Kocioł zacierny

Nie wiesz gdzie zadać pytanie?
Napisz je właśnie tutaj!
Regulamin forum
Jeśli nie potrafisz odnaleźć odpowiedniego działu dla siebie utwórz tutaj nowy temat a my go umieścimy w odpowiednim forum.

Autor tematu
Jacek007
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 27 cze 2020, 15:13
Podziękował: 2 razy

Post autor: Jacek007 »

Witam szanownych kolegów. Z uwagi na stan mojej wiedzy w skali 1:10 myślę 2 ale uczę się mam pytanie. Chciałbym spróbować zrobić alkohol ze zboża. Tylko. Problem z zacieraniem. Czytalem o zacieraniu na lenia. Czy nie lepiej kupić kocioł zacierny jezeli tak to jaki? Mam ochotę przesiąść się z cukru na zboże tylko muszę się nauczyc . Pozdrawiam

kondon
250
Posty: 298
Rejestracja: poniedziałek, 30 wrz 2019, 02:14
Ulubiony Alkohol: Nie ważne co, ważne z kim
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 29 razy
Re: Kocioł zacierny

Post autor: kondon »

Na początek wątpię, aby był to dobry pomysł. Zatrzeć możesz, jak sam już wiesz, na lenia, albo w dowolnym garnku klasycznie. Możesz też spróbować koji.
Z czasem sam dojdziesz do tego, czego potrzebujesz.
Zamiast tego chyba bardziej popularne są kotły z płaszczem, które możesz użyć zarówno do zacierania, jak i gotowania.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Kocioł zacierny

Post autor: kiwitom23 »

Ja mam takie https://www.expondo.pl/royal-catering-k ... d-10010891 cóś i bardzo sobie chwalę, a do tego i pyszne pifka są robione na bierząco.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Kocioł zacierny

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Do zacierania 40l jest w miarę ok, ale i tak trzeba na kilka razy. Chyba lepiej na lenia, bo biorąc pod uwagę bezwładność cieplną, to spokojnie nam się wszystko zatrze. No i warto spróbować zanim się człowiek zdecyduje na jakiś sprzęt. Wodę można grzać i w destylatorze.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Autor tematu
Jacek007
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 27 cze 2020, 15:13
Podziękował: 2 razy
Re: Kocioł zacierny

Post autor: Jacek007 »

Super dziękuję za odpowiedźi. Spróbuję na lenia zobaczymy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poczekalnia Pytań”