Różne strony moralności i religijności

Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy

Post autor: Drupi »

Co to ma wspólnego z kosciołem? Nic. Prawo jest złe, bo wino można produkować a procenty nie. Powiedzmy że to jest to samo co wino, tylko koncentrat, do rozcieńczania na "wino." Normalne we wszystkich dziedzinach produkcji, tylko nie alkoholu. Nic nie poradzimy, wszędzie w Europie takie prawo. Małe wyjątkiem są ale ..Nie nam dyskutować. Można by się doszukać dużo idiotycznego prawa nawet w bogatych krajach. Dotyczacych innych produktów, czy zachowań.
I like noble drinks.
promocja

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Tak samo dlaczego ludzie kupują jak samemu mogą zrobić.
Wszyscy moi znajomi mówią że boją się kupić sprzęt bo wcześniej czy później staną się alkoholikami.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

A dużo ludzi oddało życie dla wiary. Popiełuszko. Wasi idole go zabili.Tylko bandytom i komunistom on przeszkadza. I nigdy nikomu nie obrzydzicie koscioła ani wiary.
Po pierwsze Popiełuszko nie ODDAŁ życia za wiarę. Jego po prostu zabili bandyci - tacy sami jak Ci w sutannach . Po prostu tak jak księża mysleli że są bezkarni. I zresztą jak księża byli. Nikomu nie mam zamiaru obrzydzać wiary - wierz - ale bądź mądry i na zło mów zło i nie pozwól soba manipulować. Twój umysł został poddany naświetlaniu wysoce toksycznym jadem i to z jednej tylko strony. Masz w zasadzie tylko jedno w głowie - każda bolesna prawda to atak na wiarę i kościół . Otóż wiara a kościół to nie to samo. I dlatego tak konieczny jest pluralizm i dostęp do wielu źródeł. Wnioski wtedy można wyciągnąć na bazie swojego rozumu. Boli Cię co piszemy bo to może dla Ciebie pierwsze spotkanie z inną niż ta głoszona powszechnie w TV URBANA II prawdą. Boli i dobrze- obyś tylko zechciał zamiast nam ubliżać od lewaków czy nazywać heretykami zastanowić się co zmienić w sobie i wokół siebie. Piszesz że szukamy zła - nie ono po prostu jest nam znane a Ty się go wypierasz.
Nie usłyszeliśmy od Ciebie ani jednej merytorycznej wypowiedzi - tylko groźby i wyzwiska. To nie jest dobra platforma do porozumienia zkimkolwiek. Idziesz sladem inkwizytorów hitlerowców i komunistów sprowadzając dyskusję do tak niskiego poziomu. Pamiętaj że za jakiś czas będa Cię czytać ludzie z niekoniecznie pustymi głowami. Co pomyślą o Tobie religii i kościele ? Bo ja po tym braku merytoryki jaki tu serwujeesz w życiu nie poparłbym ani Ciebie ani tym bardziej tego co reprezentować usiłujesz . Twoja wiara to nie wiara a zlepek sloganów a Twój kościół to nie kościół a organizacja opieki nad bezmyślnymi. Im to na rękę bo głupimi i zarządzać łatwo i okradać ich można bezkarnie.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

To ty idź i powiedz prokuratorowi. I nie rób z siebie idioty. I nie zadręczaj siebie i innych. Mi nic złego ksiadz nie zrobił. A lewacy szukaja tylko wladzy a nie dobra ludzi. Podlizuja się pedałom żeby zasilić ich elektorat KO i szukają wszelkich metod po agresję w madjach co jest oznaką słabosci. Sikorski, Frasyniuk itd. Przez lewactwo nie ma pakietu rozwojowego. Donoszą proszą o sankcje. Nie ma większych szkodników bo wpłaciliśmy składke. NIC im to nie pomoże zdobyć władze. Pieniadze stracone, a nasze dane. Antypolskie działania. Szkodniki.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Drupi, nie myślałeś o tym aby sam się zgłosić do usunięcia?
Czy mam to zrobić za ciebie?

Język którym władasz to język pełen nienawiści, może to właśnie ty zabierasz innym WOLNOŚĆ WYBORU.

Wyzywasz i lżysz wszystkich wokół.

Diabły, debile i krzywdzący kościół twój ukochany.

A ja mam swoje wyznanie, swoją religię, a pierwsze zawarte w nim słowo:

Żyj i daj żyć innym.
To moje prawo, i takie słowo będę głosił.

Język prawdy, wolności i pokory, oraz przede wszystkim brak nienawiści którą szerzysz, my tu różnimy się, mamy czasem inne poglądy, ale nikt tu nikomu nie ubliża.

