Sklep w Szczecinie

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko

Autor tematu
r4dzio
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 5 gru 2021, 23:40
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: r4dzio »

Witam szanownych degustatorów,

Rozglądam się za kupnem sprzętu, najlepiej w postaci aabratek. Czy ktoś poleci jakiś sprawdzony sklep w Szczecinie lub okolicy, albo poleci kogoś do wykonania owego urządzenia?
Mam sporo owoców na ogrodzie i serce mnie boli gdy patrzę jak się marnują, więc na zdrowotne nalewki jak znalazł. Aabratek chyba będzie do tego najlepszym rozwiązaniem do budżetu 2k?

Dziękuję i pozdrawiam.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Mrooq
250
Posty: 298
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Sklep w Szczecinie

Post autor: Mrooq »

Tu masz całą listę polecanych wytwórców

https://alkohole-domowe.com/forum/lista ... 23846.html

A tu link do zestawu który spełni Twoje wymagania co to urobku na nalewki, a i alkohol smakowy np. z owoców da radę na nim zrobić

http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... .html#opis
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 gru 2021, 10:32 przez Mrooq, łącznie zmieniany 1 raz.
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.

Autor tematu
r4dzio
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 5 gru 2021, 23:40
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sklep w Szczecinie

Post autor: r4dzio »

Dzięki za wskazanie sklepów.
1. Przejrzałem wszystkie ale żaden z nich nie jest że Szczecina lub okolicy. Pozostaje chyba zatem zamówić od któregoś ze wskazanych.
Rozumiem, że są to w większości nasi forumowicze i można zaufać jakości wykonania?

2. Ten aabratek, który proponujesz, myślę że spełni oczekiwania. Zastanawia mnie tylko pojemność kega, bo jest to 30l . Zakładam, że lepiej od razu wejść w pojemność 50l?

Pozdrawiam

wawaldek11
2500
Posty: 2913
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Sklep w Szczecinie

Post autor: wawaldek11 »

Keg 50 l wskazany, bo w 50l ugotujesz nawet 20l, a w trzydziestce tylko mniej ;)
Chyba zauważyłeś, że nasz region odstaje od reszty Polski biorąc pod uwagę aktywnych forumowiczów i producentów sprzętu. A może są utajnieni :) Osobiście znam kilku :ok:
Pozdrawiam,
Waldek

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Sklep w Szczecinie

Post autor: patrzal »

@wawaldek11 Producentów, czy użytkowników?
@r4dzio sklepów stacjonarnych z porządnym sprzętem do destylacji w ogóle w kraju jak na lekarstwo, w Szcz to już szczególnie, nawet z surowcami do browarnictwa jest słabo. Kiedyś w ogrodniczym na królowej Jadwigi mieli na sprzedaż jakiś szybkowar z odstojnikami, ale jak już miałbyś coś takiego kupić, to już lepiej zrobić samemu. Przynajmniej mają tam sensowny wybór drożdży, wężyków i korków ;-)

wawaldek11
2500
Posty: 2913
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Sklep w Szczecinie

Post autor: wawaldek11 »

Producent @Spawacz - tyle, że chyba raczej kociołki klei. I jeszcze mam swojego majstra w Goleniowie z którym składałem pierwszy sprzęt ZP z zewnętrznym, regulowanym refluksem. To była jakoś :mrgreen:
Jest też producent alembików, tyle że o ostrych kształtach z lutowanej blachy - wystawia na OLX.
A użytkowników/forumowiczów/hobbystów w regionie jest więcej - przez kilkanaście lat wielu poznałem i utrzymuję znajomość :ok:
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
r4dzio
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 5 gru 2021, 23:40
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sklep w Szczecinie

Post autor: r4dzio »

Dzięki Panowie za wyjaśnienia. To w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zakupić gotowca od jednego z producentów wskazanych Mroqq skoro nic sensownego w mieście się nie kupi. No chyba, że ktoś czytając ten wątek odezwie się do mnie na dniach. W końcu święta się zbliżają ;)

Pozdrawiam i "smacznych" świąt!
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2367
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Sklep w Szczecinie

Post autor: Kamal »

Z tego co się orientuję to w Szczecinie takie sklepu brak :(
K.
Obrazek

Autor tematu
r4dzio
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 5 gru 2021, 23:40
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Sklep w Szczecinie

Post autor: r4dzio »

Witam. Czy jest może jakiś producent sprzętu na tym forum z zachodniopomorskiego? Jeśli tak, to proszę o informację lub wiadomość prywatną.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”