Masaże, rehabilitacja, polecane usługi i sprawdzone miejsca.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Dobry wieczór Forumowicze,

ten temat postanowiłem założyć dlatego, że jestem zachwycony jakością usług masażu w salonie masażu tajskiego, który powstał całkiem niedawno w Grodzisku Mazowieckim. Przedtem już miałem okazję skorzystać z masażu balijskiego w "sieciówce" TaoTao Spa, również w Grodzisku (kto chce to znajdzie u wujka google) - ale różnica jest kolosalna. Taka jak pomiędzy żarciem w McDonald i prawdziwym posiłkiem w Tajlandii nad brzegiem morza.

Salon powstał niedawno, stworzył go facet w wieku podobnym do mojego (czyli młody mężczyzna :))) i oferuje usługi takie, które sam poznał z racji rodzinnych. Nie lubię opowiadać o prywatnych sprawach. dodam tylko, że opiekunką salonu jest szwagierka właściciela. A to gwarantuje, że masaże są wykonywane przez "prawdziwe tajskie masażystki".

Dzisiaj jestem po kolejnej, siódmej wizycie w tym salonie i powiem - warto! Siłą rzeczy z powodu położenia geograficznego te usługi są dostępne dla mieszkańców Grodziska Mazowieckiego, Milanówka i okolic - ale uwierzcie mi: warto pokonać 50-100 km aby poznać MOC tajskich rąk. Dla mnie hitem jest masaż stemplami ziołowymi, gorącym olejkiem kokosowym i masaż świecą cytrynową. Godzina albo 1,5 godziny daje taki relaks i odpoczynek, że wracają siły witalne i ponownie chce się żyć.

Jeśli macie ochotę ich poznać to na FB ich strona: https://www.facebook.com/Royal-Siam-Mas ... 0541952008

UWAGA

jeśli macie swoje sprawdzone miejsca tego typu, które służą zachowaniu zdrowia - piszcie w TYM TEMACIE. Z mojej strony dostaniecie wsparcie w postaci gratisów przy zakupach w sklepie Forumowym https://alkohole-domowe.pl
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
promocja

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Masaże, rehabilitacja, polecane usługi i sprawdzone miejsca.

Post autor: HeniekStarr »

Dobry pomysł.

Do Grodziska mam daleko,ale w Gliwicach mogę polecić Fridamedical przy Nowym Świecie 61. Prowadzone przez małżeństwo fizjoterapeutów, on wykonuje też różne ortezy. Masaż rehabilitacyjny, zabiegi fizjoterapeutyczne. Pracują też z dziećmi z różnymi problemami aparatu ruchowego. Trudno o termin, ale warto.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Masaże, rehabilitacja, polecane usługi i sprawdzone miejsca.

Post autor: JanOkowita »

Panie i Panowie - no nie wierzę, czy tylko HeniekStar i ja uczęszczamy na masaże? Naprawdę nic Was nie boli i nigdzie nie strzyka? Same okazy ZDROWIA?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3847
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Masaże, rehabilitacja, polecane usługi i sprawdzone miejsca.

Post autor: Doody »

Janie trzeba się częściej oliwić :ok:
Pewnie że strzyka, ale staram się coś łazić biegać i grać w piłkę, żeby przeżyć.
Zdrówka :piwo:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Masaże, rehabilitacja, polecane usługi i sprawdzone miejsca.

Post autor: kiwitom23 »

A ja ledwo łażę na jedną nogę, chyba staw biodrowy do wymiany, do tego kręgosłup daje w tyłek i niekiedy w ogóle ciężko się ruszyć, ale generalnie mam to w dupie - to przecież jest natura (inaczej: bio)
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Masaże, rehabilitacja, polecane usługi i sprawdzone miejsca.

