Janiszynie znanym w internecie jako Wiesław Wszywka. Był youtuberem, który dzięki swojej naturalności i charyzmie, zdobył ogromną popularność opowieściami o mocniejszych trunkach i nietypowych przysmakach. Smutne informacje o śmierci przekazał prowadzący kanał "Naffnaff", z którym współpracował zmarły twórca". :|
Komentarze są zbędne ale uznałem, że film o nim musi się znaleźć na tym forum. Kto chętny, kopsnijcie lajka twórcy filmu. Dziękuję
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: kiwitom23 »

Lajk dawno dany, szkoda chłopa, bardzo pozytywna postać. Szkoda, że nie dożył odremontowania swojego domu, tak jak mu obiecywali.
Ostatnio zmieniony sobota, 1 sty 2022, 13:05 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

ZiemniakPyrka
100
Posty: 131
Rejestracja: wtorek, 12 sty 2021, 14:37
Ulubiony Alkohol: Ziemniaczany - własny
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: ZiemniakPyrka »

Z tego co pamiętam zrobili mu remont we własnym zakresie. Pieniądze zbierali na operacje oczu i chyba protezę uda. Fundusz, który pozostał przekazali na konto wnuka Pana Wiesława (było głosowanie), który niestety dość mocno choruje.
Awatar użytkownika

marian.naworski
200
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 16 sty 2020, 13:16
Otrzymał podziękowanie: 20 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: marian.naworski »

Szkoda tylko że praktycznie wszystkie jego filmy z degustacjami zostały usunięte przez władze YouTube. Jak zawsze naruszenie społecznego..... czegoś tam .
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: MASaKrA_Domingo »

kiwitom23 pisze:Lajk dawno dany, szkoda chłopa, bardzo pozytywna postać. Szkoda, że nie dożył odremontowania swojego domu, tak jak mu obiecywali.
Jak pisze pyrka, odremontowali mu dom. Naprawdę ładnie to wyszło. Pamiętajmy przecież, że jak sympatyczną osobą by nie był, to był pijak i niestety co mógł, zamieniał na wódkę.

Cytat, który z pewnością przejdzie do historii, to:
"Wódka jak to wódka - każda smakuje tak samo, czyli znakomicie" :D
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: kiwitom23 »

No i co z tego, że był pijak, każdy z nas jest nim w mniejszym, lub większym stopniu. Po za tym to choroba, na którą od pewnego momentu nie ma się wpływu. Ja tam bym mu zostawił trochę kasy na przepicie, jakie on miał inne "przyjemności" w życiu? Przynajmniej przed zejściem by sobie trochę poużywał...
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1414
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: mtx »

MASaKrA_Domingo pisze:Pamiętajmy przecież, że jak sympatyczną osobą by nie był, to był pijak i niestety co mógł, zamieniał na wódkę.
Warto dodać, że był sympatyczny na filmikach, bo poza nimi i dla większości ludzi był delikatnie mówiąc "niewdzięczny" ;)
marian.naworski pisze:Szkoda tylko że praktycznie wszystkie jego filmy z degustacjami zostały usunięte przez władze YouTube.
Praktycznie wszystkie filmy z nim - nie jego, są na kanale Dawida - to są jego filmy, nie Wieśka ;)
Awatar użytkownika

marian.naworski
200
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 16 sty 2020, 13:16
Otrzymał podziękowanie: 20 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: marian.naworski »

Masz rację MTX filmy są na kanale naffnaf , sprawdzałem pół roku temu i nic nie było a chciałem odszukać odcinek z gazowaną wódką.
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1414
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 124 razy
Kontakt:
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: mtx »

Test szampanów :D
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: seneka »

Człowiek którego nie dało się nie lubieć. Niestety alkohol go zabił. Niech spoczywa w spokoju.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: rozrywek »

Dla mnie był rewelacyjny.
W prostocie przekazu bez ubarwiania w ładne słowa.
Ą, ę.
Nawet jakby powiedział że coś smakuje jak masło maślane to jest to przezabawne przecież.
Niechby i sobie chlał, nikomu nie szkodził, fajne było to co mówił.

