Rum krzysiowy

Tu podejmiemy próby otrzymania trunku wilków morskich.

Autor tematu
Krzysztof63
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2019, 10:30
Otrzymał podziękowanie: 15 razy

Post autor: Krzysztof63 »

Krzysztof63 pisze:.... Dużo tego nie wyszło - 4 x 4 litry ok. 60%. każda porcja leżakowana z dodatkiem: płatki dębu naturalne 4 g, płatki dębu średnio opalone 8 g, oloroso 20 g, burbon 20 g. Efekty aromatyczne zmieniły się już 1 dnia.
Po dwóch miesiącach oddzieliłem płatki. Najlepszy efekt, o dziwo, wykazuje porcja z niewielkim dodatkiem dębu naturalnego. Łagodna w aromacie, najbardziej przypominająca rum. Barwa lekko żółtawa. Porcja z płatkami średnio palonymi ciemna w kolorze, o intensywnym zapachu. Porcje z płatkami burbon i oloroso jasniejsze w kolorze, o intensywnym, bimbrowym aromacie - w ogóle nie czuć w zapachu różnicy między nimi, nie wyczuwam także efektów, które miały wnieść. Planuję jeszcze roczne leżakowanie, zanim podejmę decyzję, co dalej z tym zrobić.

Podejrzewam, że płatki burbon i oloroso nie są najwyższej jakości. Nie ma jak sprawdzić ich jakości, więc można wepchnąć dowolne śmieci - z beczek do bólu wyługowanych na jakieś budżetowe trunki. Czytałem gdzieś, że zamiast dac pojedyncza porcję na 6 tygodni, lepiej dać podwójną na tydzień, efekty są lepsze. Ale tak po prawdzie, to moje pierwsze próby, więc nie wiem, co powinno wyjść.
promocja
Awatar użytkownika

Balibar
50
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 22 sie 2021, 16:11
Krótko o sobie: Jestem elektrykiem...
Ulubiony Alkohol: Dobre i Bardzo Dobre
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Rum krzysiowy

Post autor: Balibar »

Jestem ciekaw efektów sam robię rum i zastanawiam się w czym to potem trzymać mam chęć kupić beczkę dębowa 30l ale świeża nowa się raczej nie nadaje jak czytam po forum

Autor tematu
Krzysztof63
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2019, 10:30
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Rum krzysiowy

Post autor: Krzysztof63 »

Nowa wniesie tylko efekty mniej lub bardziej palonej dębiny. Też myślałem o beczce, ale żeby osiągnąć inne efekty, trzeba stosować różne smakowe płatki. Ostatecznie wygląda to tak, że do 5-litrowej butli wlałem 4 litry rumu, żeby też utleniał się powoli, ponadto odcedzając płatki, napowietrzyłem drugi raz zawartość. Teraz już tylko czas może działać, a trzeba pamiętać, że nawet w tropiku porzadnie starzony rum musi postać w beczce conajmniej kilka lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastaw na Rum”