Wystarczy już tej nienawiści którą siejesz, z tego ziarna nic nie urośnie, na samym nawozie nie urosło jeszcze nic, do tego potrzeba dobrej ziemi.

Zgłaszam cię do usunięcia, to nie jest miejsce na nienawiść i falę hejtu jaką roztaczasz.

Good bye.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Rozrywek. Ok. Zgłaszaj. Tylko tu więcej by się należało zglosić. I ciebie. Obrazasz moje uczucia religijne. I Zielonka. Radjus.Ja się wcale tym nie przejme. Są i inne portale. ;)
Ps.
Jeszcze jedno.Proszę o usunięcie całego tematu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 gru 2021, 21:35 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Góral bagienny »

Idę po browara i popkorn ;)
A tak na serio to siąś na :dupa: i skończyć te przepychanki :bardzo_zly:
Stare chłopy a takie niepoważne :angry:
Jak dzieci się nakręcacie :shock: jaja ogolić i do przedszkola wysłać :bardzo_zly:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Drupi pisze:Rozrywek. Ok. Zgłaszaj. Tylko tu więcej by się należało zglosić. I ciebie. Obrazasz moje uczucia religijne. I Zielonka. Radjus.Ja się wcale tym nie przejme. Są i inne portale. ;)
Widzisz w błędzie jesteś, nikt tu nie obraża uczuć religijnych... Ty wciąż mylisz religię z instytucją, która obrała sobie za cel pieczę nad tą religią - tylko, że całą tą misję wykonuje w sposób coraz bardziej nieudolny - to co uchodziło w czasach gdy ludzkość była stosunkowo mało rozwinięta i miała bardzo ograniczony dostęp do informacji, w obecnych czasach nie ujdzie - mądrzy włodarze wyplenili by chwasty i wyszli z tego obronną ręką... natomiast obecni wolą wsadzić głowę w piasek i udawać że oset na rabacie to piękna ozdoba - jak komuś zbytnio zbrzydnie to przesadza się na inną rabatę.
Drupi pisze:Jeszcze jedno.Proszę o usunięcie całego tematu.
Akurat w tym instytucja jaką jest KK ma sporo doświadczenia... niewygodne fakty należy głęboko ukryć, a najlepiej spalić.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Radjus nie piszę się przez J, ani z dużej litery.


radius.
Prosić możesz o usunięcie całego tematu, tylko że wspomniany radius jest jego autorem.


A temat jest jakbyś zapomniał nie o wyższości kościoła nad innymi, a o wolności wyboru.

Free will,
Którą właśnie wolność ograniczasz.
To forum o nalewkach, i domowych alkoholach, nie o wyższości kościoła.

Nikt ci tutaj nie naubliżał, a powiedział parę słów prawdy.

Ani jedna z twoich wypowiedzi nie była ani merytoryczna ani poparta faktami.

Nie spalił nikt twego kościoła, uczęszczaj sobie i to nawet i 3 razy dziennie. Nikt ci nie broni.
Tymczasem żegnaj.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

Drupi pisze:Obrazasz moje uczucia religijne. I Zielonka. Radjus.
@Zielonka, jak widzisz diabły już szykują dla nas kocioł tam na dole. A co gorsza (dla ciebie), będzie to kocioł z czerwonego materiału. Tfu... :hahaha:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: Qba »

Koledzy, obserwuję temat i czekam. Emocje rosną co mnie nie dziwi ale zalecam spokój. U mnie równo piździ więc spożywam grzańca z pomarańczą! Polecam. :piwo:
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Góral bagienny »

Polecam herbatę po góralsku jak umiesz zrobić :D
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Qba pisze:U mnie równo piździ więc spożywam grzańca z pomarańczą!
Obawiam się że niektórzy powinni odstawić % na dłuższy czas ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

O :klaszcze: Ze śliwowicą :pije:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: seneka »

Co poniektórym meliskę proponuję pier.....ć :D
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: jakis1234 »