"Przyszedłem pożyczyć szczęścia, zdrowia...i 5 złotych"
Geniusz postoty przekazu.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
Małe sprostowanie.
W poście otwierającym napisałem, że komentarze są zbędne. Myliłem się- przepraszam. Tego filmu nie da się nie komentować. Oczywiście. Komentarze w temacie filmu i spraw związanych z nim są jak najbardziej wskazane :ok:
Film pokazujący problem i dramat człowieka chorego i głęboko uzależnionego od alkoholu. Film prawdziwy, także przykry i w pewnych sytuacjach żenujący,- ukazujacy, do czego jest się w stanie posunąć człowiek, żeby zaspokoić alkoholowy głód. Oczywiście, film ten pokazuje zaledwie krótki wycinek z życia p. Wiesława. Lubimy go za cięte texty i określenia, które obfitują w tym przekazie. Niemniej uważam, że również powinien być w pewnym sensie przestrogą. Taaa
Nasuwają mi się pytania czy miał jakiekolwiek wsparcie bliskich krewnych - rodzina?. Czy tylko to była dobra wola autora filmu i internautów? Poza tym co się stało z tą altaną, gdzie kręcone były filmy z degustacji, testów? Czy ja dobrze widzę? - 4m:45s filmu -vlog#9, wklejonego przez kol.@mtx wygląda na spaloną?...
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: kiwitom23 »

Zbiórka, zbiórką, ale przecież autorzy tego vlogu ewidentnie wybili się na Wiesławie, oglądalność była o wiele większa, niż innych ich produkcji. Wiem, że dochody reklamowe z Googla są w takich przypadkach niebagatelne, a jakoś nikt nie wspomina o tym, czy Wiesio w tych dochodach partycypował, a przecież to całe lata były?
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: rozrywek »

@defacto
Ze wsparciem ze strony rodziny czy znajomych w wypadku nałogu jest ciężko, praktycznie każdy się odwraca.
Też nie znamy jego życia, jak wspominasz, a kawałek tylko.
On wiedział co robi i lubiał to.
Lubił ten stan upojenia.
My też lubimy się wstawić, bo to fajny stan, czyż nie?
Alkoholizm to jedno, bo musisz walnąć, organizm tego rozpaczliwie potrzebuje, ale przy tym lubieć to to trochę inaczej wygląda.
Żył, tak jak sobie wybrał.
Lepiej czy gorzej.

@kiwitom23 też mam swoją opinię na temat oprawy filmów ich powstawania, oraz autorach. Ale wolę zamilknąć w tej materii. Tak będzie lepiej.

Dobrzy by było go powspominać z jego tekstów:

Pyt: Wiesiu twoja ulubiona piosenka?
Odp:
" jeszcze po kropelce"

Inne:
Z czego sie biorą żylaki?
Odp:
" z j.....nia na stojąco, nogi się męczą"

Albo opis ośmiorniczki w puszce:
" to jest kałamarnica we własnym atramencie"

No dzinius, jak dla mnie.

I inne:
Lepiej na grzyby czy na ryby?
" nieważne, aby flaszka była"

Pocytujmy jego ciekawe wypowiedzi, bo to naprawdę wesoły facet był.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: użytkownik usunięty »

@kiwitom23
Po to robi się film, żeby coś zyskać (niekoniecznie kasę) ale czy jest sens przypinac mu łatkę kogoś, kto mógłby sp. Wiesława wykorzystać w celach finansowych? Z tego co wiem, monetyzacja wynikająca z reklam na YT, wyłączona była więc nie ma mowy o zarobkach.
kiwitom23 pisze:... jakoś nikt nie wspomina o tym, czy Wiesio w tych dochodach partycypował, a przecież to całe lata były?
Chyba ktoś na filmie wspominał, że żadnych pieniędzy do ręki nie dostał. Gdyby było inaczej sądzę, że byśmy nie doczekali końca serii. Wydaje mi się, że to był ostani odcinek...
Taaa
"By się to rodziło na kamieniach" :)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: rozrywek »

Wiesiu był wspaniały:

"Ostatnio zrobiłem wątrobie niespodziankę..napiłem się wody"

Opis zakonnicy:
" to taki ksiądz samica, tylko z dziurą"

Dalsze cudo:
"To coś ma złą zaletę, za mało alkoholu"

A finalnie:
"Słodkie jak miód z ucha"

I to wszystko z jednego odcinka.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Marian_jl
150
Posty: 193
Rejestracja: czwartek, 19 lis 2015, 18:00
Krótko o sobie: Piję okazyjnie ..a że okazje się trafiają codziennie , tak bywa
Ulubiony Alkohol: Próbuję wszystkiego , może trafię na to ulubione.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 43 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: Marian_jl »

rozrywek pisze:Wiesiu był wspaniały..
Zależy jak na to spojrzeć .
Z jednej strony pan Wiesio był może i „wspaniały „
-Luzackie podejście do życia
-Swoiste poczucie humoru
-Brak problemów życiowych
-Wspaniały kompan do biesiady
- Świetny gawędziarz
można tak wymieniać jeszcze .. no k… dusza człowiek

