Wymiana zaworu w odbiorze bocznym

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
wildleo
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 5 sie 2021, 16:48
Podziękował: 2 razy

Post autor: wildleo »

Cześć
mam zwykły zawór na bocznym odbiorze 1,4" cala. Ponieważ ustawiam sobie odbiór boczny na poziomie 25ml / minutę tym zaworem bardzo trudno to zrobić. Wymyśliłem sobie, że wymienię go na zawór precyzyjny tylko jak mam zdjęcie budowy tego zaworu to wydaje mi się , że jest on jakby o połowę jeszcze zmniejszony przez iglicę która jest w środku. Jak wy sobie poradziliście z odbiorem bocznym, wymienialiście te zwykłe zawory, jak tak to na jakie ?? U mnie po odkręceniu tego zaworu na full , kolumna się destabilizuje, a mierzyć próbówką za każdym razem ilość ml to trochę długo schodzi. Poproszę o jakieś rady.
Pozdrawiam
koncentraty wina

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Wymiana zaworu w odbiorze bocznym

Post autor: arTii »

Ale jaki masz typ odbioru? OLM czy OVM
Jeśli masz zawór kulowy, to podejrzewam, że OVM, a tam nie zastosujesz zaworu iglicowego - do OVM-a jest przewidziany zawór kulowy.
Możesz sobie ewentualnie jakiś motozawór założyć, to może będzie prościej.
Ewentualnie zamiast "rączki" jakąś dużą tarczę z podziałką
Ostatnio zmieniony środa, 22 wrz 2021, 10:57 przez arTii, łącznie zmieniany 1 raz.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”