Czy kupić destylator z e-destylatory.pl?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
marcinb
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 29 sie 2021, 20:57

Post autor: marcinb »

Witam wszystkich.
Chcę zakupić destylator, głównie do czytego 96% produktu. Można powiedzieć że jestem pół amatorem w tym temacie.
Mój budżet to 2 do 2.5 tys wertowałem forum i ciężko się zdecydować znaleźć.
Proszę o oipnie odnośnie tego:
https://e-destylatory.pl/produkt/aabratek-delux/
oraz możliwe braki czy może coś innego ktoś poleci.
Szukałem czegoś z buforem, szkoda że nie ma automatu czy regulatora pewnie..
Z góry dziekuję i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 10:05 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: destylator

Post autor: jakis1234 »

O rany, ile razy jeszcze się to badziewie przewinie.
Kolego, na temat tego sprzętu jest już kilka wątków na forum.
Zobacz chociażby ten: https://alkohole-domowe.com/forum/post2 ... ry#p254559
Omijaj e-destylatory szerokim łukiem.
Pogadaj z polecanymi producentami, tutaj masz spis https://alkohole-domowe.com/forum/lista ... 23846.html
Oni gwarantują, że sprzęt będzie dobrze wykonany.
A to co proponują e-destylatory to jakaś chińszczyzna i to jeszcze źle wykonana.
Ostatnio zmieniony niedziela, 29 sie 2021, 23:05 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
marcinb
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 29 sie 2021, 20:57
Re: destylator

Post autor: marcinb »

To może ktoś poleci destylator, beczka 30 litrów, wysokość max 240cm, wizjer, regulator, wypełnienie dobre. Jak już wspomniałem zależy mi na dobrej jakości czystego alkoholu. Automat e-arc by ułatwił pracę i pytanie czy bufor będzie potrzebny bo myślę że i tak dwa razy będzie puszczane.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: destylator

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Omijać szerokim łukiem!! Wady konstrukcyjne i to w ilości astronomicznej.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: destylator

Post autor: jakis1234 »

@marcinb, pogadaj z producentami, dałem ci spis.
Zbiornik 30l to mało, weź minimum 50l, bufor się przydaje, ale nie jest niezbędny.
Zawsze możesz dokupić później.
Automat zbędny, zresztą w tym budżecie i tak automatu nie znajdziesz.
Poczytaj również https://alkohole-domowe.com/forum/pierwsze-kroki.html, tam masz sporo informacji o sprzęcie.
A skoro
zależy mi na dobrej jakości czystego alkoholu.
, to sprzęt musi być dobrze wykonany, więc omijaj wszystkie te dziwne wynalazki.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

kamilasta
400
Posty: 430
Rejestracja: poniedziałek, 30 sie 2021, 15:09
Krótko o sobie: Robię to, co sprawia mi radość, staram uczyć się na błędach i odpuszczać sprawy, na które nie mam wpływu, często się uśmiecham i śmieję do utraty tchu. Żyję.
Ulubiony Alkohol: wszystko co owocowe
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 56 razy
Otrzymał podziękowanie: 76 razy
Re: destylator

Post autor: kamilasta »

Dzień dobry.
Dołączę się do tematu wybrania pierwszego sprzętu dla totalnego laika, który w życiu nie widział produkcji, za to degustatorem jest :)
Chciałabym prosić o podpowiedź odnośnie sprzętu do wyrobów owocowych. Najchętniej jak najmniej skomplikowanych w obsłudze. Gdzieś mi mignęło słowo "automat"... To bardzo ładne słowo :) Poczytałam trochę teorii na forum i dalej wiem tyle co nic. Nie chcę władować się w zakup jakiegoś cud-sprzętu, z którego więcej szkody niż pożytku będzie. Budżet też mam ograniczony, ale powiedzmy, że mogę wydać 2500-3000 tys. Najwyżej nerkę sprzedam ;)))
Wdzięczna będę za jakiegoś linka, albo podpowiedź.
Wszystko, co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
online
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: destylator

Post autor: Góral bagienny »