Drupi fajnie podkręca dyskusje. Aż szkoda, że takich ludzi jest coraz mniej. Chociaż w sumie to mi nie szkoda. Niestety, jestem niewierzący więc na piekło nie mam co liczyć . Panowie, więcej luzu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Upraszam wszystkich usuwaczy o wstrzemiężliwość. Kto ma niech bierze melisę kto umie zrobić niech pije nasze ulubione vollty.
A czemuż to kolega rozrywek usuwał będzie kolegę Drupi albo też kolega Qba może nawet cały temat ? Tu naprawdę jest wiele nauki i to dla wielu.
A chorych lub innomyslnych należy naprawiać a nie likwidować. Za kocioł z tfu metalu podziekuję i zapewne na tyle każdy diaboł mi pozwoli abym sobie wybrał w czym się smażę.
Prośbe kolegi Drupi akurat rozumiem bo zapewne zauważył że mocno naruszył wizerunek swoich idoli i swój własny i lekki wstyd zagościł więc wzorem wielbionych swoich guru proponuje zamieść pod dywan. O nie, nie róbmy tego. Przemyśl pan panie i przyznaj wreszcie że Kościół w Polsce a wiara chrześcijańska nie idą pod rękę.
Jedną rzecz zrobię z miłości do bliźniego swego aby mógł się odnaleźć i zrozumiał że jest ratunek tylko że trzeba ludzi kochać prawdziwie.
Oto znak że nie tylko myśmy wszetecznicy potepiający tych złotem kapiących. Nie zgadzam się z tym purpuratem w wielu kwestiach ale jego ocena sytuacji jest całkiem jak moja - tyle jesteś wart na ile kochasz . Zauważcie gdzie biskup widzi diabła i gdzie (jak ja) wilki w owczej skorze

https://youtu.be/FXMf_OxsSF4?t=678
Tu masz pan idola i przykład jak już sam sobie rozumu nie wlałeś do tej pory. I choć nie wszystko zrozumiesz to jedno musisz w końcu pojąć - tylko miłość i szacunek dla innych da Ci jakies szanse w walce z Diabłem a nie wyzwiska i straszenie
No chhyba że Twoim guru jest niejaki Natanek - to tutaj juz ratunku nie będzie
Ostatnio zmieniony środa, 29 gru 2021, 00:12 przez zielonka, łącznie zmieniany 3 razy.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: manowar »

@zielonka ja też podobnie jak Qba zaczynam obserwować. Wstrzymuję się bo ładnie prosisz a ja Cię lubię i nie chce mi się potem słuchać twojego jęczenia...
Podsumowując - macie 24h na ochłonięcie i powrót do akceptowalnego języka - wszyscy, bez wyjątku.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Jeśli kol @X będzie ganiał z gołą dupą wokół ogniska to może i nazwę go dzikusem, ale nie będę go od razu wieszał na pierwszym drzewie.

Jesli ja ubrany na pomarańczowo będę głaskał tygrysa to nie jestem terrorystą, tylko gościem co sobie głaszcze kotka.
Siedzę w kucki i medytuję.
A inny z brodą będzie składał pokłon swojemu bogowi.

Jak obok przechodzić będzie procesja, to nie rzucał kamieniami w nich będę, a poczekam jak przejdą. Wolno im.

Ale jak oni mi zaczną bez powodu drażnić kotka, to się kocidło wreszcie wkurzy, po cholerę mnie zaczepiasz.

Siedział sobie chłopina po cichu, nikomu nie wadził, był wolny.

Żył w symbiozie i z naturą i z tym kolesiem co sobie wokół ogniska skakał.
A z procesji wyrywa się paru ochotników i zaciukali neszczęśników dwóch.
Jaki mieli powód? Co złego zrobili?

Byli inni, jedyna ich wina.

Oni tylko byli inni, nic więcej.

Ten z dzidą też miał krew czerwoną, nie czarną, to był człowiek.

A pretensje teraz do kota, że z łagodnego zwierzaka w plamki, zrobił się tygrys i gryzie, bo mu procesja zadeptała i zgniotła cały miot.

Po co było tak czynić?

Wystarczyło przejść obok, i nikt nikomu by nie przeszkadzał.


Niestety w każdej procesji trafią się zaślepieńcy pełni gniewu i nienawiści.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

To po co @ zielonka pisze kłamstwa. Pokazuje lewacką tabele z mapą Polski jako w mojej miejscowosci i okolicznych zaznaczone są przypadki pedofilii, przez kzięży. Zielonka piszesz perfidne kłamstwa i obrazasz moje uczucia religijne bo tu nawet jak pies się zesra wszyscy wiedzą a tu i w okolicy nigdy czagoś takiego nie było.
Albo piszemy prawde albo wstawiamy kłamliwe gówna na portal. Jakim trzeba być baranem żeby wstawiać takie kłamstwa. Które mogą obrażać tysiace ludzi.
To chyba nie jest portal Urbana, nawet jak on jest dla niektórych idolem.
Ostatnio zmieniony środa, 29 gru 2021, 06:36 przez Drupi, łącznie zmieniany 1 raz.
I like noble drinks.

