Wino z aronii - liczenie proporcji

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
buenos1103
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 14:34

Post autor: buenos1103 »

Witam! Chciałbym upewnić się, że moje obliczone proporcje są poprawne. Chciałbym uzyskać wino polwytrawne ok 14,5%. posiadam balon 45l ale oczywiście robię winka z małym zapasem na zlewanie itp. Posiadam dwa zbiorniki fermentacyjne i w każdym będzie 25l wina. A więc proporcje aronia 17,5 kg aronii z której pp fermentacji wycisne ok 11,5 l soku, sok z jabłek 3,5l. Blg aronii z poprawka na niecukry 9, jabłka 7. Zawartość kwasu aronii 13,5 jabłek 10,5. Średnia zawartość cukru 85g/l kwasu 12,75g/l. Wychodzi na to żeby uzyskać kwasowość 7,5g należy rozcienczyc ok 1,59 razy co daje mi 25,5 litra moszczu z wodą. Cukru w owocach na 15 litrów soku będzie ok 1,3 kg. Z wyliczeń na 14,5 procent powinienem dać 6,25 kg cukru. Po odliczeniu tego zawartego w owocach wyjdzie mi ok 5 kg który muszę dodać. Wody po odliczeniu od ilości moszczu z wodą wyjdzie 10,5 l a po odjeciu objętości cukru wyjdzie ok 7,4 l wody której muszę dodać. Ostatecznie wszystkie proporcje na 25 litrów wina. sok z jabłek i aronii który wycisne po fermentacji ok 15l, woda 7,4 l, cukier 4,98 kg. Teraz moje pytanie - czy tu się wszystko zgadza? Oczywiście po zakończeniu fermentacji doslodze wino aby było polwytrawne do granicy od 8 do 12 g/l wina. Jestem dopiero początkujący w temacie wyrobu win dlatego proszę o sprawdzenie proporcji i może o jakieś wskazówki. Dziękuję!
alembiki

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: PETER29 »

Jeśli mogę coś doradzić to zrób wino z czego innego. W zeszłym roku popełniłem wino z aronii i w smaku " szału ni ma d..y nie urywa". Jest to najgorszy owoc moim zdaniem z jakiego robiłem wino. W smaku jest dziwny, po spożyciu czuć na języku jakby osad nie wiem coś dziwnego. Pomimo tego że wino jest u mnie w domu pijalne to było niestety przedestylowane. Zastanów się raz jeszcze zanim zaczniesz robić bo nie warto.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

Autor tematu
buenos1103
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 14:34
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: buenos1103 »

Dzięki Krzysztofie za radę. Jednak już winko robi się od kilku dni. Jeśli dojrzeje i spróbuję i będzie rzeczywiście tak jak mówisz zastanowię się.

85pk
5
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 16:28
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: 85pk »

Owoc aronii jest nijaki jeśli chodzi o wino, czy destylat. Ciężko otrzymać coś, co nas będzie zadziałało w smaku, jak i aromacie. Robiłem wina z samego soku, jak i z całych owoców i wszystkie kończyły jako destylat z RR4/5☺ Natomiast, jako dodatek do wisni, malin, truskawek, czy jabłek jest super. Po prostu owoc stworzony do kupażu.

Wojtek231
5
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 14 wrz 2014, 14:09
Krótko o sobie: Skromny winiarz i bimbrownik
Ulubiony Alkohol: wino aroniowo-jabłkowe i nalewki
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: Wojtek231 »

Jak ktoś lubi owoce aronii surowe to i wino z samego owocu zasmakuje.
Najlepszymi jabłkami do aronii są moim zdaniem antonówka.
Ja początkowo jak robiłem wino jabłkowo-aroniowe to oba owoce miksowałem w stosunku 15:10 (aronia:antonówka) winko wychodzi bardzo dobre. Nadawało się do bezpośredniego picia oraz jako baza do grzańca. Tylko jeden mankament, bardzo długo się klaruje.
A smak takiego wina jest najlepszy po około 1 roku.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: eldier »

Owoc aronii jest nijaki? Absolutnie się z tym nie zgadzam, ale to tylko moje zdanie.
Mógłbyś jeszcze napisać ile czasu dojrzewałeś te wina? W sumie napisz o nich coś więcej np. jakie drożdże, jakie proporcje-sok/cukier/woda, zawartość alkoholu, cukier resztkowy.