Post autor: Wojtek5 »

Może gdyby temat odnosił się do masaży erotycznych odzew byłby większy, albo i nie.
A tak na poważnie
W życiu miałem chyba z pięć razy masaż, niestety co najmniej po czterech czułem się o wiele gorzej niż przed, choć w trakcie nie było najgorzej. Z masażami trzeba uważać, bo jest cała masa osób, firm które zatrudniają osoby, które nawet nie stały obok masażystów. Kurs jest dość łatwo zrobić, a dobry masaż nie koniecznie. W większości przypadków wiem z własnego doświadczenia jak i znajomych, że niewiele który masażysta pyta się o stan zdrowia i dolegliwości tylko leci taką chałturkę. Niestety to podstawa.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Masaże, rehabilitacja, polecane usługi i sprawdzone miejsca.

Post autor: JanOkowita »

@Wojtek5 - to prawda, że niektóre osoby po masażu czują się gorzej niż przedtem. Przykładem jest moja żona - namówiłem ją na masaż stemplami ziołowymi (poprawia przepływ energii przez kanały w ciele człowieka). I niestety jej nie pomogło, powiedziała mi że czuje się tak, jakby miała za duży szkielet kostny.
Prawdopodobnie rozluźnienie mięśni spowodowało, że kości nie są tak trzymane przez układ mięśniowy jak przed masażem. Zapewne wszystko wróci do normy po jakimś czasie - ale teraz, po 5 dniach od masażu nadal nie czuje się najlepiej.

A jeśli chodzi o wywiad zdrowotny to zawsze jest wymagana ankieta zdrowotna i oświadczenie, że jest się świadomym ewentualnych zagrożeń. A salony, które nie dają takiego oświadczenia do podpisu najzwyczajniej nie są do końca profesjonalne.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3847
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Masaże, rehabilitacja, polecane usługi i sprawdzone miejsca.

Post autor: Doody »

Masaże relaksacyjno odprężające zwykle pomagają, rozgrzewają i polepszają samopoczucie. Co innego dziwne praktyki "speców " od masażu kręgów. Raz po takiej kuracji nie mogłem chodzić przez tydzień.
Pozdrawiam
Darek

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Masaże, rehabilitacja, polecane usługi i sprawdzone miejsca.

Post autor: Wojtek5 »

@JanOkowita z tymi ankietami to też jest tak trochę na słowo honoru, ponieważ one głównie mają za zadanie zdjąć odpowiedzialności z zakładu wykonującego masaż i osoby jej wykonującej, z drugiej strony nie wszystkie osoby są świadome swoich dolegliwości, które konkretnie są stwierdzone w sposób medyczny. Głównie (tu skupie się na kręgosłupie, bo tak najprościej) złe samopoczucie większość przypisuje: dziś źle spałem, miałem ogromnie stresujący tydzień w pracy itd. Z tych pięciu moich masaży tylko jeden był profesjonalny i było to w sanatorium gdy byłem wtedy ze swoją obecną dziewczyną (ona miała skierowanie, ja byłem płatnie na zasadzie nocowania w hotelu i potraktowaliśmy to jako wczasy). Miałem wtedy 25 czy 26 lat. Poszła na zabieg, za chwile przychodzi i mówi, że jakieś tam miejsce się zwolniło bo ktoś nie przyszedł i dogadała się z babką, że wejdę ja. Poszedłem do masażystki, a ta cofnęła mnie do gabinetu Pani doktor od rehabilitacji. Ta stwierdziła po raz drugi, że mam skrzywienie kręgosłupa, dała mi kartę i znowu do masażystki. Ta po przeczytaniu zaleceń powiedziała. Tu już wiem co mam robić, a czego nie robić. Po tym masażu czułem się świetnie, odprężony i nowo narodzony. W przypadku pozostałych odnosiłem wrażenie, że masażysta/ka po prostu leciała rutynowymi ruchami i na początku zawsze było przyjemnie, ale finalnie po całości gorzej niż przed masażem. Osobiście podchodzę do tych masaży mocno sceptycznie znając i będąc świadomy swoich dolegliwości.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”