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus :ok: https://alkohole-domowe.com/forum/unanswered.html
Zapraszam w linki i tam się wykażcie. Pozdro :respect:

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Gdybym był posłem to wprowadziłbym kilkusettysięczny kary za fałszywe pomówienia, oskarżenia, o pedofilię. Taki Urban może zapłacić swojej bardzo wysokiej emerytury fałszywe mu świadkowi żeby załatwić księdza który jest Bogu ducha winny.
Żona spotkała kiedyś swojego nauczyciela WF który sprzedawał garnitury. I się pyta: to pan tutaj? To nie jest nauczycielem? Powiedział że w Polsce jest tyle fałszu że woleliby sprzedawać garnitury. Przy całej klasie poprosił 1 uczennicę żeby mógł pokazać jakie ma człowiek mięśnie i które od czego służą. Zgłosiła się jedna ,pokazał, a potem z uśmiechem powiedziała że teraz go oskarża molestowanie. Cała klasa się temu sprzeciwiła, to i jej oskarżenia, ale nauczyciel odszedł z zawodu sam, choć nikt go nie zwalniał. Debilis króluje bo nie ma kary a to był bardzo dobry nauczyciel.
To samo zrobili z ordynatorem mojego szpitala który trzymał wszystkich w ryzach i nie było że pielęgniarka się uśmiechnie do ordynatora nic nie będzie robić. Podesłali mu dziewczynę, żeby zrobił USG jak tylko zrobił, oskarżyła go o molestowanie bo tak jej kazali, oczywiście bez powodzenia, ale też odszedł sam z tego szpitala. Ten człowiek dawno temu uratował mojemu synowi życie. Jakie to smutne.
Ostatnio zmieniony środa, 29 gru 2021, 08:19 przez Drupi, łącznie zmieniany 2 razy.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Marian_jl
150
Posty: 191
Rejestracja: czwartek, 19 lis 2015, 18:00
Krótko o sobie: Piję okazyjnie ..a że okazje się trafiają codziennie , tak bywa
Ulubiony Alkohol: Próbuję wszystkiego , może trafię na to ulubione.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Marian_jl »

Dyskusja w tym temacie osiągneła poziom który często określamy jednym słowem na D.
Wydaje mi się że tylko po spożyciu sporej dawki alko można prowadzić taką dysputę na trzeźwo to chyba niemożliwe.
Doszło do tego że nawet główni aktorzy tej FARSY proszą o usunięcie.

A ja mam inną prośbę do admina :

PROSZĘ TEGO NIE USUWAĆ

Niech to będzie ślad tego do czego można doprowadzić w niewinnej dyskusji , może główni aktorzy tego spektaklu po dojściu do siebie zobaczą co wypisywali i jak to się stało że brali w tym udział .Część może będzie się wstydziła tego że dali się tak podprowadzać.

P.S.
A tak z ciekawości zapytam. Z okazji Dnia Górnika załozyłem nowy wątek i jakoś bardzo szybko został wykasowany.Co się tam wydarzyło że zniknął bo jakoś nie zauważyłem .
Ostatnio zmieniony środa, 29 gru 2021, 08:28 przez Marian_jl, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

manowar pisze: macie 24h na ochłonięcie i powrót do akceptowalnego języka - wszyscy, bez wyjątku.
Maniek, wstrzymaj lejce :) Jeśli uznam, że została przekroczona granica przyzwoitości, sam zamknę temat. Dopóki nie lecą qrwy i chu.e, ciekawa a czasami śmieszna dyskusja, niech trwa :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