Chociaż muszę przyznać rację odnośnie destylatu, dostałem kiedyś próbkę i niezbyt mi podeszło.

W sumie to zaprzeczasz sam sobie... Skoro jest nijaki to po co dodawać go do innych owoców? Taki dodatek nie powinien wnieść nic...

Autor tematu
buenos1103
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 28 sie 2016, 14:34
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: buenos1103 »

Ja bardzo lubię aronie i też zrobiłem z niej wino. Myślę że będe bardzo zadowolony. A opinie innych użytkowników również przeczytam. Wino już w balonie więc pozostaje tylko czekać. Pozdrawiam!

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: majster1 »

sam sok z aroni jets chyba najbardziej cierpki w smaku ze wszystkich soków owocowych. ma głęboki fajny smak, lepszy niż sama czerwona porzeczka. Dosładza się sokiem jablkowym.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: majster1 »

Plan mam taki.
Wiadro 20L.

10L soku z aronii 100%
5L soku jabłkowego 100%
1kg cukru

Po miesiącu zlewanie i jeszcze 1kg.

Dobre proporcje czy powinno być jakoś inaczej? Dolać wody? Może być zwykle wiadro fermentacyjne w którym robię cydr czy musi być szczelny balon?
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: kiwitom23 »

Podaj więcej danych, jaki procent planujesz, jakie jest BLG i pH zmieszanych soków, jaka wytrzymałość % drożdży? Balon to najlepsza alternatywa, sprawdzona od lat. W wiadrze robi się przeważnie tylko fermentację burzliwą z owocami z tego względu, że łatwiej jest później te owoce odcedzić i wyciągnąć. Raczej nie trzymałbym wina przez rok w plastiku.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: majster1 »

nie wiem jaki % planuje. Aronia 100% ma blg 13,5. Sok jablkowy 100% ma blg 12.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: jakis1234 »

Majster, dolewka wody jest uzależniona od kwasowości, nie widząc jaka jest, można tylko teoretycznie planować ile dać wody.
A nie da się tego za bardzo ocenić, bo kwasowość zwłaszcza soku z jabłek może być bardzo różna.
Jeżeli nie masz jak zmierzyć kwasowości, to ja bym spróbował nie dodawać wody.
Jeżeli chodzi o cukier, to dopóki nie stwierdzisz jaką chcesz mieć moc wina, to też nie wiadomo ile tego cukru dodać.
Średnie Blg wychodzi około 13, jeżeli nie uwzględniłeś poprawki na niecukry, to mamy w efekcie końcowym Blg około 9.
Jeżeli chcesz na przykład 14% to mamy 17 gr. x 15 l x 14% = 3570 g, teraz minus cukier który już jest, czyli 9 Blg x 10 g x 15 l=1350 g.
Czyli trzeba dodać 3570 g - 1350 g = 2220 g (około 2,2kg) cukru.
Dopasuj sobie te obliczenia do swoich potrzeb.
Pozdrawiam z opolskiego.

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: majster1 »

ok dzieki. Kwasowości nie zmierze, ale w smaku aronia jest zajebiście kwasna i cierpka aż wykręca. Sok będę dodawał typowo słodki ze słodkich jablek, nie z kwaśnych dla równowagi. 2 kg cukru rozumiem, że 1 kg do fermentacji i 1 kg po fermentacji?
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl

Carl
200
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 14:03
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: Carl »

Zmierzysz. Ani to trudne, ani kosztowne...
https://browin.pl/sklep/produkt/405559/ ... nie-sokach

