Bimberek z suszem CBD

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Post autor: mateusz85 »

Cześć koledzy
Mam sąsiada który uprawia marihuanę CBD leczniczą. Robi z niej olejki. Ma trochę suszu i planuję go wykorzystać. Czy ktoś z was orientuje się jakie powinny być proporcje przy zrobieniu takiego trunku. Jaki okres namaczania i trzymania ?
Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: mateusz85 »

Doczytałem wczoraj że najwięcej składników uwalnia się gdy alkohol ma 70 %.
Pozostaje tylko pytanie ile gramów na litr i jaki czas oczekiwania. ?

użytkownik usunięty
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus
Nikt najprawdopodobniej, nie korzystał z dobrodziejstw zioła w ten sposób. Uważam, że jeśli suszu dużo masz, z ilością w nalewce, kombinować możesz. Zacznij od np 1g/litr wódeczki. Mało będzie? - dodaj więcej. Co do mocy patrzalbym raczej w stronę 65% a co do czasu maceracji, nie wiem tego. Kieruj się smakiem i osobistymi preferencjami. Sam dobieraj moc nalewu cbd.
Pamiętaj. Susz, jak sądzę kolorek puści. Jeśli nie przeszkadza Ci to, działaj i znać dawaj.
Poza tym uważam, że cbd i wódeczka czysta, to słabe połączenie jest. Osobiście wolę wapor, niezależnie czy zawiera ono thc czy też tylko cbd. Fanem ziola jestem i osobiście wolę zapalić niż gorzołki popić, gdyż nigdy nie doznałem syndromu przepalenia, przedawkowania etc a po alkoholu, sami wiecie jak to bywa czasem. Jak to klasyk powiada- wszystko jest dla ludzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: mateusz85 »

Dziękuję bardzo za informację. Popracuje nad tematem bo myślę że warto. Będę informował na bieżącą. Jeszcze raz dzięki i do usłyszenia
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: jatylkonachwile »

To ja trochę powiem, bo co nieco wiem.
Jeśli będziesz robił macerację/ekstrakcję w temperaturze pokojowej lub wyższej to wyciągniesz niemal wszystkie składniki, razem z woskami, chlorofilami, ksantofilami, karotenoidami i wszelakimi kanabinoidami wraz z THC (tak, to też tam jest, na 100%).
Jeśli chcesz mieć nalewkę CBD ale bez zielonego/brunatnego koloru od chlorofilu i innych barwników to musisz robić to w jak najniższej temperaturze. Przemysłowo stosuje się ekstrakcję CBD/THC przy użyciu nadkrytycznego CO2 (bardzo wysokie ciśnienie), przy użyciu butanu (składnik gazu LPG) już prościej, ale też można przy użyciu etanolu. Ale wtedy stosuje się temperatury -60 - -40*C, dzięki temu chlorofile nie przechodzą do ekstraktu, woski w minimalnym stopniu i praktycznie wszystkie kanabinoidy.

Ogólnie to wszystkie procesy są prowadzone na sprzętach dokładnie taki albo podobnych do ekstraktora Soxhleta

użytkownik usunięty
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli jest to lecznicza konopia, zawartość thc, bardzo śladowa jest. Twój mózg tego nie wykryje a jeśli nawet, to tzw "haj" jest niezauważalnie - znikomy.

matot2
50
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 9 gru 2019, 10:21
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: matot2 »

Efekt placebo też jest spoko;P

Wysłane z mojego S68Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: jatylkonachwile »

Może i tak, przepisy mówią o maksymalnej zawartości 0,2% THC, ale wiem że jest to sporym problemem wśród hodowców konopi, bo nawet te które nie powinny tego mieć (np odmiana "Białobrzeskie", tak polska odmiana) potrafią mieć 0,5% w suszu. Po ekstrakcji nagle się robi 3-5% w ekstrakcie a za to jest kryminał. Trzeba tak prowadzić proces by nie przekroczyć tych 0,2%. Albo umiejętnie poddać ekstrakt frakcjonowaniu i oddzielić jedno od drugiego (tak, wykonalne).
Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: mateusz85 »