rastro pisze: Nic nie usprawiedliwia zbrodni kościoła... przez te 2000 lat trochę tych zbrodni się uzbierało łącznie z masowym ludobójstwem... pod tym względem Hitler i Stalin wcale nie byli znacząco większymi zbrodniarzami. I całe te krucjaty prowadzone przez KK w imię boga nie miały za wiele wspólnego z religią jako taką, one miały na celu zwiększanie wpływów KK.
Po pierwsze: tak, Kościół dopuścił się dużo zła.
Po drugie: nie chodzę raczej do Kościoła, to instytucja, która odeszła od idei chrześcijaństwa. Ale wobec tak "potocznego" podejścia muszę zareagować, jako hmmm fachowiec.
Porównywanie Kościoła do Stalina czy Hitlera to już na maksa przegina. Mamy XXI wiek i ocenianie dziś pewnych działań z perspektywy 2000 lat to absurd. Jeszcze nasi ojcowie przywiązywali kotom puszki do ogonów i to była świetna zabawa (sic!). Wyprawy krzyżowe? Oczywiście: mordowanie ludności przez krzyżowców itp. Ale to wówczas było normalne! Każdy tak robił i tym zakutym łbom nie dało się nic wytłumaczyć. Zresztą poziom umysłowy i etyczny wszystkich , lub prawie wszystkich był żenująco niski. To były dzikusy! A jednak sami papieże często odnosili się do wypraw krzyżowych negatywnie a ich przywódcy nawet dowodzili będąc objęci klątwą.
Gall Anonim z satysfakcją opisuje fakt gwałtu Chrobrego na księżniczce kijowskiej, bo po co odrzuciła jego wcześniejszą propozycje małżeństwa. Takie dzikie czasy, to nie starożytna Grecja czy Rzym. Ludzie zdziczeli. Niski poziom analfabetyzmu starożytnego Rzymu osiągnęliśmy dopiero w XIX wieku.
Zapominamy , że nawet ten dziki Kościół w średniowieczu wychodził sporo po za dzikość swoich czasów. Między innymi tzw. pax dei czy stopniowe rozwijanie praw kobiet (tak!). To było tak jakby wprowadzać naukę Jezusa wśród dzikich w Afryce: powoli trzeba zmieniać zwyczaje.
Kościół w średniowieczu walczył z tą dzikością, organizował pierwsze szpitale dla ubogich, walczył z prawem zemsty, nauczał o wybaczeniu. Oczywiście znajdą się przykłady działających odwrotnie: bo Kościół to ludzie wówczas żyjący, ale przybyłe z kosmosu ufoludki.

Stosy i polowanie na czarownice: w większości palono na nich nie heretyków, a oskarżonych i sądzonych przez świeckie sądy skazanych za czary. To były prywatne wendety, fanatyzm lub po prostu chęć załatwienia swoich spraw. W moim mieście księża próbowali powstrzymać tortury czarownic, na które zjeżdżała się cała okoliczna szlachta. Ot, ciekawe przedstawienie: męczenie kobiety. A to było niecałe 400 lat temu.
W krajach protestanckich na stosach palona innych protestantów lub katolików. Że o islamie nie wspomnę czy dzikości wyznań azjatyckich.
Po jednej stronie księża pedofile, po drugiej Popiełuszko czy Kolbe. Nie wkładajmy ich do jednego worka.
Kiedyś zakonnikami zostawali ludzie z powołania lub tacy... którzy szukali utrzymania i środków do życia. Dziś bycie księdzem to też czasem droga do pieniędzy i kariery - jak Rydzyk.

I tak dalej. Sporo tego. A że pojawiali się pedofile, sadyści, zdrajcy i mordercy? Niestety , jak wszędzie - choć wymagania do tego stanu mam wyższe niż do nauczycieli czy murarzy. Większym problemem jest to, że hierarchia kościelna to tuszowała!!
Nie lubię , jak wspomniałem, instytucji Kościoła w dzisiejszej formie. Mnie on nie pomaga w tej formie, w jakiej istnieje. Zresztą nie uznaje wielu ich prawd. ALE WIELU LUDZIOM POMÓGŁ DOJŚC DO BOGA. I choć ich nie rozumiem, jak mogli uznać niektóre dogmaty, podziwiam.

Porównanie ideologii Zła i celowego mordowania do KK... dobra, nie będę więcej pisał.
Ostatnio zmieniony środa, 29 gru 2021, 08:55 przez Skir, łącznie zmieniany 2 razy.
I love the smell of bimber in the morning.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: lesgo58 »

"...obrazasz moje uczucia religijne..."
Fenomenalny jest ten wytrych słowny wymyślony na potrzeby kodeksu karnego. Najgorsze w tym wynalazku jest to, że ce facto "broni " tylko jednej religii. :scratch:
Trochę poszukałem w necie bo byłem ciekawy - o co tu chodzi.
Znalazłem taki ciekawy artykuł, który ukazał się na łamach "Życia Duchownego" w nr 83/2015
W bardzo profesjonalny sposób wyjaśniona została istota tego zwrotu wytrychu. Gorąco polecam przeczytać...
Oto jeden ze znamiennych cytatów:
"...We wszystkich uczuciach religijnych ukryte jest nasze ego i trzeba pamiętać o tym, aby go nie zrównać z Bogiem. Silna wiara i dojrzała osobowość powinny nam pomóc w radzeniu sobie z obrazą "świętych wartości", ale w taki sposób, że nie tracimy zdolności do krytycznego my­ślenia i z uczuć nie robimy jedynego kryterium reagowania. Wrażliwość religijna może być cnotą albo wadą, a obraza uczuć religijnych sygnałem tego, co dla nas jest święte, albo objawem neurotycznej religijności. Ani bycie "hormonalnie zakłopotanym", ani bycie "silnym wiarą" rozumianą jako niepodatność na urażenie uczuć religijnych nie jest rozwiązaniem. Wiara mocna to wiara z emocjami i głową w świecie sacrum i profanum, której nie jest obojętne to, co "święte", ale która z wrażliwości nie czyni usprawiedliwienia dla przemocy.