Do owoców i zboża to alembik, półkowa lub pot-still
Jeżeli myślisz tylko o owocach i zbożach jak ja :D to polecam kociołek z płaszczem i pot-still.
Powinieneś się zmieścić w budżecie :ok:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: destylator

Post autor: Lord Pagon »


FoQs
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 27 mar 2018, 18:28
Podziękował: 1 raz
Re: destylator

Post autor: FoQs »

Mógłby ktoś coś polecić na pierwszy sprzęt na którym mógłbym się uczyć i nie musieć co chwilę dokladac do niego? Raczej czysta bym chciał robić czasem może smakowe coś typu whisky ale jeżeli tych dwóch nie da się na jednym sprzecie to aby czysta była :)
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: destylator

Post autor: jakis1234 »

@FoQs poczytaj https://alkohole-domowe.com/forum/pierwsze-kroki.html, poszukaj - ten temat był wałkowany wiele razy.
Nikt Ci gotowej recepty nie przedstawi, sam musisz dojść do tego co chcesz robić i czego potrzebujesz.
Pozdrawiam z opolskiego.
online
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: destylator

Post autor: Góral bagienny »

@FoQs Szukaj kolumny pod nazwą aabratek ;)
Najlepiej u tych fachowców https://alkohole-domowe.com/forum/topic23846.html
Powodzenia :ok:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

FoQs
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 27 mar 2018, 18:28
Podziękował: 1 raz
Re: destylator

Post autor: FoQs »

Masz rację, problem w tym, że im więcej czytam tym mniej wiem, mniej rozumiem :/

Mod.
Nie cytuj posta poprzedzającego.
Ostatnio zmieniony sobota, 4 wrz 2021, 08:43 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: destylator

Post autor: arTii »

@FoQs - jeśli czysta - to zapewne na początek cukrówka. Jeśli tak to kolumna zasypowa z głowicą aabratek lub UFO. Do tego OLM i bufor.
Uderz do akasa czy do aakk to Ci doradzą.
Automat - w tej cenie co na początku wątku napisana - nie ma szans. Sam nasz sterownik do automatycznego prowadzenia procesu (z podglądem przez sieć) kosztuje około połowę tej kwoty...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

FoQs
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 27 mar 2018, 18:28
Podziękował: 1 raz
Re: destylator

Post autor: FoQs »

@arTii myślałem nad cukrowka ewentualnie nastawy robić z owoców (przeważnie mam ich trochę) tylko gdy czytam co raz więcej to co raz mniej rozumiem. Np widziałem jakieś kolumny czy tam destylatory i np tam nastaw ma być bez ciał stalych no to luz myślę ale jak czytam o nastawach z owoców to zaczynam już głupieć i nie wiem sam co mi potrzebne i jak robić.
Z zakupem mi się nie spieszy na razie czytam chce się dowiedzieć wszystkiego co potrzebne bo gdy już kupię chciałbym używać a nie myśleć co z czym :) co do ceny to wiadomo im taniej tym lepiej ale wiem też że nie ma co czasem zbytnio oszczędzać bo wyda się później znacznie więcej :)

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: destylator

Post autor: arTii »

Nie idź w żadnym wypadku w grzanie gazem. Tylko elektryk - wygoda i bezpieczeństwo.
Jeśli będziesz mieć grzałki bezpośrednio w zbiorniku (większość tak ma) - to faktycznie będziesz mógł gotować tylko rzadkie i to z reguły dobrze przefiltrowane bo przypali się na grzałkach. Gęste/z owocami to tylko zbiornik z płaszczem. Ale zawsze można fermentować z owocami czy z młótem i przed destylacją odfiltrować.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: destylator

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Przede wszystkim skup się na tym, że jeśli tylko masz fundusze, to słowo klucz dla Ciebie - modułowość.

Dla przykładu możesz mieć kolumnę zasypową ( zwaną potocznie i mylnie aabratkiem, bo aabratek to rodzaj głowicy, a nie kolumny ), możesz mieć półkową, możesz mieć jeszcze jakiś rodzaj potstilla. Jeśli masz to na TC lub SMSach, to możesz sobie dowolnie zmieniać rodzaje, w zależności od tego, co chcesz uzyskać.