Super. Rozmawiałem ostatnio z kolegą który się tym zajmuje i ma zbiory za tydzień że utrzymanie tego 0,2 THC nie jest takie proste. Przy ostatnich zbiorach miał 0.18 THC i się zrobił blady bo jeżeli przekroczy to cała uprawa musi iść z dymem.
Plan jest taki:
2 gramy na litr w pokojowej temperaturze
Po tygodniu podgrzeje butelkę z zawartością CBD do 50 C żeby wydobyć maksymalna ilość związków.
Następnie po tygodniu przepuszczę przez gazę i na koniec wrzucę całego liścia do butelki.
Myślę, że fajnie będzie wyglądać i smakować.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 wrz 2021, 23:40 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: jatylkonachwile »

Wyglądać będzie fajnie, ale w smaku to jak jakiś napar z gorzkich ziół/zielska.
Ja bym zrobił wręcz odwrotnie, 2 gramy w jakiś 200ml spirytusu schłodzonego do -20°C w zamrażarce, i tak przetrzymywane przez tydzień z codziennym mieszaniem, filtracja tego i dodanie do pół litra wody i uzupełnić spirytem do pełnej litry. Liść też można, dla wyglądu jak w żubrówce.

0,18% to nie jest jeszcze problem, znam przypadek że było 0,35% i to w typowych włóknistych, gdzie tam CBD jest jak na lekarstwo a co dopiero THC. Ale papier wszystko przyjmie i poszło w obrót.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 wrz 2021, 00:01 przez jatylkonachwile, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: mateusz85 »

Masz rację gorzkie to wyjdzie jak zrobisz to z nasionami. Kolega tak zrobił. Zmieszał spirytus z topami które miały nasiona i wyszło mu bardzo gorzkie.
Mu ta próbna butelkę zrobiliśmy bez nasion i wyszło słodkie.
Z chęciom spróbuję twojej metody i napisze Ci co i jak wyszło.
Dzięki bardzo
Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: mateusz85 »

Hej. Po tygodniu oczekiwania spróbowałem mojego nowego specyfiku. Zapach super, smak dobry, kolor ekstra jedynie czego brakuje to końcowego efektu smakowego. Mojemu koledze przypomina to trochę smak rakiji.
Całość filtrowałem przez filtr do kawy. Szybko szło. Teraz do jednej butelki wsadziłem liść a do drugiej szczyt. Efekt w butelce jest super. Sprawdzę smak za tydzień może coś się zmieniło.
Teraz wypróbuję metodę ja tylko na chwile. Materiał wsadzę na tydzień do zamrażarki a następnie będę postępował według jego wskazówek.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 paź 2021, 14:21 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: mateusz85 »

Część koledzy. Jestem po kolejnych testach. Podzielę się z wami informacjami co i jak wyszło.
Rozrobiłem 4 butelki po 70 %. Wsypałem odpowiednio do każdej 2g na L, 3 g na L, 4 g na L i 5 gramów na litr. Miałem 3 szklane bezbarwne butelki i jedna ciemna.Po zalaniu doczekałem tydzień. Mieszałem każdą butelkę co dziennie.
Przy procesie odcedzania przed filtr do kawy wszystko było krystaliczne i był ładny kolor tylko z butelki ciemnej kolor był brązowy. Kiedy już wszystkie butelki były odcedzone zacząłem dodawać wodę żeby rozrobić trunek do 50%. Po dodaniu wody krystaliczny kolor przerodził się w mętny ciemno zielony kolor. Wydaje mi się że wyszła mi nalewka a nie wódeczka. Zapach tych trunków jest przyjemny i smak też jest dobry tylko nie ma tego koloru. I tego mi brakuje. Nie poddałem się i działałem dalej. Rozrobiłem urobek do 70% ale tym razem dodałem tylko 1g na 1L. Od czekałem 3 dni i rozrobiłem do 50%. Wyszedł mi super jasny zielonkawy kolor. Do tego dodałem po gałązce szczytu i efekt jest super. Szczyty zapakowałem próżniowo i schowałem do zamrażarki. Dzisiaj wyciągnołem rozmroziłem i wrzuciłem do butelki. Po dodaniu szczytu zapach zrobił się jeszcze bardziej intensywny. Myślę że mój trunek w tej postaci kładzie Palikota Bucha na łopatki . Jak coś nowego odkryję to napisze

zaradek
250
Posty: 256
Rejestracja: sobota, 16 wrz 2017, 21:39
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: zaradek »

:) Z czym to pijesz? Na czysto (pod co)? W drineczku?
Swojego czasu czytałem o Green Dragonie, ale finalnie się nie zdecydowałem.
Masz jakieś fotki finalnego trunku?
A tak w ogóle, to brawa za eksperyment!
:)
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: mateusz85 »

