Ocet jabłkowy - żeluje

Przepisy i sposoby wytwarzania domowego octu.

Autor tematu
lift85
10
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 11 sie 2020, 10:43
Krótko o sobie: lepsze nic niż rydz

Post autor: lift85 »

Witam
mam nastawione 2 słoje octu jabłkowego i niestety w obu z nastawu tworzy się żel
czy spotkał się ktoś z podobną sytuacją i jak temu zaradzić ?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Ocet jabłkowy - żeluje

Post autor: radius »

To naturalny proces.
Po jakichś dwóch tygodniach od nastawienia, zaczyna być mocno wyczuwalny zapach octu. Wtedy też może pojawiać się z początku biały “kożuszek”, to cenna tzw. matka octowa, która świadczy o tym, że dobre bakterie ciężko i skutecznie pracują na nasz ocet. “Matka” z czasem zaczyna wyglądać jak “glut”, biała galaretka. Co jakiś czas, również w okresie zimowym.... mniej więcej co 4-6 tygodni, na occie pojawi się gruba warstwa galaretki, to naturalny proces.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
lift85
10
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 11 sie 2020, 10:43
Krótko o sobie: lepsze nic niż rydz
Re: Ocet jabłkowy - żeluje

Post autor: lift85 »

Tutaj minął nie cały tydzień i cała zawartość przybiera konsystencje kisielu więc chyba trochę za dużo tej "matki"
wcześniej był robiony ocet z papierówek i był OK czyli na górze trochę matki a na dole normalna płynna ciecz - ocet

DuzoNaGlowieMam
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 18 lis 2021, 12:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Kontakt:
Re: Ocet jabłkowy - żeluje

Post autor: DuzoNaGlowieMam »

Tak, to tak zwana matka octowa, czyli biały kożuszek, który świadczy o tym, że dobre bakterie ciężko i skutecznie pracują na nasz ocet. Z czasem matka octowa zaczyna wyglądać jak “glut”, biała galaretka. To naturalny proces. Ja tej galaretki nie wyrzucam, wykorzystuję ją do zrobienia domowej kostki rosołowej.

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Ocet jabłkowy - żeluje

Post autor: Szlumf »

DuzoNaGlowieMam pisze:...................Ja tej galaretki nie wyrzucam, wykorzystuję ją do zrobienia domowej kostki rosołowej.
Właśnie odsączyłem z 1,5kg mateczki z octu porzeczkowego. Jak ją wykorzystać do zrobienia kostki rosołowej?

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Ocet jabłkowy - żeluje

Post autor: Wojtek5 »

Podepnę się pod temat bo też jestem na etapie robienia octu z jabłek.

Rozpocząłem 3 listopada - przez ok 3 tyg była burzliwa fermentacja, potem w zasadzie nic się nie działo. Od kilku dni czyli w sumie po nie całym miesiącu, zaczynają pływać białe drobinki, ciecz jest lekko żelowata (chyba bardziej na powierzchni) - to chyba dobrze. Zapach jabłkowy, trochę sfermentowany, ale nie octowy.

Mam pytanie:
Ponieważ sporo płynu ubyło (trochę wychlapało podczas fermentacji i trochę odparowało), czy mogę go w tym momencie jakoś uzupełnić samą wodą, wodą z cukrem, czy lepiej już tego nie ruszać?

Pytam ponieważ pierwszy raz to robię
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 gru 2021, 19:00 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 1 raz.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ocet Domowy”