Wystukane z Tapatalka
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: jakis1234 »

majster1 pisze:ok dzieki. Kwasowości nie zmierze, ale w smaku aronia jest zajebiście kwasna i cierpka aż wykręca. Sok będę dodawał typowo słodki ze słodkich jabłek, nie z kwaśnych dla równowagi. 2 kg cukru rozumiem, że 1 kg do fermentacji i 1 kg po fermentacji?
Nie, ten cukier został wyliczony do fermentacji, tak żeby osiągnąć zakładane 14% alkoholu.
Możesz dodać go na dwie raty (chociaż przy takiej ilości to drożdże sobie poradzą i na jeden raz), ale to wszystko w trakcie fermentacji.
Otrzymasz wino o mocy około 14% wytrawne. Potem, jak już drożdże padną lub je ubijesz - to wtedy dopiero dosłodzisz wino tak jak chcesz.
Pamiętaj, że obliczenia wykonałem opierając się na Twoich danych Blg i zakładając, że nie odjąłeś poprawki na niecukry.
I druga sprawa, to że aronia jest kwaśna, nie do końca mówi o tym, ile ma kwasu. Czasami owoce o dużej zawartości kwasów i cukru wydają się nam mało kwaśne, a te mające mniej kwasu, ale i mało cukru - kwaśne.
Pozdrawiam z opolskiego.

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: majster1 »

ok dzieki, dzisiaj wieczorem bede nastawiał. Drożdże będą takie jak na zdjeciu + pożywka.
Chciałbym aby wyszlo wino wytrawne. Jaka jest najlepsza temperatura do fermentacji? 21 st C będzie ok? Czy ma sens sładzanie nastawu w pierwszym tygodniu?
dr.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: kiwitom23 »

Fermentacja w 21*C jest OK. Natomiast, jeżeli chcesz wino wytrawne, to ostrożnie z cukrem. Twoje drożdże mają wytrzymałość do 18% (sporo jak na wino), więc albo oblicz sobie ilość cukru na te 18% (wychodzi 3240g) i wtedy drożdże padną same od zawartości alkoholu, albo jak chcesz słabsze wino, to będziesz musiał ubić je piro, choć przy wytrawnym winie nie ubijałbym drożdży bo i po co? Wzory do obliczeń podał Ci już kolega @jakis1234.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Carl
200
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 11 lut 2019, 14:03
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: Carl »

Mnie aroniowe wytrawne nie podchodzi, ale dobrze kombinujesz - dosłodzić zawsze można, a odsłodzić się nie da

Wystukane z Tapatalka

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: majster1 »

ok dzieki sory ze takie glupie pytania zadaje ale to dla pewnosci zebym bledu nie popelnil. Czyli widze ze robi sie wszystko podobnie jak cydr tylko troche dluzej, wiecej zlewania i dodaje sie cukier wg uznania. Wole żeby bylo wytrawne, bardziej szlachetne, nie bedzie sie go piło takimi duzymi ilosciami.

sok z aroni 100% bardzo mocny, kolor prawie czarny
s.jpg
Mod.
Następny post bez polskich znaków, pójdzie do kosza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 1 gru 2021, 14:35 przez radius, łącznie zmieniany 2 razy.
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: jakis1234 »

Tylko pamiętaj, żeby dodać cukier na dosładzanie dopiero jak będziesz miał pewność, że drożdże już nie ruszą.
Inaczej będziesz zbierał korki od butelek z podłogi razem z winem.
Masz opisy jak ubić drożdże - poczytaj.
Pozdrawiam z opolskiego.

majster1
200
Posty: 216
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2021, 10:58
Krótko o sobie: Naturalne soki 100% NFC tłoczone na zimno.
https://polskiepomidory.com.pl/
Ulubiony Alkohol: cydr
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Kontakt:
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: majster1 »

czy mogę dolać soku winogronowego do nastawu na wino aroniowe które pracuje już od 10 dni?
Polskie soki naturalne PolskiSok.pl
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Wino z aronii - liczenie proporcji

Post autor: jakis1234 »

Tak

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”