Gutek

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Gutek1987
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: poniedziałek, 2 sie 2021, 18:31

Post autor: Gutek1987 »

Witam mam 33 lata, jestem kucharzem, w wieku 19 lat zaczęła się moja historia z gastronomia, jako młody chłopka szukałem grosza żeby mieć na swoje potrzeby, pamiętam że zarabiałem wtedy 50zl za 12h pracy, plus był taki ze mogłem jeść ile chciałem, stawka wydaje się śmieszna patrząc przez pryzmat czasu ale nie żałuję czasu spędzonego w mojej pierwszej pracy, pracowałem na produkcji w chińskiej restauracji w galerii handlowej Arkadia, codziennie miałem olbrzymie ilości warzyw i mięsa do obrania i pokrojenia np. 6 skrzynek pieczarki w plasterki, 2 worki cebuli do obrania i pokrojenia czy 20kg piersi w paski, jak, się można domyśleć nauczyłem się tam kroić :) potem trafiła się z polecenia kolejna praca, i tak to szło dalej aż do dziś, nie chodzielm do szkoły gastronomicznej po prostu po jakimś czasie pokochałem to co robię, dziś prowadzę 2 bary mleczne w Warszawie, zawsze lubiłem kolorowe vodki smakowe, pamiętam pierwsza jaka była na rynku nie licząc wiśniowka to cytrynówka, bywały takie weekendy że wykupowalismy wszystkie 0,5ljakie były w sklepach i trzeba było później brać np. 20 100ml (setek).
Od kilku lat marzyłem o tym żeby zacząć robić swoje nalewki (wiadomo domowe najlepsze bez chemii itp.), ale na marzeniach się kończyło, aż pewnego dnia pojechałem ze znajomym na morsowania i poznałem tam człowieka który je robił i raczył nas w saunie w przerwach między morsowaniem, postanowiłem wziąść przepis od tego chłopaka i w końcu spróbować zrobić to sam, niestety był to mój pierwszy i ostatni raz kiedy byłem w tym sezonie na morsowaniu z różnych przysczyn, chłopaki do tej pory się śmieją ze wziąłem przepis i ślad po nie zaginął nazywając mnie lipcowym morsem.
Morsowalem w tym roku i od lutego zacząłem robić nalewki, znalazłem to forum w komentarzu pod przepisem na nalewke, zaciekawił mnie wpis komentującej osoby która polecała to forum że nie zgadza się z przepisem iz maliny z alkoholem trzyma się 5/6 dni i o to jestem aby, doskonalić swoje umiejętności :)
promocja
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7330
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Gutek

Post autor: radius »

Witaj na forum i... uff, pisz krótszymi zdaniami ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3836
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Gutek

Post autor: Doody »

Witaj i powodzenia życzę :ok:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Gutek

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Witaj!
Również uważam, że 5-6 dni macerowania to zdecydowanie zbyt krótko!
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”