Można też spojrzeć inaczej .. pod kątem upadku , upodlenia człowieka , kogoś kto dla nałogu poświęca najbliższych który ma za nic ich dobro

Jest teraz taka moda że domorosły „filmowiec” nagrywa meneli i wrzuca to do neta ku uciesze jednych .. no może i ku przestrodze drugich.
Łatwo jest namówić takie osoby na takie „sesje „ filmowe bo wystarczy zaspokoić ich podstawową potrzebę życiową czyli dać coś do picia.

Żeby lepiej zilustrować problem jaki dostrzegam podeprę to przykładem z własnego podwórka.

W moim bloku mieszkał pan Tadzio.
Pan Tadzio miał pracę ,dom , rodzinę ale ….miał też ciąg do alkoholu ale nie miał umiaru.
Z biegiem czasu pan Tadzio stracił to co miał , dach nad głowa też bo żona pogoniła go z domu .
Całe dnie spędzał pod pobliskim sklepem a spał na na schodach prowadzących do piwnicy w bloku w którym mieszkała jego rodzina .
Brudny, zaszczany , śmierdzący … czuło się ten odór jak się wchodziło do bloku bo schody są przy wejściu. Kobiety bały się schodzić do piwnicy.
I takim naszym panem Tadziem mógłby się zainteresować lokalny amator filmów , kręciłby z nim filmy i wrzucał do neta .Wystarczyło by kupić piwo czy jakiś mózgojeb zwany winem i pan Tadzio by brylował przed kamerą .
A potrafił też mówić pijackie wierszyki czy używane w swym środowisku powiedzonka .
Pan filmowiec zrobiłby z pana Tadzia celebrytę którego losy śledziłoby tysiące internautów i nawet słało środki pieniężne żeby pasję pana Tadzia podtrzymywać .

Jest jednak druga strona medalu

Jest rodzina , pan Tadzio ma żonę i dwójkę dzieci : syna i córkę wiek 15-18 lat.
Co te dzieciaki czują mając za ojca takiego degenerata , kiedy wstydzą się wejść do bloku bo nie wiedzą jaki zastaną widok , omijają okolice sklepu gdzie przesiaduje .
Czy takie filmiki przedstawiające ojca by ich cieszyły , jaka reakcja byłaby kolegów szkolnych i znajomych .Czy one byłyby dumne z faktu że ich ojciec jest CELEBRYTĄ którego znają tysiące , wielu bawi i jest odbierany jako fajny , dowcipny gość.

Tak podsumowując , każdego można wylansować - każdy znajdzie swojego odbiorcę :scratch: :D :scratch: :D
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: rozrywek »

@Marian Ji.

A ja specjalnie kierowałem tę rozmowy, aby bardziej powspominać zabawne teksty, niż oceniać jego życie.

Oczywiście nie napisałeś nic złego na Wiesia temat. Wiadomo że chlał na potęgę.
Ale on był naturalny, i prześmieszny zarazem, dlatego ludzie go lubili.
Na pewno zabawniejszy niż ten:
Jakby Wiesiu Wszywka posłuchał tego pitu pitu gościa w białej koszuli to by zjadł swój kapelusz.

Obejżyj ten filmik i oceń szczerze, którego z nich jeszcze jedno nagranie chciałbyś zobaczyć.

Pozdro dla ciebie. :piwo:
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
użytkownik usunięty
Re: "Kopsnij drina"

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok:
Scena z filmu 33m:50s- Pan Wiesław ulega sugesti pewnej Pani i odgrywa rolę pijanego żula. Kładzie się pod ścianą budynku, przykryty gazetami w tle piesek i rower. Ma udawać "mocno zmęczonego człowieka" Ludzie patrzą i drą łacha :angry: Ciekaw jestem, kto z nich ma większą uciechę i bardziej pusty łeb :
-Pani reżyser
-Operator kamery
-Główny bohater?
Z wielu filmów z Wiesławem w roli głównej można się nieźle ubawić. Natomiast po tej scenie pomijając to, że prawdopodobnie chcieli pokazać jakąś parodię z przywitania "Dostojnych Gości" z filmu pt. "Alternatywy4" mam bardzo przykre odczucia. Ech... :hmm:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”