Modernizacja kolumny

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
macieg3
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 18 wrz 2021, 06:51

Post autor: macieg3 »

Witam!
Posiadam sprzęt który zbudowałem sam kilkanaście lat temu nie mając pojęcia o destylacji i nadszedł czas na modernizację
Mój sprzęt to:
Kolumna fi 50 (46 w środku)
Keg 50l z manometrem
Grzałka 2x700w
Długość kolumny 140cm
Zimne palce 5 sztuk
Chłodnica fi12 3m ok 5l pojemności
W kolumnie pierwsza część 20cm długości zasypana miedzią ok 12cm, reszta zasypana szkłem do zimnych palcy ok 75cm.

Teraz chciałem dołożyć termometry elektroniczne do kega i kolumny, ale nie wiem na jakiej wysokości kolumny. Założyć zawór precyzyjny przed ZP. Myślałem o wymianie szkła na sprężynki KO tylko nie wiem jaka ilość dać. W przyszłości może coś do sterowania grzałkami (aktualnie nagrzewam 2grzalkami, a później zostawiam jedną). Generalnie chciałbym poprawić jakość "wyrobów" i nie wiem czy idę w dobra stronę

W załączniku foto
Ostatnio zmieniony sobota, 18 wrz 2021, 23:27 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

KofiSzop
50
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 21 lut 2021, 18:11
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Modernizacja kolumny

Post autor: KofiSzop »

Cześć,
zapodaj jeszcze raz foto bo nie weszło, możę plik był zbyt duży ;)

Autor tematu
macieg3
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 18 wrz 2021, 06:51
Re: Modernizacja kolumny

Post autor: macieg3 »


T-rex
50
Posty: 86
Rejestracja: piątek, 11 gru 2015, 10:02
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy
Re: Modernizacja kolumny

Post autor: T-rex »

A do czego chcesz używać sprzętu? Jeśli do spirytusu to sobie odpuść modernizacje raczej.
I wogle doczytaj w tematach na czym polega proces rektyfikacji to Ci sporo rozjaśni. Dowiesz się np co to 10 polka i jak się używa zaworka precyzyjnego.
Jeśli do owoców to baza jest spoko. Regulator Ci nie potrzebny, pracowałbym na obu grzałkach a odbiorem sterowałbym siłą refluksu.
Masz sporo teorii do nadrobienia.
Jakkolwiek podejdziesz do tematu to na początek wywal ten wężyk odbioru i kup sobie sylikonowy.
Nie poddawaj, to forum do dobra książka.
Awatar użytkownika

kuba.geba
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 21 mar 2020, 23:53
Re: Modernizacja kolumny

Post autor: kuba.geba »

Kup regulator napięcia za 30 PLN . Podepnij go pod zasilanie . Bardzo ułatwia stabilny odbiór . Nie trzeba majstrować przy zasilaniu wodą ZP. Kup 1 litr sprężynek tylko dobrych i zasyp. Zaworki do regulacji wody najlepsze od pneumatyki znajdziesz na Allegro. Koszt kilka zł za szt. Termometru elektroniczne jesli bardzo chcesz .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”