Nieurodzaj kukurydzy?

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko

Autor tematu
HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy

Post autor: HeniekStarr »

Panowie,
Robiłem dziś zakupy w sklepie w Dąbrowie Górniczej, tym przy Łącznej 32. Kupowałem glukozę, mają, a w zasadzie mieli w ofercie ADM, kukurydzianą. Kupiłem 7 z 9 kg, które mieli na stanie. Sprzedawca poinformował, że podobno ze względu na nieurodzaj kukurydzy(ADM to producent z Bułgarii, nie wiem skąd bierze ziarno) przewidują problemy z dostawami. Nie był w stanie powiedzieć, kiedy będzie następna dostawa. Na pytanie, czy mieli lub czy będą mieć w ofercie glukozę innych producentów, usłyszałem, że ta jest bardzo dobra :)

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Nieurodzaj kukurydzy?

Post autor: rastro »

A z kukurydzą to nie tak że bazują jeszcze na zeszłorocznych zbiorach... bo tegoroczne w naszym grajdołku to najwcześniej połowa października - w cieplejszym klimacie być może wcześniej... ale też raczej trochę za wcześnie.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

przegab
200
Posty: 212
Rejestracja: niedziela, 5 kwie 2015, 09:26
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy
Re: Nieurodzaj kukurydzy?

Post autor: przegab »

Ale ceny glukozy poszybowały w ostatnich miesiącach

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Nieurodzaj kukurydzy?

Post autor: rastro »

Wszystkie ceny poszybowały w ostatnich tygodniach... syf jest na całym rynku - nie tylko tym spożywczym. Zaglądam na stronę dystrybutora elektroniki żeby kupić uC (zawsze tam był dostępny ad hoc na pęczki), a tam cena kosmos 2-3wyższa niż pamiętam z ostatniej wizyty... i czas oczekiwania co najmniej 52 tygodnie... i tak praktycznie przy większości pozycji - a internety piszą że fabryki pracują 24h/dobę przez siedem dni w tygodniu - oczywiście jak już dostaną tzw. wafle krzemowe...

To chyba konsekwencja zamrożenia gospodarki i przeniesienia dużej części produkcji do Chin...
Ostatnio zmieniony środa, 25 sie 2021, 17:00 przez rastro, łącznie zmieniany 3 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Autor tematu
HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Nieurodzaj kukurydzy?

Post autor: HeniekStarr »

rastro pisze:A z kukurydzą to nie tak że bazują jeszcze na zeszłorocznych zbiorach... bo tegoroczne w naszym grajdołku to najwcześniej połowa października - w cieplejszym klimacie być może wcześniej... ale też raczej trochę za wcześnie.
Też mi się tak wydaje. Widziałem zżęte rżyska zbóż, a kukurydza dalej rośnie. Podałem tylko to, co usłyszałem od sprzedawcy :)

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Nieurodzaj kukurydzy?

Post autor: rastro »

No te pola kukurydziane, które widuje są jeszcze całkiem zielone - kukurydza ma bardzo długi okres wegetacji i czasami ziarno w naszym klimacie ma trudno właściwe dojrzeć. W zeszłym roku o ile dobrze pamiętam kombajny widywałem na przełomie Października/Listopada.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

kucio1
100
Posty: 133
Rejestracja: środa, 11 gru 2019, 07:51
Podziękował: 2 razy
Re: Nieurodzaj kukurydzy?

Post autor: kucio1 »

Październik listopad to na ziarno wcześniej się kosi na kiszonkę... Wszystko idzie w górę, sam czekam do listopada aż będzie w rodzinie dostępna kukurydza...

Autor tematu
HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Nieurodzaj kukurydzy?

Post autor: HeniekStarr »

Obdzwoniłem z ciekawości kilku dostawców dla piekarnictwa i ciastkarstwa. Również ci, którzy mieli w ofercie glukozę krystaliczną rzeczonej nie mają i nie wiedzą, kiedy dostawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”