Tekst pierwotnie ukazał się na łamach Życia Duchowego 83/2015..."

Link:
https://deon.pl/wiara/duchowosc/czy-moz ... jne,389729
Ostatnio zmieniony środa, 29 gru 2021, 08:51 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Kazdy z was ukrywa fakt, że kościół potępia zboczenia, a lewactwo je promuje jako normalne zachowanie. W ramach " WOLNOŚCI". To obrzydliwe .
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Doody »

Co to znaczy zboczenia??? Czy według ciebie homoseksualizm jest zboczeniem?
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

Drupi pisze:Kazdy z was ukrywa fakt, że kościół potępia zboczenia, a lewactwo je promuje jako normalne zachowanie.
@Drupi, zacznij się leczyć...
A wracając do "obrazy uczuć religijnych" i wolności wyboru, to zacytuję kilka zdań.
Wokół przepisów dotyczących obrazy uczuć religijnych narosło wiele kontrowersji. Dotyczą one między innymi pytań o to, czy penalizacja obrazy uczuć religijnych nie stoi w sprzeczności z neutralnym światopoglądowo państwem. Wątpliwości dotyczą także tego, czy nie jest to ograniczanie wolności wypowiedzi, a także swobody artystycznej. Jednocześnie podkreśla się, że wolność myśli i wyznania jest jedną z podstawowych wolności człowieka. Wolność religijna jest zatem dobrem, którego naruszenie obarczono pewną sankcją karną.
Czyn zabroniony usankcjonowany w artykule 196. ma charakter powszechny. Może go zatem popełnić każdy, niezależnie od tego, jakiego jest wyznania i czy w ogóle jest osobą wierzącą.
Powstają jednak wątpliwości dotyczące tego, które działania stanowią obrazę uczuć religijnych. To, co dla niektórych osób jest pewnego rodzaju manifestem, dla innych może stanowić obrazę uczuć religijnych.
Na temat obrazy uczuć religijnych rozstrzygał między innymi Europejski Trybunał Praw Człowieka. W wyrokach tych poruszano zagadnienia dotyczące wolności artystycznej. Jeden z wyroków dotyczył performerek z grupy Pussy Riot. W tym przypadku Trybunał stwierdził, że organy państwowe naruszyły prawo do wolności wypowiedzi. Sankcje za obrazę uczuć religijnych były zatem nieuzasadnione. Z drugiej jednak strony przywołać można wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2015 roku. Orzeknięto w nim, że karanie za obrazę uczuć religijnych jest zgodne z Konstytucją. (Z czym osobiście się nie zgadzam)
Artykuł 196 kk stoi na straży uczuć religijnych. Ale czym są te uczucia, nikt nie wie. Kodeks karny używany jest w Polsce do zwalczania wolności słowa i ekspresji artystycznej. Obraza uczuć jest obecnie ścigana z oskarżenia publicznego – co jest dość sprzeczne z ideą państwa neutralnego i świeckiego.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

@Drupi. Nie każdy
Uważam, że w pewnych sprawach, kościół nabiera "wody w usta" lub mówi o tym w taki sposób, żeby się domyślić, kto tu ma rację, niejednokrotnie nawijając makaron na uszy. Niestety często w białych rękawiczkach w wyrafinowany i dyplomatyczny sposób. Po coś są te studia. Mam wywalone na kościół jako instytucje, księży, biskupów i innych tego typu nierobów, którzy zapomnieli o płaceniu podatków. No i gdzie tu równość? @Drupi - jest napisane, że "Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego” (Mt 19,24; por. Łk 18,25). - znasz to? To teraz idź do proboszcza, jedź do biskupa i zobacz jak żyją, ile tam "złota". Ale dziennie w kościele taca wystawiona... Bo mało. Pomodlić mogę się wszędzie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Marian_jl
150
Posty: 191
Rejestracja: czwartek, 19 lis 2015, 18:00
Krótko o sobie: Piję okazyjnie ..a że okazje się trafiają codziennie , tak bywa
Ulubiony Alkohol: Próbuję wszystkiego , może trafię na to ulubione.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Marian_jl »

radius pisze: ... ciekawa a czasami śmieszna dyskusja, niech trwa :ok:
Jak zauważa autor wątku , no niech trwa.
I ja posłużę się cytatem byłego premiera , dyskusja "TRWA i TRWAMAĆ "

