Apacz_21

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
apacz_21
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 28 lis 2021, 19:15

Post autor: apacz_21 »

Moje uszanowanie dla szanownego grona;)

Wlazilem na forum, czytałem, uczyłem się mnóstwa rzeczy - chyba lepiej niż 3-4 lata. I w tym czasie robiłem ordynarny bimber na urządzeniach, do których wstyd się przyznać. Wychodziło nawet do 85% - można to 'na biede' nazwać 'smakowkami' - bo różne rzeczy przepuszczałem. Czas, wytrwałość, samozaparcie , eksperymenty - dzięki temu udało się zrobić coś co dla mnie / znajomych / rodziny - 'nadawalo się picia', a niektórym podobno smakowało.

Dojrzalem natomiast do etapu, w którym chce robić produkt, który obiektywnie będzie można nazwać 'przyzwoitym';]
Sprzęt - to co mam - przyprawiło by was pewnie o palpitacje serca. No ale myślę, że mimo wszystko czegoś się nauczyłem na własnej skórze - po resztę (znacznie większą) - jestem tutaj. Wiele godzin na najróżniejszych wątkach prowadziło mnie od planowanego budżetu od 1000, przez 2000, do refleksji, że chyba minimum do spirytu to nawet 2500 może być malo... No ale to będę dopytywał we właściwych wątkach.

Witam się niniejszym, skladam uklony dla zacnego grona i proszę o życzenia powodzenia;]
alembiki
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: Apacz_21

Post autor: jakis1234 »

Witaj.
Fajnie, że czytasz, jeszcze jeden, który będzie wiedział co powinien kupić :)
Pytaj, jak będziesz miał jakieś wątpliwości.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Apacz_21

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Kolego, sprzęt ( poza najgorszymi przypadkami i stosowaniem złych materiałów do naszego hobby ) to 15-20% sukcesu. Reszta to operator i czas, czas, czas...


Chyba, że jak opisujesz, chcesz robić dobry, czysty spirytus. W takim przypadku sprawa jest prosta - wysoka kolumna ( ile możesz ), dobre wypełnienie, OLM i bufor, jeśli tylko wystarczy kasy ( a dobrze, żeby wystarczyło, bo warto go mieć ).

Witamy na forum. Pamiętaj - ten sprzęt praktycznie się nie zużywa - kup raz, a dobrze.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Apacz_21

Post autor: rozrywek »

Witaj w naszej braci.
Sprzęt już sobie wybierzesz, dobrze że jesteś uświadomiony cenowo, bo to drogi wydatek, chociaż jednorazowy i na pół życia, albo więcej.

Daj jednak nam wszystkim trochę palpitacji, pochwal się tym sprzętem co masz, z fotkami włącznie.
Jesteśmy ciekawi.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
apacz_21
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 28 lis 2021, 19:15
Re: Apacz_21

Post autor: apacz_21 »

Ot, zaczęło się od małego szybkowaru zakurzonego w piwnicy i szklanej chłodnicy (raczej zabawa) - po wielu eksperymentach stanęło na 2 chłodnicach spiralnych i deflegmatorze - wszystko szklane. Podłączone do większego garnka i grzane na gazie;) nie ma co oglądać;) dzięki za przywitanie!:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”