Mała beczka do dojrzewania piwa

Wolne tematy o piwie nie tylko domowym, opowieści piwne, puby piwne i inne piwne opowiastki...

Autor tematu
markus383
150
Posty: 186
Rejestracja: wtorek, 24 sty 2012, 10:59
Ulubiony Alkohol: piwo(szczególnie porter), whisky,
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: mazowsze
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: markus383 »

Witajcie.
Czy jest szansa nabyć gdzieś beczkę o pojemności ok 15 - 20 litrową do dojrzewania piwa? Fajnie, jakby beczka była po whisky lub ewentualnie winie. Dobrze też, jakby można było nabyć ją w rozsądnej cenie. Do tej pory niestety nie napotkałem tak małych beczek.
Zawsze można kupić z polskiego dębu i nalać wina, ale lepiej byłoby kupić przesiąknięta jakimś markowym alkoholem ;)
Pozdrawiam
Mateusz.
promocja

kwik44
1250
Posty: 1261
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Mała beczka do dojrzewania piwa

Post autor: kwik44 »

pytaj kowala o k-beczki na białym.

TeoFill
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 4 lis 2021, 13:56
Krótko o sobie: "Bez przerwy pić nie można. Dlatego się dokształcam" - Bohumil Hrabal
Kontakt:
Re: Mała beczka do dojrzewania piwa

Post autor: TeoFill »

Bez problemu dostaniesz beczkę o pojemności 15-20 litrów, niestety nie wiem jaki masz budżet. Poniżej 300 zł raczej nie dostaniesz. Taniej możesz za to kupić takie plastikowe beczki/butelki z korkiem i rurką fermentacyjną. Taka beczka świetnie nadaje się do domowego wyrobu wina, piwa, nastawu cukrowego - zacieru, itp oraz do przechowywania różnego rodzaju produktów.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Mała beczka do dojrzewania piwa

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Obawiam się, że beczek po czymś "markowym" nie dostaniesz. Nikt z dużych producentów nie będzie się bawił w sprzedaż detaliczną pojedynczych sztuk.

Sugeruję szukać na OLX - tam zdarzają się beczki np po bimbrze, ale uwaga - szybko się rozchodzą.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Mała beczka do dojrzewania piwa

Post autor: kiwitom23 »

markus383 pisze:Fajnie, jakby beczka była po whisky lub ewentualnie winie.
Kolego wziąłbym każdą ilość takich beczek i nawet nie targował ceny. Na rynku jest mnóstwo nowych beczek, ale używanych ze świecą szukać. Zresztą duże destylarnie mają takie same problemy.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
ODPOWIEDZ

Wróć do „O Piwie i Nie Tylko”