Ja mam tak właśnie i za radą kolegi góral bagienny sugerowałbym Ci @kamilasta skupienie się na alembiku, ale raczej innym podejściem.
Zaopatrz się w zbiornik z płaszczem ( nieodzowny element przy gotowaniu owoców czy zboża - osobiście nie wyobrażam sobie destylacji z każdorazowym filtrowaniem wsadu ), a jak będzie miał kryzę z SMS, to do tej kryzy możesz dopasować nasadkę alembikową, jaką jest Ci w stanie zrobić specjalista od obróbki miedzią, jak np @MałyJack.
Jest to wydatek 3000zł w górę ( w zależności od wielkości zbiornika przede wszystkim ), ale to najlepszy zestaw.

W zbiorniku z płaszczem przecież bez problemu ugotujesz cukrówkę, więc nie potrzebujesz zbiornika z grzałkami w środku, jeśli masz miejsce.
Masz na nim kryzę z SMS, więc jak będziesz chciał podłączyć kolumnę, to nie będzie to problem.
Do whisky, owoców ściągasz kryzę, montujesz nasadkę alembikową i proszę - masz to, co mieć powinieneś, w zależności od potrzeb.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Dudek
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 17 gru 2021, 20:40
Re: destylator

Post autor: Dudek »

Cześć, na olx pojawił się ciekawy destylator. Pytanie do was co o nim sądzicie ?? Używany najczęściej do czystego. I czy jest możliwość rozbudowy.
https://www.olx.pl/d/oferta/destylator- ... IOZNM.html

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: destylator

Post autor: rastro »

Wydaje się, że to robota jednej z polecanych manufaktur ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

użytkownik usunięty
Re: destylator

Post autor: użytkownik usunięty »

:ok:Serwus
@Dudek. Nie wchodząc zbytnio w szczegóły jego wygląd i opis moim zdaniem, nie budzą zastrzeżeń. Niemniej, było już kilka wzmianek o problemach z zalaniem takiej rury mocą 2x2KW. Niezapominajmy, że realnie może być ze 200W mniej a to tylko pogarsza. Taka jest właśnie zainstalowana tam moc. Przemyśl coś mocniejszego - tylko do zalania kolumny. Proces, prowadzić możesz na 2KW, lepiej na 2,5KW. Poza tym, nie zastanawiałbym się nad oob jeśli pytasz o możliwość rozbudowy.
@rastro. Daruj sobie takie odpowiedzi. Kto z polecanych konstruktorów popełnia takie błędy? -
"Opcje dodatkowe:
- Ovm+ chłodnica libega"... Czy to nowy typ chłodnicy?
Kogo masz na myśli? Uważam, że powinniśmy wiedzieć kto zacz.
Awatar użytkownika

Kòpôcz
1050
Posty: 1051
Rejestracja: środa, 15 kwie 2020, 19:53
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 139 razy
Re: destylator

Post autor: Kòpôcz »

Jako mający już wielokrotne doświadczenie zamówień u Tomasza chyba mogę się wypowiedzieć. Bardzo solidny, schludny i niedrogi wykonawca, zdecydowanie polecam tym, którzy wiedzą czego chcą i dlaczego. Nie polecam jednak osobom dla których to pierwszy sprzęt. Tomasz to człowiek spoza środowiska, który uczy się na zamówieniach klientów, którzy do niego przychodzą i dokładnie pokazują i wyjaśniają co i jak chcą. Bardzo dobrze wykona zlecony projekt, z każdą niejasnością, albo propozycją zmiany zadzwoni i skonsultuje. Niestety raczej nie doradzi co brać na początek, ani jak podejść do pracy na sprzęcie. Tak więc: doświadczonym zdecydowanie polecam, zaczynającym przygodę proponuję innych wykonawców.
Domowe gorzelnictwo, jako najwyższa forma oporu przeciw fiskalnemu uciskowi władzy, staje się dziś patriotycznym obowiązkiem.

rastro
2500
Posty: 2558
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: destylator

Post autor: rastro »

Akurat sprzęt z linku wygląda na całkiem poprawnie wykonaną kolumnę, ja bym tylko sugerował zamówić wersję z OLM.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”