qli90

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
qli90
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: sobota, 16 paź 2021, 15:51

Post autor: qli90 »

Witam ! :)
Można powiedzieć, że forum uratowało mój portfel, nerwy i zaoszczędziło wstydu :) Bardzo dziękuję ! Czemu? O mało co nie kupiłem za kilka stówek zestawu... No właśnie pytanie do czego :D oczywiście chodzi o zestaw z zimnymi palcami i odstojnikami ;) Doświadczenia praktycznego u mnie brak, teorię staram się chłonąc tak szybko jak się da. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się wybrać sprzęt, który nie zawiedzie mnie, a ja jego. Mam już na oku jeden zestaw aabratek, ale poszukiwania trwają ;) pozdrawiam !
alembiki

HeniekStarr
600
Posty: 630
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy
Re: qli90

Post autor: HeniekStarr »

Cześć!
Wrzuć link do sprzętu, który już sobie upatrzysz, powiedz co chcesz robić, a na pewno doświadczeni koledzy podpowiedzą co i jak.

Autor tematu
qli90
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: sobota, 16 paź 2021, 15:51
Re: qli90

Post autor: qli90 »

Mam w sumie na oku dwa zestawy jeden od Damiana ( polecany sprzedawca na forum :) ) https://www.olx.pl/d/oferta/aabratek-bi ... AjVJ7.html a drugi to https://allegro.pl/oferta/destylator-ke ... 6764183671 . Celuje w wysoko procentową, czystą ciecz :)

HeniekStarr
600
Posty: 630
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy
Re: qli90

Post autor: HeniekStarr »

Kolumna z olx to wersja podstawowa, to i cena adekwatna. Nie widzę, z czego wypełnienie. Jest tylko informacja, że można je wymienić na sprężynki pryzmatyczne.
Jako absolutne minimum ponad to, co jest w opisie, potrzebowałbyś regulatora do grzałki/grzałek.
Jeśli celujesz w czyste procenty,to zapytaj o OLM.
Wziernik, bufor- ułatwiają. Bardzo. Ale da się i bez nich.
Keg ma spust. Fajnie. Przydaje się też wlew. Choć można zalewać wsad przez mocowanie kolumny.
To tyle z mojego punktu widzenia.
A może któryś z Was używa? I z praktycznej wiedzy coś dorzuci?
Zakładam, że autor tematu ma określony budżet, rozbudować zawsze zdąży.
Awatar użytkownika

KofiSzop
50
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 21 lut 2021, 18:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: qli90

Post autor: KofiSzop »

Sprzęt z Alle.. porażka.. Z daleka wygląda ale z bliska już nie - omijać z daleka. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia spawów i rdzy w komentarzach ;) Sprzęt z OLX budżetowy. Np. przy zaworku precyzyjnym widać, że wężyk będzie się załamywał, brak kawałka rurki, która ustawi zaworek poziomo Jak już, to zapytałbym ile koszt ze sprężynkami KO :)
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: qli90

Post autor: jakis1234 »

Brak OLM w jednym i drugim, termometr w kegu w tym z allegro do niczego się nie nadaje.
Zresztą opinie pokazują, że wykonanie zdecydowanie odbiega od tego co na zdjęciach.
Kolego, proponuję, żebyś się zwrócił do polecanych producentów: https://alkohole-domowe.com/forum/topic23846.html, nawet jeżeli trzeba będzie zapłacić trochę więcej, to i tak warto.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

george1255
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 13 lut 2018, 14:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo/ Cydr/ Bimberek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 27 razy
Re: qli90

Post autor: george1255 »

Kolega Wolan (OLX) robił dla mojego znajomego. Sprzęt wykonany technicznie i jakościowo na najwyższym poziomie. Wypełnienie sprężynkami od Plipka /Henintom. Śmiało możesz od niego brać, myślę że OLM czy bufor bez problemu domówić. Olm się przydaje, bez bufora przeżyjesz, ewentualnie Wolan przygotuje wszytko aby w przyszłości dorobić. Także kontaktuj się i dogaduj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
TERMOMETRY WIFI
https://www.facebook.com/TermometryWIFI/

T-rex
50
Posty: 86
Rejestracja: piątek, 11 gru 2015, 10:02
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: qli90

Post autor: T-rex »

Tez polecam kolegę wolan, jego sprzęt do ten z Olx z pierwszego linku.
Zadzwon do niego coś Ci doradzi, nie jest to jedyna wersja jaka robi. Facet ma niesamowita wiedzę a przede wszystkim jest takim samym hobbysta jak my. Nie musisz dalej szukać.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 paź 2021, 22:39 przez T-rex, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
qli90
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: sobota, 16 paź 2021, 15:51
Re: qli90

Post autor: qli90 »

No to się sprawa rozwiązała. Dzięki HeniekStarr, dobrze rozmieniłeś moje możliwości, finansowo myślałem o kilku setkach, ale to były zimne palce. Wskoczyło na ok tysiąc po przeczytaniu gro postów. Teraz wiem, że nie chce utopić kasy, a rozsądnie ją wydać :)
Dzięki za podpowiedzi, jutro zadzwonię do Damiana, (na Ty nie jesteśmy ale tak się podpisał pod ofertą) i na pewno napisze, co postanowiłem ;)

A jeśli chodzi o rozbudowę to w aukcji jest wprost powiedziane, że "Możliwość rozbudowy o filtr katalityczny, wbudowany w kolumnę (jeżeli kolumna nie może przekroczyć 2m) lub jako osobny moduł (dopłata 230zł za moduł sprężynki Plipek).
Możliwość wypełnienia na sprężynki nierdzewne Plipek." :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 paź 2021, 23:31 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
qli90
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: sobota, 16 paź 2021, 15:51
Re: qli90

Post autor: qli90 »

No dobra, znów dzięki Wam wiem więcej ! :) W takim razie, co sądzicie o tym zestawie z dołożonymi nóżkami i dolnym spuście :) ?
https://mojdestylator.pl/index.php?id_p ... er=product
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: qli90

Post autor: jakis1234 »

I prawidłowy kierunek. To dobry wykonawca i porządnie zrobiony sprzęt.
Jakby się tak jeszcze bufor udało dołożyć...
Pozdrawiam z opolskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”