Budowa garażu 35 m2 na konstrukcji stalowej z płyt warstwowych

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: irek89 »

Jako że nie dawało mi to spokoju to jeszcze raz zadzwoniłem i pogadałem z chłopakiem. I fakt na działce budowlanej mogę postawić wiatę (35 m²) bez żadnych formalności.
Chłopak powiedział wprost żeby postawić wiatę a jak po roku nikt się nie przyczepi to ją zabudować.
I tak też zrobię.
Do zrobienia wylewki brakuje mi już tylko desek szalunkowych, foli i skończenia spawania kraty zbrojeniowej. Oddałem też stare dwuteowniki do piaskowania i pomalowałem podkładówką.
Koszty na dzień dzisiejszy:
-styropian (dach-podłoga) 35m2 465 zł
-Drut zbrojeniowy około 170 kg 973 zł
- podkładki pod zbrojenie (stopki) 139 zł
- Piaskowanie zardzewiałego materiału 200 zł
Koszty łącznie na dziś: 1777 zł
Gotowa krata zbrojeniowa o oczkach 15 x 15 cm (taka sama jak ja spawam z kupionego drutu) kosztowała by mnie około 800 do 1000 zł drożej niż koszt drutu.
promocja

Zbyszek T
200
Posty: 248
Rejestracja: sobota, 2 lut 2013, 08:38
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 32 razy
Re: Budowa garażu 35 m2 na konstrukcji stalowej z płyt warstwowych

Post autor: Zbyszek T »

Cześć
A weź wrzuć jakiś szkic, albo opisz jak chcesz zrobić wylewkę i gdzie dać ten styropian. Taką płytę fundamentową będziesz robił? To tak z ciekawości pytam.
Sam niedawno postawiłem budynek gospodarczy, ale najpierw robiłem normalne ławy wkoło, na to murek z bloczków żeby wyciągnąć z ziemi. Dalej chudziak, zbrojenie, wylewka.

Autor tematu
irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Budowa garażu 35 m2 na konstrukcji stalowej z płyt warstwowych

Post autor: irek89 »

Szkic wrzucę ale w późniejszym czasie. Dziś wybrał mi (w końcu) i równał ziemię pod dalsze prace. Czyli jutro zagęszcze ziemię. Potem piasek i jeszcze raz zagęszczenie. Później szalunek, folia, styropian, folia i beton.
Tylko jeśli styropian z folią położę na zagęszczony piasek to wejdą od spodu myszy, mysiory, krety itp.
Dlatego zastanawiam się nad tym żeby na piasek dać jeszcze warstwę kamieni (ponownie zagęścić) lub półsuchego betonu (też zagęścić) lub wylać chudziaka. Mowa tu o warstwie maksymalnie 5 cm. No i raczej będę się skłaniał do najtańszej opcji. Co o tym myślicie?

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Budowa garażu 35 m2 na konstrukcji stalowej z płyt warstwowych

Post autor: rastro »

Pod styropian ja bym dał piasek stabilizowany cementem, oczywiście zagęszczony. Wilgoć z gruntu spowoduje że cement zwiąże.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
irek89
250
Posty: 281
Rejestracja: środa, 28 sty 2015, 22:47
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Paszczyna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Budowa garażu 35 m2 na konstrukcji stalowej z płyt warstwowych

Post autor: irek89 »

U nas nazywa się to (nie wiem czy fachowo) "półsuchy". Choć trzeba pamiętać, że półsuchy lubi się kruszyć a kamień w przeciwieństwie do tego pierwszego odprowadzi wodę. Chociaż nie wiem czy ma to tutaj jakie kolwiek znaczenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”