W tej czasami śmiesznej dyskusji doszło dp paradoksu.
Grupa umiarkowanych katolików broni WIARY przed nawiedzonym KATOLEM :D :) :D :) :D :) :D :)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: lesgo58 »

Niestety i czasami tak trzeba. Bo dyskusje powinny prowadzić do konsensusu a nie radykalizacji postaw. Rzeczywistość która nas otacza nie ma wartości tylko zero jedynkowych.
A najstraszniejsze jest to, ze postawy radykalne są ciągle podsycane. Widać komuś jest to na rękę.
Gdy czytam "...Kazdy z was ukrywa fakt, że kościół potępia zboczenia, a lewactwo je promuje jako normalne zachowanie..." - to się zastanawiam na ile jest możliwe dotarcie z racjonalnymi argumentami. A gdy jeszcze te słowa wymawia gorliwy wyznawca religii miłosierdzia i pojednania - to znowuż się zastanawiam z kim mam do czynienia. Kim jest ta osoba wymawiająca te straszne słowa i szufladkująca innych. Ja - tak zwykle po ludzku - zaczynam się bać takich osób. W podświadomości zaczyna zapalać się czerwone światełko i włącza się autocenzura postępowania i artykułowania poglądów. Bo nigdy nie wiadomo czy nie będę z tego w przyszłości rozliczany. Przez kogo? Przez religijnych radykałów, którym nie będzie podobać się moje poczucie wolności.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

Jeszcze o "obrazie uczuć"...
W 2018 roku skierowano takich spraw do prokuratury 90, w 2019 roku 136, a w 2020 roku już 146 spraw. Ta tendencja pokazuje działania mające na celu ograniczenie wolności wypowiedzi artystycznej i możliwości wyrażenia krytyki, czy światopoglądu, o ile wywodzi się on z innych źródeł niż religia katolicka.
Zasadność stosowania jest różna w zależności od konkretnych uwarunkowań w danym państwie. Takie zapisy mają sens, gdy mamy do czynienia z wieloma współistniejącymi kościołami, religiami czy związkami wyznaniowymi. Tak jak na przykład w Niemczech, gdzie współistnieje katolicyzm i protestantyzm, ale jest też znacząca mniejszość muzułmańska, i gdzie istnieje bardzo bolesne doświadczenie antysemityzmu i antyjudaizmu.
I tam te przepisy mają znaczenie dla ochrony przedmiotów sakralnych, czy miejsc spoczynku zmarłych, które były w przeszłości bezczeszczone i niszczone, i są ważne z punktu widzenia ochrony pokoju społecznego poprzez budowanie wzajemnego szacunku.
Ale jest to zupełnie inny kontekst niż w Polsce. Patrząc na zgłoszenia do prokuratury, widać, że te przepisy nie służą do ochrony mniejszości np. do ścigania autorów antysemickich napisów na murach miast i miasteczek, tylko służą w gruncie rzeczy do ochrony Kościoła katolickiego w Polsce.
A Kościół katolicki w Polsce to jest instytucja, która ma władzę, pieniądze, przywileje, dostęp do wielu mediów i wsparcie obozu rządzącego, i nie ma problemu z tym, żeby mógł być jakoś uciśniony i źle traktowany.
W polskim kontekście te przepisy służą jedynie ograniczeniu prób słusznej i uzasadnionej krytyki kościoła i blokowaniu działań performatywnych, które mają charakter wyrażenia sprzeciwu wobec działań hierarchów.
Ta sytuacja odsłania wręcz skrajny brak symetrii w tej kwestii. Jeżeli ze strony księży płyną słowa pełna pogardy pod adresem jakiejś mniejszości, np. mniejszości LGBT+, to osoby z tej mniejszości nie mają właściwie jak się bronić.
Można się powoływać na zasady dotyczące dyskryminacji czy mowę nienawiści, ale wiemy, że to nie działa. W przestrzeni publicznej jest wiele nienawistnych wypowiedzi pod adresem osób LGBT+ (vide posty @Drupi) a próby jakieś obrony przedstawiane są przez prokuraturę jako atak na kościół.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: kiwitom23 »