Hej. Dzięki bardzo.
Ja piję na czysto. Kolega eksperymentował z drinkami i mówił mi że Tymbark Jabko - mięta rządzi. Ja jeszcze nie próbowałem. Ostatnio piłem Bucha Palikota. Mój jest bardziej intensywny w zapachu.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: Góral bagienny »

Dzisiaj miałem okazję popróbować trunek dzięki Koledze @mateusz85 :poklon;
Trunek wyrazisty w smaku, aromat dość intensywny, łagodny, gładko przechodzi nie pali w przełyku ale grzeje :klaszcze:
Finisz lekko kwaskowy. :respect:
Solo to potraktował bym jako nalewkę kieliszek czy dwa i dość :)
Natomiast z drinkiem to już można dłużej posiedzieć :D
Mateusz :respect: BDB :ok:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

posx
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 15 sty 2015, 08:42
Krótko o sobie: Życie pędzi więc ja też !
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: posx »

To ja powiem z doświadczenia tak: albo zalewamy susz etanolem żeby wyciągnąć z niego całe dobro, potem odparowujemy etanol i zostawiamy skondensowane dobro w postaci olejku, którym możemy się waporyzować itd. Itp. Albo robimy nalewkę. Nalewka zielony smok jeśli chcemy w wersji Light to używamy suszu cbd bez procesu dekarboksylacji zalewamy etanolem, mieszadło magnetyczne na godzinę albo codziennie potrząsanie rano wieczór przez miesiąc, filtracja z fusów i rozcieńczamy wedle smaku. Wersja hard oczywiście hipotetycznie bo to nielegalne i niemożliwe do zdobycia :) bierzemy susz THC, poddajemy dekarboksylacji A resztą jak w wersji Light z tą różnicą że fusów nie wyrzucam tylko wykorzystujemy do zrobienia pysznych smoczych pralin w gorzkiej czekoladzie . Jeśli są odważni na tym świecie mam przepisy, mogę podać jak odkopię z moich notatek sprzed lat. Dla osób, które mają problemy z wątrobą i nie mogą tyle pić polecam ciastka z suszem i do tego 100ml bimberku A efekt jak po 0.75 litra samemu
Ostatnio zmieniony środa, 3 lis 2021, 22:27 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko jest trudne zanim nie stanie się łatwe.
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: spawacz »

To i ja się wpiszę. Dostałem flakonik z suszem w środku nie wiem czy to taki dodatek czy już mało było i to wypełniacz, bo jak wiechcia wyjmę to pewnie pół butelki zostanie :hahaha: żart taki. Co do zawartości, :respect: zaskoczenie totalne, a ten konopny finisz trwa i trwa....... I trwa. Bardzo fajny trunek. :klaszcze: dla Mateusza.
.....tymczasem w blaszaku :?

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: lesu.pl »

Szukacie wrażeń z zakazaną przez cymbałów maryśką, a pod nosem rośnie legalny maczek kalifornijski.
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: radius »

No, skoro już wspomniałeś o tej roślince, to polecam do poczytania - https://www.plantago-sklep.pl/blog/macz ... fornijski/ :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: seneka »

Całkiem przyjemna roślinka :D
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

grimek
50
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 8 mar 2010, 16:28
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: grimek »

cytując pewien skrypt:
"ESZOLCJA KALIFORNIJSKA – Eschscholtzia californica, rodzina Papaveraceae (makowate).
Surowiec: liście, kwiaty i torebki nasienne występującego powszechnie w stanie dzikim kwiatu.
Zastosowanie: Surowiec roślinny jest suszony, następnie palony.
Aktywne składniki: alkaloidy zbliżone do opiumowych: protopina, chelerythryna, sangwinaryna, alfa- i beta-homochelidonina oraz kilka glikozydów.
Efekty: Bardzo łagodna marihuanopodobna euforia trwająca 20-30 minut. Ekstrakt z rośliny może dawać mocniejsze efekty przy paleniu lub przyjmowaniu doustnym.
Przeciwwskazania: Brak wyraźnych efektów ubocznych. Nie uzależnia. Może być nieskuteczna przy ponownym użyciu w ciągu 24 godzin.
Dostępność: W Kalifornii w stanie dzikim. Jest tam rośliną chronioną."

grimek
50
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 8 mar 2010, 16:28
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Bimberek z suszem CBD

Post autor: grimek »

Teraz pojawia się pytanie: jak z tego maczka zrobić nalewkę/olejek ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”