@Drupi tak dla załagodzenia sytuacji powiem ci, że jestem zagorzałym antyklerykałem i ateistą, ale mimo tego mam znajomego księdza, z którym często spotykam się na kawie, czy nawet na drinku. On zna moje poglądy, a ja jego i często dyskutujemy bardzo spokojnie i bez emocji. Jedna i druga strona ma świadomość, że nigdy nie przekona oponenta do swoich racji w 100%, ale często się zdarza w trakcie dyskusji, że on mi przyznaje rację, a niekiedy ja jemu. Życie nie jest czarno-białe, a składa się z odcieni szarości. I powiem ci, że bardzo lubię te dyskusje z nim i sądzę, że jeżeli wszyscy księża byli by tak otwarci i trzeźwo myślący jak on, to tej instytucji nikt by tak nie atakował. Z tobą zapewne nie udało by mi się tak podyskutować na argumenty i bez emocji, prawda?

Cenię papieża Franciszka dużo bardziej niż naszego JPII za jego podejście i skromność. Pamiętam jak po jego wizycie w 2016 roku moja firma odkupiła kilka Matizów od kurii krakowskiej. Matizy miały miesiąc i przebiegi po kilkaset kilometrów. Nówki sztuki, a i ceny za nie były dobre. Skąd kuria miała je, ano przed przyjazdem Franciszka zakupiła bodajże 12 sztuk dla naszych purpuratów, bo wiedzieli że Franciszek będzie jeździł po Polsce zwykłym Golfem, więc jakoś tak nie wypadało wsiadać do tych wypasionych limuzyn. Po wyjeździe Franciszka Matizy od razu poszły pod młotek, limuzyny wyjechały z garaży i wszystko wróciło do normy. Jak nazwać takie zachowanie? Czy to nie totalne zakłamanie?
Ostatnio zmieniony środa, 29 gru 2021, 10:40 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: kiwitom23 »

I jeszcze jedno kolego @drupi, wiedz że agresja wywołuje agresję. Do tej pory nie podałeś nawet jednego argumentu na poparcie swoich tez, zamiast tego wyzywasz i obrażasz współdyskutantów, a to nie prowadzi do niczego. Podaj jakieś argumenty, postaraj się mnie, czy innych spokojnie przekonać do twoich racji. Przy dobrej i wiarygodnej argumentacji, nawet ja potrafię zmieniać zdanie.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Tu nikogo nie bede przekonywał bo Urbana nigdy nikt nie przekona do zmiany pogladów, ani prawdy. Tylko nigdy nie myślałem że ten portal jest tak " czerwony". W niektórych postach poziom kłamstwa sięga zenitu. Nikogo nie interesuje ile kościół ma zasług moralnych w kształtowaniu sumienia ludzi a tylko jest przedstawiany jako przestępca. Przyjdzie czas że opuszcze ten portal, i jeszcze bardziej skieruje się na prawde. Bo stawałem w obronie prawdy, a uświnicie kazdą prawde. Tzn niektórzy z was. :bardzo_zly:
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

Ble, ble, ble... Żydzi, pedały, cykliści i "czerwoni". To już wszyscy twoi wrogowie? Zapomniałeś o tatuowanych, farbowanych na zielono i noszących znak krzyża do góry nogami :hahaha:
A propos krzyża. Czy gdyby Jezus zginął na szubienicy, nosił byś dzisiaj na szyi jej symbol :scratch: A gdyby rzymianie rzucili go lwom na pożarcie, co wtedy byś czcił :o
@Drupi, to chyba twój idol :)
Ostatnio zmieniony środa, 29 gru 2021, 11:30 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Góral bagienny »

@radius A tak z innej beczułki :D to mnie ciekawi jedno :scratch:
Tyle tematów skasowałeś bo były za bardzo "polityczne" :hahaha:
A teraz sam założyłeś i jeszcze bierzesz w nim aktywny udział :scratch:
Co się zmieniło :scratch:
Chyba pisiory musiały Ci niezle dać w kość :mrgreen:
Nie mniej :respect: za założenie tematu.
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Wydaje się że kasowania dopuszczają się inni głównie admin modowie zwykle zamykają tematy i ew oczyszczają z nadmiernego syfu. Ale w sumie jako użytkownicy nie wiemy kto faktycznie kasuje tematy.
Ostatnio zmieniony środa, 29 gru 2021, 11:37 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

LuarvikLuarvik
150
Posty: 176
Rejestracja: poniedziałek, 22 lip 2019, 21:30
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: LuarvikLuarvik »

Problem jest tak marginalny, że czarni musieli sobie aż dekret wysmażyć :D

https://www.edziecko.pl/rodzice/7,79361 ... =BoxOpImg3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Radioaktywne”